Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 2011. márciusában készült a...

2011. márciusában készült a diákigazolványom. Azóta már megszűnt a tanulói jogviszonyom, szóval már nem járok iskolába, mert idén nem vettek fel semmilyen felsőoktatási intézménybe. Ezzel a diákigazolvánnyal még kérhetek diák jegyet a vonaton?

Figyelt kérdés
2011. okt. 3. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az éves és féléves matrica is október 31-ig érvényes, addig vagy jogosult a diákigazolvánnyal járó kedvezmények igénybevételére.
2011. okt. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy matrica nincs rajta. Így is érvényes?
2011. okt. 3. 18:42
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem.


Vitatott a téma, de ha az utazási feltétel kimondja, hogy csak diákigazolvánnyal vehető igénybe a kedvezmény, és a diákigazolványon nincs érvényes matrica akkor vagy nem kapsz jegyet, vagy megbüntetnek.


Hiszen ha neked nincs matricád, és elfogadnák, akkor akár tíz évig is azt játszhatnád hogy te suliba jársz, és nem igazolod matricával. Szerintem ilyen meg nem létezik.

2011. okt. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De a diákigazolványom ebben az évben készült, még így sem fogadják el október 31-ig?
2011. okt. 3. 19:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha az előző tanévben töltötted a 18-at, akkor október 31-ig még igénybe veheted. Ha már az előző tanévet 18 évesen kezdted, akkor már kellene rá matrica, de mivel nincs, akkor nem használhatod (bár akkor már tavaly október 31-től nem használhatnád).
2011. okt. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ mindkettőtöknek!
2011. okt. 3. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Kell rá matrica, nekem pontosan ugyanezek a paraméterek játszottak (2011 márc. diák, matrica nélkül, most érettségis) és megbüntettek a vonaton.
2011. okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Amit Lemon7 ír, azt vedd figyelembe. Úgy sejtem, hogy nem véletlenül kaptál diákigazolványt, vagyis azt akkor érvényesítették is, vagy nem volt szükség érvényesítésre, mert az előző tanév kezdetéig nem töltötted be a 18-at (vagyis 1992. szeptember 1. vagy az után születtél).

Tehát tulajdonképpen azt akarom mondani, hogy ha 2011. márciusában érvényes volt a diákigazolványod, akkor még idén október végéig is az.

2011. okt. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na, ennek örülök. Köszönöm a válaszokat! :)
2011. okt. 10. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!