Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szóltok az ilyen anyai...

Mit szóltok az ilyen anyai hozzáálláshoz? Lehet normális egy ilyen ember?

Figyelt kérdés

Eddig csak szimplán haragudtam anyámra bizonyos dolgok miatt, de ma megfordult a fejemben, hogy talán inkább szánni kéne, mert lehet, hogy baromira nem stimmel valami a fejében...

Csak pár dolgot emelnék most ki, nem sorolom fel mindet, mert hosszú lenne.

Nos.Kezdjük talán ott, hogy egy vita alkalmával, véletlenül bökte ki, hogy apám meghalt.aztán kiderült, hogy erről a sógornőm már régen szólt neki, mikor összefutott vele az utcán, csak elfelejtette elmondani, meg amúgy is, mi közöm hozzá?

Ehhez tudni kell, hogy születésem előtt apámnak már volt egy családja, 2 gyereke.És a szüleim válása után is lett új nője, meg gyereke.Velünk nem volt rosszban, de nem is tartottuk a kapcsolatot, mert a két másik családja féltékenyen tiltotta tőlünk.Mivel nélküle nőttem fel, ezt megszoktam, úgyhogy nem rázott meg a (állítólagos)halálhíre,viszont az már kifejezetten felháboritó, hogy nekem ezt véletlenül kellett megtudnom és senki nem vette a fáradtságot, hogy időben szóljon.A két féltestvérem családján nem csodálkozom, de hogy még az anyám is ilyen nyeglén álljon hozzá?!Ráadásul kötelesek is lettek volna tudtommal értesíteni, mert a hagyatéki tárgyaláson ott kellett volna nekem is lennem, vérszerinti gyermek vagyok!

Na de várjunk, most indulok neki hivatalosan utánajárni, igaz-e egyáltalán, hogy meghalt, mert anyámnak sajnos én már nem tudok nyugodt szívvel elhinni semmit sem.


Mikor nagyanyám meghalt, 18 éves voltam.az ő halálával kapcsolatos hivatalos dolgokból is ki voltam zárva, anyám semmibe nem avatott be.Ott sem voltam jelen a hagyatékin, lehet, hogy nem is volt.Lényeg, hogy anyámnak ehhez is annyi a hozzáfűzni valója, hogy mi közöd hozzá?Mintha én nem lettem volna közvetlen rokona nagyanyámnak...


De az is érdekes eset volt, mikor a biztosításomra vett fel kölcsönt és nem szólt nekem róla, szépen alá is írta helyettem a kölcsönszerződést(amit végül nekem kellett visszafizetnem, miután csődbe ment).Igaz, végül is a biztosítási összeg az enyém lett, de majdnem elbuktam, mert én is alig bírtam a kölcsön törlesztést a munkanélküli segélyből kifizetni.Itt is megkaptam:"Mi közöd hozzá?Én fizettem be!".


Igaz, mikor tini koromban azt kérdeztem, miért váltak el, kiderült, ahhoz sincs közöm.


Szóval, nekem gyakorlatilag semmihez sincs semmi közöm...

Elvárási ennek ellenére lennének.

De ami még furcsa és idegesítő, hogy ezekhez a dolgokhoz teljes nyegleséggel áll hozzá, cinikusan, úgymond viccet csinál belőle.


Szerintem emberi norma, hogy egy szülő az egyetlen gyermekét beavatja a családi dolgokba, kérés nélkül is.


Olyanra is volt példa, hogy egy ismeretlen nő írt nekem levelet.Anyám pedig a tudtom nélkül felbontotta, elolvasta, aztán hónapokkal később találtam meg eldugva egy szekrény takarítás során.Mikor kérdőre vontam, azt mondta, úgy gondolta, hogy a férjemmel kapcsolatban írt az a nő és ő a békesség kedvéért dugta el a levelet.

Nos, az igaz, hogy a levélben ez a nő olyasmit vartyogott, amiből én azt szűrtem le, hogy valami pletykát csinált a férjem a hátam mögött és a nő emiatt haragszik rám.De a lényeg szerintem itt az, hogy nekem erről mihamarabb tudnom kellett volna.Milyen dolog az, hogy anyám tudta, hogy a férjemmel valami nem stimmel, a bolondját járatja velem valami nő ismerőse, én meg ne tudjak semmiről?!Mert a fő a békesség...


Szóval ez van.Engem anyám egyedül nevelt fel, egykeként.Tulajdonképp ő benne kellett volna hogy legjobban megbízhassak, elég idegesítő, hogy ő is így áll a dolgokhoz.


Tehát a levelet a békesség kedvéért dugta el, az apám haláláról állítólag azért nem beszélt, mert egyrészt mi közöm hozzá, másrészt, mert mi van, ha adósságot örököltem tőle?A biztosítási kölcsönhöz meg azért hamisította az aláírásomat, hogy engem segítsen belőle anyagilag na meg amúgy sincs hozzá közöm.

Szerintem agyrém.De kíváncsi vagyok a véleményekre...


2013. szept. 26. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én sem voltam ott a mamám hagyatákiján, pedig 30 voltam. de az tényleg nem rám tartozik.

Kölcsönt meg nem lehet felvenni más nevében. Szép is lenne, ha így lenne, hogy csak simán aláírjuk akárki nevét, és miénk a pénz, az illető meg fizet.

Hogy miért váltak el? Talán nem a legszebb szó a "nincs hozzá közöd", de jogában áll nem beszélni róla, ha ez neki rossz vagy felkavaró.

2013. szept. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem közölte veled apád halálhírét, gáz, mert a hagyatékin ott kellett volna lenned. Ezt utólag is rendezheted. Hitelt hagyatékul pedig nem vagy köteles elfogadni (igaz, akkor semmit, a pozitívat sem fogadhatod el).

Tehát ez tényleg nem normális.

Az, hogy nagymamád hagyatékiján nem voltál ott, nem számít. Ott csak az örökösöknek kell megjelenniük.

Az aláírás aláhamisítása tényleg agyrém. Sajnos sok ilyen van, hogy akár a házastársak aláírását is oda hamisítják.


Miért nem költöztök el tőle, te és a férjed?

2013. szept. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1-nek teljesen igaza van. Annyit még hozzátennék, hogy a levelet lehet, hogy jó szándékúan tette el, a felesleges félreértés kedvéért. Ehhez spec. nem lett volna joga, de talán ennyi a kivetnivaló anyud viselkedésébe, meg a közlési módszerei. Máshogy is meg lehetne ezt beszélni, de nagyrészt mindenben igaza van.
2013. szept. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos a költözés egyenlőre lehetetlen.


Tehát anyám is későn tudta meg apám halálhírét, ahogy említettem is.Ebben leg hibásabb a két féltestvérem családja.Nyilván ők tudták meg leghamarabb, nekik kellett volna minket is értesíteniük.Anyám abban hibás, hogy mikor ezt a sógornőnktől megtudta, ő sem mondta el nekem, hanem még ült a dolgon ki tudja, meddig. Mintha én sehol sem léteznék.Sz@rok én arra kis örökségre, ha van egyáltalán.Ez számomra inkább amolyan becsület beli ügy.

Apámnak nem volt baja velem soha, tehát biztos nem az ő akarata volt, hogy én ki legyek zárva a dolgokból!Sőt, ha a jogi oldalt nézzük, a házat, amiben az új családjával leélte az életét, még anyámmal kezdték építeni.Szóval abban anyám pénze, munkája is benne volt.Hál Istennek, még megvan róla levél.Kíváncsi vagyok mi lenne, ha ezt elkotyognám egy ügyvédnél...

2013. szept. 26. 10:59
 5/11 A kérdező kommentje:

Igaza van?Hát én elfogadom mások álláspontját is, de az biztos, hogy én nem lennék képes hónapokig titkolni a lányom előtt, ha megtudom, hogy meghalt az apukája.Soha sem mondtam még neki olyat, hogy "mi közöd hozzá?" Úgy gondolom, a titkolózásnak anya-gyermek között nincs helye.joga van hozzá, hogy úgy tudja meg a dolgokat a családjáról, ahogyan azok vannak.Igaz köztem és a gyermekem között nincsenek is viták és bizalmi problémák.

És természetes, hogy ha a nagymama halála esetén neki is minden hivatalos és egyéb dologban részt szabadna(kellene) vennie, lévén hogy családtag.

Én mi az, hogy a békesség érdekében eldugom a levelét? Ha a párja sz@rt kavar a háta mögött, azt meg kell tudnia, még ha ez kellemetlen is.Eszemben sem lenne a csalárd férj malmára hajtani a vizet azzal, hogy tudatlanságban tartom a saját gyermekem.Egyszerűen nem is értem, hogy van ehhez valakinek lelke, gusztusa?

2013. szept. 26. 11:06
 6/11 A kérdező kommentje:

1-es.

Igen, van olyan, hogy biztosítási szerződésen hamisítja a szerződő a biztosított aláírását.A biztosító szemet huny felette, lényeg, hogy legyen aki befizet...

Szerinted kamuból írtam?Annak aztán sok értelme lenne!

2013. szept. 26. 11:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha feljelentést teszel, akkor a biztosítót úgy kirúgják, mint a sicc, mellette okirathamisítással fel is jelentik hivatalból!

Nem véletlen van a személyazonosító (!!!) igazolvány.


Egyébként te kérdezted, hogy "Mit szóltok az ilyen anyai hozzáálláshoz?", ne légy mérges, ha nem neked adunk igazat.

2013. szept. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Most téged a a hagyaték(ok) izgat(nak) jobban, vagy a halálhír(ek)?

Am ha annyira zavarna édesanyád viselkedése, akkor keresnél egy albérletet, nem itt mű-háborognál. További kellemes önsorsrontást.

2013. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A nagyszülő hagyatéki tárgyalásán nem vehettél részt, az oké, de hogy apukád meghalt, szerintem ahhoz k.rvára van közöd.


Az is, ahogy anyád a mi közöd hozzá dologgal válaszolt a válásra, nos szíve joga, hogy ne beszéljen róla, ha nem akart, de miért kell ezt ilyen gusztustalan stílusban?


Szerintem anyádnál valami nem stimmel agyilag bocsi....és ha a jövőben esetleg aláír valamit a nevedben, és neked abból fizetned kellene, nehogy kifizesd!


Én amilyen hamar lehetne, lépnék le egy ilyen nőtől a családommal együtt, és vissza se néznék soha többet...

2013. szept. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

11:39

Már egyszer írtam, hogy nem annyira a hagyatékok,sokkal inkább az a tény érdekel, hogy én mindebből ki lettem hagyva.Fentebbi írásomban olvasható!

Na és ha a hagyaték is izgatna, abban sincs semmi kivetnivaló!Mert ha már itt tartunk, hangsúlyozom, apám első és utánunk következő családjai (féltestvéreim felőli anyák)ok nélkül nagyon féltékenyek voltak anyámra, két oldalról fújtak ránk és tiltották tőlünk apámat ahogyan csak tudták.Az a málé meg nem akarta az újabb feleségét is elveszteni, így aztán fejet hajtott az akarata előtt és engem csak 2-szer látogatott meg a 30 év alatt, titokban.Miközben a másik 3 gyerekkel tartotta a kapcsolatot rendszeresen és anyagilag is támogatta őket, míg nekem csak a gyerektartás járt!

Nos, engedtessék már meg, hogy ha ennyi évtizeden keresztül le kellett mondanom az apai mindenféle támogatásról és gondoskodásról akkor legalább halála után ott legyek én is a sorban és kapjak valamit, mert megérdemelném, már csak kárpótlásként!Amíg élt, a 2 másik család mindenből igyekezett a maga módján kizárni, hát nem leszek balek, hogy most meg szépen csendben magamtól is félre állok!

2013. szept. 26. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!