Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális barátom szüleinek a...

Normális barátom szüleinek a reakciója vagy jogos a sértettségem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Barátommal már több mint egy éve vagyunk, komolyan is gondoljuk a kapcsolatot, sok időt töltök náluk, szüleivel is kijövök. Viszont hiába van jogosítványom, nem engedik h vezessem az autójukat (kettő is van nekik, egyik az anyjáé, a másik főként az övé, de az apja is használja).

Közölték barátommal, h be ne merészeljek ülni az autójukba amíg ők élnek sofőrként, majd ha barátom vesz magának egy kocsit, azt úgy töröm össze ahogy akarom. Nekem nagyon rosszul esett ez a hozzáállás, megértem, hogy az autó érték, és féltik, de nem a két szép szemembe kaptam a jogosítványom. Természetesen nem arra gondolok, hogy fél országon át furikázzak a kocsijukkal, csak pl ha a szomszédos (10 km-re lévő) városba kell átmenni vmiért, akkor mondjuk én vezessek oda, vagy haza.

Jogos a sértettségem, vagy teljesen érthető a hozzáállásuk?



2013. szept. 24. 19:46
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem érthető. Egy idegennek én sem engedném hogy vezesse az autómat.
2013. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
87%
Hát figyelj... Valamilyen szinten érthető a felháborodásod, viszont -ha jól értelmezem- mindkét autó az ő tulajdonuk, ők vették, tehát hagy döntsék el ők,hogy kinek engedik vezetni és kinek nem. Ezt sajnos muszáj elfogadnod. (persze bízhatnának benned egy ici-picit jobban, de ez van sajna :/)
2013. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
92%
Ezért nem kell megsértődni. Az ő autójuk.
2013. szept. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
92%
Én nem is akarnám vezetni, hiszen tényleg bármikor összetörhet, ha a te hibádból, ha máséból.
2013. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
88%

Soha nem engedtem még meg,hogy más vezesse az autómat.

Egyszerűen csak azért,mert féltem+nem szeretném ha elállítanák az ülést.

2013. szept. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
90%
Gondolj bele. Ha neked lenne kocsid, amit így vagy úgy, hitellel vagy egyben, de fizetsz, kifizettél, és a barátod anyja elvárná, hogy vezethesse... hát gondolom nem lennél boldog. Neki ez ugyanolyan, van egy (vagy több) autója amit félt, és most a fiának az aktuális barátnője használná... hát nem. Ha már törik a kocsim ÉN törjem, velem törjön, mert hiába nem a sofőr hibája lenne, soha a büdös életben nem bocsátanám meg.
2013. szept. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
88%

Abszolut igazuk van. Én sem adnám oda soha idegennek az autót, pláne nem egy fiatalnak, aki még a kárt sem tudja megtéríteni, ha összetöri.


Az ő autójuk, ne ítélkezz, hogy "jogos-e" vagy sem hanem tartsd tiszteletbe. Az autó sem a barátodé, hanem egyértelműen a szüleitől kapta... Amúgy sem értem mit problémázol ezen, vezessen a barátod és kész.

2013. szept. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
84%
Ők sem a két szép szemükért kapták azt az autót. Nem kell ahhoz, neked hibázni hogy baleset legyen elég csak egy vad is. Akkor lenne pármilliód új autót venni nekik?
2013. szept. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
83%
Hű, én nem is merném vezeti a kocsijukat. Mi van ha összetöröd? Ki tudod fizetni?
2013. szept. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nincs jogod ezen megsértődni.
2013. szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!