Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen intézménybe lehet...

Milyen intézménybe lehet beadni, ahol gondoskodnának róla?

Figyelt kérdés
Van egy idős férfi családtagunk ,aki erősen alkoholizál,és a családban a körülötte élőkre nincs tekintettek. Nyugottabb életet szeretnénk. Milyen intézménybe lehet beadni ,ahol gondoskodnának róla? / szeretném,ha most nem ítélkeznének felettünk,hisz aki nem tapasztalt ilyent az nem is tudja ,h. milyen igazából 1üttélni éveken keresztül ilyen emberrel /
2009. nov. 7. 11:59
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Hát az idős ember nem egy csomag, amit be lehet adni. Akaratán kívül csak akkor lehet "beadni" ha ön és közveszélyes. Akkor a pszichiátria. Ha ápolásra szorul, akkor vannak az úgynevezett elfekvő intézetek, ahol pénzért gondozzák. Van ahol csak havonta van díja, de van olyan otthon is, ahol nagyobb összeget kérnek belépőre.

Kérdés, hogy milyen állapotban van az idős ember, képes-e magáról gondoskodni, dönteni az ügyeiről. Kérjétek a háziorvos segítségét, talán vele tudtok megfelelő megoldást találni.

2009. nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom csak elvonóba, vagy rehabilitációs helyre lehet küldeni,de csak ha ő is akarja.Mifelénk Intaháza ami rehabos,vagy hallottam Dömösről is ami hasonló!
2009. nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ha idős akkor idősek otthonába, Egyéb kúraszerű, elvonóra, csak ha ő is akarja. Az idősek otthona pedig, ugye fizetős.

Amúgy én tapasztaltam ilyet, sajnos közvetlen közelről, megértelek, de lehet hogy patt helyzetben vagyok.

És készülj fel, hogy itt lesznek olyanok akik ezt nem fogják megérteni.

2009. nov. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, anyósom nővére (jóval idősebb a néni) is ilyen. Sokat betegeskedett egész életében, és egyre borzasztóbb a természete, nagyon nehéz vele. Egyedül élt egy romos házban, otthonba nem akart menni, anyósom kb. fél évig gondoskodott róla, főzött, mosott rá, takarított utána, és még a néni vádaskodott, hogy milyen szemét a húga, elveszi az összes pénzét és nyugdíját. (Pedig csak egy kis részét kérték, ami jogos, mivel több áram fogyott, másfajta ételeket kellett főzni stb.)Anyósom tönkrement idegileg teljesen, úgyhogy inkább kerestek neki egy öregek otthonát, az orvosa és a helyi jegyző segített neki.

Mindenképpen érdemes a helyi orvost, kezelőorvost stb. felkeresni, biztosan tud segítséget vagy tanácsot adni.

2009. nov. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
keressétek fel a helyi gyámügyet, és számoljatok be az életviteléről, problémáiról. ők elmondják majd a lehetőségeket, segíteni fognak, ha máshogy nem információval. sokat számít, hogy képes-e gondoskodni magáról.
2009. nov. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem idősek otthonába nem szívesen veszik föl az alkoholizáló embereket, ott is azért megnézik, hogy ki kerüljön hozzájuk, és ha van miből válogatni inkább nem akarnak magunknak problémát.Legalább is nálunk így van!
2009. nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel az alkoholizálás az elsődleges probléma, meg kéne próbálni rábeszélni egy elvonókúrúra. Ha az megvolt, látni lehet, hogy otthon is elvan gond nélkül, (tehát nem mutat kora miatt veszélyeztető magatartást) vagy inkább idősek otthonába kéne elhelyezni, mikor már tiszta.
2009. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!