Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a férjemet,...

Hogy vegyem rá a férjemet, hogy magával is foglalkozzon egy kicsit?

Figyelt kérdés
Tudom, itt az szokott lenni az általános probléma, hogy a férj elhanyagolja a családját, de nekem inkább az a gondom, hogy az én férjem saját magát hanyagolja el. Munka után első kérdése, hogy mit tehetne itthon, játszik a gyerekekkel, velem is annyit foglalkozik, amennyit lehet, rengetegszer lep meg, valami apró figyelmességgel és ha bárki segítséget kér tőle, szó nélkül megy és segít. Hálát adok Istennek, hogy ilyen remek ember a férjem, de féltem is, nehogy a nagy hajtás az egészségére menjen.
2013. okt. 3. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is ilyen :) én néha "kötelezem" rá, hogy kapcsolódjon ki. Edzőtermi bérletet kap ajándékba, és heti 3x így eljár tornázni, amikor csak magával foglalkozik, este is, amíg elteszek a konyhában ezt-azt, arra kérem, hogy játsszon a számítógépen, stb. Igyekszem figyelni rá, hogy jusson ideje kikapcsolódni. Volt, amikor megtöltöttem neki előre a kádat, és ha már készen van, akkor beleül, kapott egy könyvet is, és ott olvasott. De olyan ritkán figyelne magára alapból, hogy ezeket már magam találtam ki, nehogy baja essen, és legalább heti 1-2x legyen alkalma mással is foglalkozni, mint a családdal, munkával. Nagyon kötelességtudó ember ő is és nagyon szeret minket :)
2013. okt. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha keményen dolgozik, akkor biztosíts az otthoni rekreációjához nyugodt körülményeket.


A keményen dolgozó biztos munkahellyel és családdal rendelkező férfiak általában jól viselik a terhelést, akkor szokott gond lenni ha a munkahely biztonságossága és az otthoni nyugalom kerül veszélybe.

2013. okt. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is viszonozd a kedvességét. Te is kérdezd meg te miben tudsz neki segíteni. Vegyél le te is terhet a váláról, pl. ha készül elvégezni egy feladatot akkor csináld meg helyette. Viszonozd az apró figyelmességeit is, te is szerezz neki örömöt, lepd meg azzal, amit tudod hogy szeret.

Szervezz neki kikapcsolódós programot (kedvenc focicsapatára jegy, belépő egy kiállításra, jegy egy koncertre stb). Szervezz közös hétvégéket amikor ketten vagytok, kirándulás, wellnes. Mindegy mit, csak pihenjen, akár veled, akár nélküled.

2013. okt. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz.Mutasd ki különböző meglepetésekkel,hogy értékeled és becsülöd a hozzáállását.
2013. okt. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!