Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg mi lennénk a rosszak,...

Tényleg mi lennénk a rosszak, amiért nem osztogatjuk el a pénzünket a családtagoknak? Hogyan állítsuk le a férjem családját?

Figyelt kérdés

A férjem munkahelye megszűnt másfél hete és kapott néhány havi végkielégítést. Amikor az anyjával beszélt telefonon, véletlenül elmondta, hogy kapott, azóta viszont a családját nem bírjuk leépíteni. Az anyja már elküldte a kifizetésre váró csekkjeiket nagyjából 200000Ft értékben, a nővére "csak" 50000Ft-ot szeretne, mert nem tud téli ruhákat venni a gyerekeinek, az öccse is megtalálta, hogy "csak" 30-40-et adjon már a következő hónapig (munkanélküli már 7 éve) és napi szinten hívogatnak minket, átjönnek, hogy adjunk, adjunk, adjunk. Mindenkinek megmondtuk, hogy nem tudunk adni, mert nekünk is be kell osztanunk ezt a pénzt, nekünk is gondolni kell a gyerekeinkre, hitelünk is van, építkezünk is és azt sem akarjuk, hogy teljesen lenullázódjunk anyagilag. Már ott tartunk, hogy a teljes családja szemében mi vagyunk az önző, gonosz emberek, akik nem tisztelik a családot és csak a saját érdekeiket nézik. Szegény férjem hétfőn kezd az új munkahelyén és már most attól fél, hogy ez a roham ennél is jobban fel fog erősödni, hiszen ha van új munka, akkor van fizetés, tehát a végkielégítés csak + pénz.

Hogyan lehet az ilyen embereket leállítani?


2013. szept. 25. 11:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek egy forintot sem adnek!!
2013. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy adjatok! Mondjátok meg kulturáltan, ha nem értenek belőle, akkor szókimondóan..
2013. szept. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Keményen, gyorsan lehet csak leállítani az ilyet. "Beletettük az összes pénzt az építkezésbe, most már mi is csak fizetésből élünk egyik hónapról a másikra, ahogy ti". Ennyi.
2013. szept. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondot okoz egyszerűen nemet mondani, akkor mondjátok azt, hogy egyszerűen elköltöttétek (mondjuk belefizettek a hiteletekbe). Tanulságot is vonjatok le ebből,legközelebb ne vonjátok be őket az anyagi dolgaitokba!
2013. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

igen, csatlakozom az elottem szolokhoz.

mondjatok h mar elkoltottetek, hazra hitelre miegymasra.

2013. szept. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
13%

"Amikor az anyjával beszélt telefonon, véletlenül elmondta, hogy kapott"


Még egy hü.ye is tudja, hogy:

"ne szólj szám, nem fáj a fejem" !!!

2013. szept. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Saját családotok van és ez nem nyeremény. Inkább romoljon meg a kapcsokat velük ha ennyire kihasználóak.
2013. szept. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adnék egy fillért sem. Tudod kitől kéregessenek. Majd ha úgy ítélem meg, hogy nem kell a pénz, és segíteni akarok nekik, akkor magamtól felajánlom.


Mondjátok meg hogy nem adtok. Ha ezután is hívosgatnak, ne vegyétek fel. Ha átjönnek, nem nyitjátok ki az ajtót. Egy idő után megunják. Pláne jön a rossz idő, nem fognak az ajtóban várakozni.

2013. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Én senkitől nem sajnálom a pénzt de azért nem is adnék ha ilyen dolgok miatt felkeresik a férjedet.

Én azért a számlákat sem fizetném ki, mert miért nem ők fizették? Én is elég sokat keresek a munkahelyemen igaz hogy vért izzadva melózok napi szinten kb és örülök hogy most eltudtam jönni egy kis szabira a héten mert nyáron még hétvégén is dolgoztunk szinte, de akkor sem adnék a családtagjaimnak. Jó a saját családomnak igen, én senkitől nem sajnálom a pénzt de azért másnak nem adnék. Jó ha a szüleim tényleg nem tudnák fizetni és úgy van hogy lekapcsolnák náluk a villanyt akkor rendezném, a dolgot de el is várnám hogy adják vissza, nem feltétlen pénz formájába.

Én egyedül a sógoromnak adnék így pénzt szónélkül ha bajban lenne. Ő sosem jött át csak azért mert pénzt kérne, tudom hogy csóró szegény meg minden de nagyon nehezen fogadta el azt a pénzt is amit kajára adtam nei még anno, de az becsületére váljék hogy amint kapott fizetést, vagy pénzhez jutott maszekból akkor egyből hozta vissza.

Nővéremnek is adnék pénzt, de nekik nincs szükségük kölcsönkérésre, jó volt amikor elhagyott kb 10 ezer forintot, irataival, együtt akkor sem kért tőlem pénzt, de én bevásároltam nekik arra a hétre hogy azért enni tudjanak, de tőle is visszakaptam ugyanezt a szándékot.

Anyámék soha nem kérnének tőlem, egyedül csak kölcsönbe. Volt amikor anyám elment tankolni és nem volt nála elegendő kp, és a kártyája sem volt még valamiért aktiválva, akkor hívott fel engem hogy gyorsan segítsek neki, mert a munkahelyem a benzinkút mellett van akkor kimentem, fizettem neki, már aznap este hívott hogy mikor hozhatja át a pénzt. Persze így adok pénzt szívesen ha tudom hogy visszakapom, vagy ha tudom hogy valaki nagyon bajban van és tényleg enni sincs mit neki és hiába spórol.

Nekem a legidősebb testvérem aki féltestvérem ő nagyon szórja a pénzt, és ő is kért már tőlem pénzt, egyszer 4 éve adtam neki 15 ezret amit nem adott vissza mert mindig az volt hogy nincs pénze, igen de ő nem tud spórolni és nem is akar. Amint van fizetése egyből elveri mindenre, drága kajákat vesz, a rezsivel sem tud spórolni, mindent úgy hagy télen is gázzal felfűti totál a lakást, pedig felesleges, fatűzeléses kazánját is múltkor haverommal megcsináltuk mert fával ő is tudnak fűteni mivel hetente tudná hazavinni a tüzelőt a munkahelyéről, csak mert a gyújtóst én is onnan hordom mivel alvállalkozóként kapcsolatban állnak az én munkahelyemmel és naponta járok oda anyagért is, meg én jóba is vagyok a főnökkel és a munkát is én szereztem a tesómnak, de nem tud spórolni mindent pazarol, volt amikor kivágattam az emberekkel egy nagy cseresznye fát mert építkeztünk, és kellett a hely, a fát meg ugye hazavihettem volna, de a testvéremnek vittem, és mondta hogy nem kel neki mert a gázzal való fűtés sokkal kényelmesebb. Ezek után én pénzben nem segítek neki, tanuljon meg spórolni, és ha tényleg úgy látom hogy nem megy neki, de spórol akkor lehet szó hogy kisegítem. A barátnőm szülei legalább normálisak nekik is hajlandó vagyok segíteni de én inkább bevásárolok nekik minthogy pénzt adjak, mert ott megy az ital meg a dohányzás is, és így nyugodtabb vagyok ha pontosan tudom mire megy a pénz és mire nem. Nincs náluk gond örülnek is nekik mert biztos olyat kapnak ami jó is meg olcsó is, mert én ezekre rátudok érezni.

Apám is már nyugdíjas, nagy nyugdíjt kap mert bányász volt, de ő is szórja a pénzt, de ő legalább annyira betudja osztani hogy a rezsije és a kajája is rendben legyen, tehát ő sem kér tőlem pénzt, amikor adnék neki, akkor nem is fogadja el, vagy másnap vissza adja ugyanazt, úgy hogy bedobja a villanyszekrényünkbe.

Én annak aki nagyon kér tőlem pénzt, megmondtam neki hogy spórolni kéne és ha úgysem menne tényleg és látom is azt akkor adok, de ha csak arra kell hogy elverjétek akkor magatokra vessetek.

Munkatársaimnak sem adok pénzt csak akkor ha tudom hogy vissza adják. Mivel én amolyan mindenes vagyok, tehát művezető helyettes, meg az irodai munkákat is én végzem, plusz árúért megyek, meg a fizetéseket is én utalom ha az irodistáink nem érnek rá, akkor tudom hogy ki mennyit kap szinte és akkor elvárom hogy adják vissza, meg nagyjából ott amiket én hallok hogy ki mennyire veri el, és ki az aki tényleg odafigyel és spórol már tudom hogy ki az aki megérdemli hogy kapjon kölcsönbe és ki az aki nem.

Én csak akkor adok pénzt kölcsönbe ha valóban meg is érdemlik.

Amikor a volt barátnőm még amikor csak kezdtem dolgozni ő közölte velem hogy nemtud kaját venni persze vadiúj 30 ezer forintos táskára tellett akkor el is küldtem őt a halálba, igaz nem éltünk még együtt, de a kapcsolatunk már akkor tönkrement amikor észrevettem hogy gyanúsan sokat költ felesleges kacatokra és nagyon bepanaszolja magát hogy éheznek eg minden, pedig a szülei havi félmilliót kerestek akkor közösen és csak a volt nőmet tartották el akkor és az ő fizetését nem is kérték el hanem mondták hogy zsebpénzt nem kap, de amiért kap fizetést azt arra költi amire akarja, és érdekes mód így facsart ki belőlem pénzt, amikor még nem kerestem jól és éppen ezt a házat kezdtem felújítani ahol most lakunk. De meg is bánta mert levettem a dolgot hogy csak elveri és mondtam hogy akkor ennyi volt, pénzért cserébe nő nekem nem kell. A barátnőm akivel most együtt vagyunk ő figyelmes, tényleg csak azt veszi meg ami fontos, persze én is megadok neki mindent amit lehet, meg ha munkanélküli lenne akkor eltudnám tartani, igaz hogy sok dologról le kéne mondanunk érte cserébe mert azért annyira jól nem keresek, de így ő havi 80-90 ezerből amit keres abból megveszi a kajánkat, cserébe én fizetem a számlákat plusz az ő mobilszámláját is egy bizonyos keretig és ami marad azzal azt csinál amit akar, azzal a feltétellel hogy ha beütne a baj mert nálunk az építőiparban meg a barkácsboltunkban ez sajnos bármikor benne lehet és kevesebb pénzt kapok vagy nem lesz munkám akkor viszont kell egy tartalék is szóval azt azért elvárom hogy a közös kasszába adjon be egy picit hogy azt vagy nyaralásra, vagy ha úgy van vésztartaléknak feltudjuk használni, vagy ha bármi nagyobb dologra kell.

Én megmondanám a kéregetőknek hogy vagy tanuljatok meg spórolni vagy adjátok vissza, és mivel a párodnak nincs munkája és egy darabig szerintem nem is fog találni mivel elég gáz a helyzet, húgom is több mint 1 év után talált csak helyet magának így javaslom ti is osszátok be mert szerintem 2-3 hónapig jó ha van valami. Ezt nyugodtan meg is lehet nekik mondani hogy azt nem azért kapta a párod hogy elverje, hanem azért hogy eltudjon lenni ameddig nem lesz más.

2013. szept. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én visszaküldtem volna a csekkeket a sajátjaimat is mellé rakva:D
2013. szept. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!