Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretem őket, nem tehetek...

Nem szeretem őket, nem tehetek róla. De mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párommal másfél éve vagyunk együtt. A barátai megkérték, hogy legyen a gyerekük keresztapja. Már előtte is megtörtént, de azóta gyakran előfordul, hogy miattuk mond le egy-egy randit, egy-egy közös programot, és én ezt nem viselem el. Valamint ha a gyereknek név/ születésnapja van, karácsony, húsvét stb... fut és megveszi a legdrágább ajándékot neki, hogy "le ne nézzék" a barátai ürüggyel, viszont ha én kérek egy csekély kis ajándékot, nem kapom meg.

Talán emiatt is nagyon meggyűlöltem ezeket az embereket, és már nem szeretem ha a párom találkozik velük.

Már beszéltem a párommal erről a témáról, viszont az ő reakciója az volt, hogy ne hisztizzek.

Mit tegyek?

Ha esetleg választás elé állítanám, hogy vagy ők vagy én? jó ötlet lenne?


2009. nov. 6. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

A pasiknak nem nagyon jön be,ha választás elé állítják őket. Szerintem próbálj meg kompromisszumot kötni vele.

Ne legyél féltékeny, a gyerekek nem veszik el őt tőled! Beszéld meg a pároddal,hogy mit érzel!Mond el neki,hogy nem attól lesz jó fej keresztapuka,hogy sokat költ a gyerekekre. Mert ha a gyerekek nagyon lesznek, vagy nagyobbak, akkor csak egy pénztárcát látnak benne...Pénzért nem lehet szeretetet venni. Látogassátok meg együtt a kicsiket! Utána jöhetnek a közös programok :)

2009. nov. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Hat, mar ne is haragudj, de kicsit furcsan latod a helyzetet. Es keszult fel, ha valasztas ele akarod allitani a parodat, mert minden bizonnyal a baratait fogja valasztani. Arrol nem beszelve, hogy en 5 eve vagyok a parommal, akinek mellesleg mar gyereket is szultem, de nem kerek tole ajandekot. Ha vesz, az mas dolog. De ajandekot kerni???? Mindegy.

Szerintem fogadd el, hogy a parodnak szuksege van arra, hogy sajat elete is legyen, szuksege van a barataira is. A baratait pedig jobb, ha elfogadod, mert ha hosszu tavon tervezel a paroddal, akkor hosszu tavon kell tervezni a barataival is.

Es szerintem se hisztizz.

2009. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Persze,állítsd csak,aztán kinyílik a szeme,és keres egy rendes barátnőt.

Amit kérsz,az meg nem ajándék,az ajándék az csak"úgy"van.

Az meg,hogy a párod pénzét félted,az nagyon visszatetsző.

Szerintem egy elkényeztetett liba vagy,viszont mindenki tud változni,ha nagyon akar..

2009. nov. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Te egy pics@ vagy.
2009. nov. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%

Nézd... nagy megtiszteltetés, ha valaki keresztszülő. Azt jelenti, hogy azt a kicsit úgy kell szeretned, mintha a sajátod lenne! Hiszen ha történik valami a szülőkkel, akkor a gyermek rád és a párodra számíthat. Ezek az emberek bíznak benned, a legféltettebb kincsüket bíznák rátok, hogyha baj lenne! Gondolkodj csak el, hogy ez mit is jelent!

Nálunk szintén van keresztgyerek és persze, néha én is jobban örültem volna, ha az ajándék-pénzt "eldorbézolhatnánk", de belegondoltam, hogy egy gyerekről van szó és egyáltalán nem érezném jól magam, hogyha más ajándékot vettünk volna meg, mert annak lehet, hogy nem örült volna így...

Nem tudom, hogy nálatok közös-e a kassza. Ha igen, akkor le kell ülni és meg kell beszélni, hogy mekkora keretet szántok/szánhattok ajándékozásra pl. karácsonykor. Osszátok el igazságosan az összeget és abból vásárolgassatok. Pl. 3-3 000 Ft fejenként mindenkire, akkor abból kell gazdálkodni. Mi is október közepén mindig kiszámítjuk, hogy ennyi összeget tudunk félretenni ajándékozásra, akkor sajnos-nem sajnos, ebből gazdálkodunk.

Ha nem közös a kassza, akkor a párod a maga ura, nem a közös pénzt, hanem a saját, egyedül megkeresett pénzét költi. Abba nem illik és nem is szabad beleszólnod.

Ajándékozás területén pedig fontos, hogy ne kérj, hanem ha kapsz, azt becsüld meg. Ne azon gondolkodj, hogy még mit nem kaptál meg, hanem hogy mi mindent igen!

Örülni kell annak is, ha "csak" egy szelet csokit kapsz, mert azt is te kapod... Legalábbis én így állok hozzá: minden apró kis kedvességnek örülök, mert amikor a párom vette vagy meghívott rá, örömet akart szerezni.

Az pedig óriási butaság lenne, hogyha ultimátumot adnál a párodnak. Nagyon rossz érzés lehet választás előtt állni, hogy a barátaim vagy a szerelmem. Tapasztalatból mondom. Nekem volt rá példa az életemben, hogy választanom kellett a szerelmem és a barátnőm között. Szerencsére, jól választottam.

Szerintem, nyugodj meg. Kérj elnézést a múltkori ún. "hiszti" miatt a párodtól. Ő csak a kötelességét teszi, amikor gondoskodik a keresztgyerekről. Mint keresztszülő, ez alap dolog. Nincs akkora problémáról szó, csak kissé túlreagálod.

2009. nov. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

most mért lett lepontozva mindenki?

azt kellett volna írnunk,hogy igen, jól teszed, állítsd választás elé a párod, hagyja a gyerekeket a pi.sába, csak te legyél neki senki más? ne vagyen ajándékokat másnak, csak neked, minél drágábbat, minél többet, ha lehet miden nap. gyűlöld a gyerekeket, ők az ellenségeid! amit csinálsz az nem hisztizés, hanem jogos reagálás arra, ami szegény személyed ellen irányul?

ezt kellett volna írnunk?ezt akarod hallani?

sajnos nem mindig azt halljuk amit szeretnénk hallani. de talán ez jó is. válaszolt itt X számú ember és ebből X-en azt írták, hogy felfújod a dolgot, ha nem is ezekkel a szavakkal. ez talán jelent valamit. inkább örülj hogy vannak akik megpróbálják felnyitni a szemed.

vagy tedd amit akarsz, nem ismerlek, de ha más véleményét elutasítod(akkor amikor jó számdékú) akkor mit keresel ezen az oldalon?

2009. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igen, csak az a baj, hogy engem még a keresztelőre sem hívtak meg, pedig akkor már 1éve együtt voltunk a párommal...
2009. nov. 6. 12:14
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj, ha ezt írom, de szerintem a párod nem igazán tekinti a kapcsolatotokat komolyan, mert ha ezt tenné, akkor nem mondana le közös programot..stb Hanem a később érkező programot csúsztatná, elvégre neki már más programja van, remélem, érted, mit akarok írni. A másik meg az, hogy ha ezt folyamatosan csinálja, és a te irányodban tanúsít negatív viselkedést, ha szóvá mered tenni, akkor ez is ezt erősíti. Hozzájuk jobban kötődik. Ha komolyan tervezne veled, akkor figyelne arra, hogy az ilyen szintű barátai valamilyen szinten a te életednek is a szerves részei legyenek, elvégre, ha valaki keresztapa lesz, akkor annak a komoly partner(felesége) is valamicskén csak kéne, hogy számítson. Az meg hogy még a keresztelőre sem vagy meghívva, világosan mutatja a helyedet ebben az egészben. Ha a párodat ez zavarná, mert komolyan a partnerének érez, akkor nyilván ezt közvetítené a barátai felé is, és akkor nem adódna ilyen helyzet. De nem így van. Inkább ennek a tisztázását kezdeményezd a párodnál, és ne a barátait meg a gyereküket utáld vakon, hiszen a barátai társát, párját is elfogadjuk, nem közösítjük ki, ha azt látjuk, hogy az a valaki sokat jelent a barátunknak.
2009. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%
Talán nem véletlenűl nem hívttak meg. Ne sajnáld már a gyerekre a pénzt nektek is lesz gyereketek akkor majd ök hoznak drága ajándékot. Remélem akkor nem akkarod hogy a párod neked vagyen ajándékot.
2009. nov. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A választás elé állítást gyerekes dolognak tartom, ráadásul visszafele is elsülhet. Ne feledd: szerelmek jönnek-mennek, de a barátságok legtöbbször egy életre szólnak! Eszerint kezeld, amikor hozzájuk megy.
2009. nov. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!