Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan reagálnátok, ha a...

Hogyan reagálnátok, ha a férjetek/ párotok venne hitelre egy lakást a szüleinek a megkérdezésetek nélkül?

Figyelt kérdés

A párom meglepett a nagyszerű hírrel, vett egy lakást a szüleinek, hogy végre legyen hol lakniuk. Eddig albérletben éltek, de mivel egyikük sem dolgozik, nagyon nehezen boldogultak.

Először azt hittem, hogy csak viccel, nem gondoltam volna, hogy képes ilyen meggondolatlan lépésre. Minden forintnak meg lenne a helye, erre lakáshitelt fogunk fizetni 15 évig. Mikor megkértem, hogy számolja ki, hogy mennyiből és hogyan fogunk ezután megélni és hogyan jutunk majd egyről a kettőre, még ő sértődött meg, mert én semminek nem tudok örülni.

Nagyon mérges vagyok rá és nem tudom mit csináljak.


2013. aug. 27. 14:05
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Én elgondolkodnék azon, hogy hol rontottam el. Utána megfognám a cuccaimat és odébb állnék. Ha nem is örökre, de egy darabig biztos. Közös élet, közös kassza, ilyen nincs.
2013. aug. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Párod vagy férjed? Mert nem mindegy. Ti hol laktok? Albérlet vagy saját lakás? Szülőknek eddig miért nem volt saját? Dolgoznak? Miért nem fizetik ők?
2013. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát marhára nem örülnék és elgondolkodnék van-e értelme ennek a kapcsolatnak. Mondjuk az is számít mennyit keresel te és mennyit a férjed, hogy osszátok be a pénzt, stb. De akárhogy is legyen, egyéni döntéssel hitelre lakást venni, még csak nem is nektek, több mint kiakasztó.
2013. aug. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
87%

Férj házastársa beleegyezése nélkül nem vehet fel hitelt. Párom hiteléért meg soha nem felelek.

Szóval az ő baja.

2013. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
70%

Ha a párom (mindegy, hogy élettárs vagy férj/feleség) ilyet csinálna én hisztirohamot kapnék. Azt nem tudom, hogy mit csinálnék vagy mondanék mérgemben, de nekem ez válóok lenne.

Visszavonhatatlanul.

25/N

2013. aug. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocs látom, hogy a szülei nem dolgoznak, de így miből élnek majd? És ha párodnak baja lesz? Majd te fizeted vagy mit gondolt?
2013. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
73%
Lehet le leszek pontozva,de jogosan vagy kiakadva.Az én férjemmel anno hitelt vetettek fel a kedves szülei.Még szerencse,hogy " csak" 800.000 ft-ot, a tartozás 1600000 ft:( Pedig fizetjük ahogy tudjuk.
2013. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
81%
Párodnak annyi esze van mint nekem, várom ide a Pethő intézetbe magam mellé, úgy is üresedés van.
2013. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem túl régi kapcsolat,akkor túl sok beleszólásom nem lenne,de erősen átgondolnám,hogy akarom-e a közös életet úgy kezdeni,hogy ő 15 évig még hitelt fog fizetni,és nem a közös lakásunkra.


Ha már nem friss kapcsolat,ahol közös kassza,stb van,akkor ott helyben repülne,mégis hogy képzelte,hogy a közös jövőnket igy dönti romba,hogy jutnánk igy előrébb,ha ő a fizuja jó részét elcseszi ilyenre.


Ha házasok vagyunk,akkor először ügyvéd,megtudakolni,hogy feleződik-e a hitel attól,hogy ő vette fel a saját nevére...

2013. aug. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjem venne fel hitelt nélkülem, az elég érdekes lenne..

ha a párom(tehát nem a férjem) akkor szépen megmondanám, hogy jó ő fizeti a hitelt és a maradékból meg éljen meg nélkülem!

2013. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!