Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a férjemet,...

Hogyan győzzem meg a férjemet, hogy a fiunkat ne vigye az anyjáékhoz látogatóba?

Figyelt kérdés
Az anyósoméknak nem erőssége a takarítás és ez elég kellemetlen mivel 2 kutyával és 5 macskával osztják meg a 2 szobás házat. A férjem szerint nincs ezzel semmi baj és nem tudom vele megértetni, hogy persze, mi odamegyünk és 2 percenként mosunk kezet, de egy 1,5 éves totyogónál szinte kivédhetetlen, hogy valamit be ne vegyen a szájába, meg ne nyalja a kezét és hasonlók. Nem szeretném ilyen közegben tudni a gyermekünket.

2013. szept. 18. 15:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Én a sajátomat nem engedném oda az biztos. Előbb egy napalm, majd utána.
2013. szept. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Nézd! Attól, hogy állatok vannak egy házban, az nem azt jelenti, hogy a holdon élnek. Gondolom nem a házban végzik el az állatok a dolgukat, no meg gondolom a nem erőssége a takarítás itt a szőrre vonatkozott.

Én engedném a helyedbe a gyereket a nagyszüleihez. Egyrészt mert joguk van hozzá, másrészt meg a gyerekednek nem lesz semmi baja egy kis kosztól. Nézz a neten videókat, amikor a baba a kutya szájából eszik. Azt is túléli.

Mondjuk nekünk nincs háziállatunk, de amikor a fiam kicsi volt, én is vittem őket szüleimhez ahol viszont volt. Egész nap nyalta falta a kutyát, nem lett semmi baja.

2013. szept. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
28%

Nem viszi és kész,legyél határozottabb.


Én se engedem anyósékhoz a gyereket,1 éves.Anyósék benn cigiznek,takaritás ritkán van,szemétdomb az egész.

Hozzánk jöhetnek bármikor,20 percre laknak,van bérletük is,csak lusták,így kb félévente jönnek.Akkor előszobában cipő le,vendégpapucs fel,és irány a fürdőszoba,koszos kézzel nincs gyerekhez nyúlkálás.


A férjem eleinte rossz néven vette,aztán elolvastattam vele pár cikket arról,hogy az ilyen fokú kosztól,cigitől mennyi baja lehet a gyereknek,azóta nem mondta hogy menjünk mi.

És nem arról van szó,hogy nálunk minden patyolat tiszta,csupán takaritok,és nem kell kétségbeesnem,ha olyat csinál a fiunk mint tegnap,a földről nyalogatta fel a kiömlött tápszert...(amig hagytam)

2013. szept. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

Ugye az nem baj, ha a gyerek állatok között van. Viszont amennyiben az alapvető higiénia sincsen betartva, akkor egy olyan kisgyerekre, aki szájába vesz mindent, veszélyes fertőzések leselkednek. Főleg akkor, ha az a gyerek nem abban a környezetben él, hanem csak néha csöppen bele, így a szervezete nem tud alkalmazkodni a hirtelen változáshoz, jelen esetben a bacikhoz. Ha tényleg annyira durva a helyzet, akkor egyszerűen tiltsd meg, hogy a párod elvigye a gyerkőcöt.

-ezt úgy tanácsolom, hogy én is tartok itthon állatot.

2013. szept. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%
Ha egy két szobás házban 2 kutya és 5 macska van, ott bűz van. És bármily hihetetlen ez nem jólelkű állatbarátságra vall, hanem arra, hogy elmacskásodott a ház, mert tudati agymacskájuk elhatalmasodott rajtuk. Ha találkozni akarnak, ne ott. Szemtől-szembe megmondanám, nem akarom, hogy a lakásba beszorult sok állat között totyogjon.
2013. szept. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy előttem nincs megfelelően a probléma, de én ezt az élethelyzetet nem úgy látom, hogy csukott ajtó mögött él két ember 5 macska meg két kutya, hanem úgy, hogy nincsenek kizárva. Általában a családi házban lakó állatok kint vannak, csak akkor mennek be, ha túl hideg van, vagy ha esik, vagy ha félnek valamitől. A macskák meg jórészt otthon sincsenek.

Nem látom, miért lenne olyan őrületes probléma. Szerintem túl sarkosan lett megfogalmazva a kérdés, és kérdező szeretné hallani, hogy oda ne vidd meg hű meg ha.

Kérdező, Te mennyire vagy jóban anyósékkal?

2013. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
kompromisszum: hívd meg magadhoz te a férjed szüleit, így ők is látják az unokájukat, és tisztaságban is lesz a kicsi
2013. szept. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem az anyósomékkal van baj, hanem azzal ahogyan élnek. Mindenen vastagon van a szőr, miden helyiségben ott az almos tálca, aztán vagy oda csinálnak a macskák vagy nem és még sok hasonló probléma is van. Az állatok ugyan kimehetnek, ha akarnak, de én még egyiket sem láttam házon kívül.

Nekünk is vannak kutyáink és macskáink is, imádom őket, de azt azért nem engedem, hogy az ebéd közben a macskák az asztalon ülve horgásszanak a tányérunkról, vagy abból velünk együtt egyenek.

Hozzánk bármikor jöhetnek anyósomék, de nem jönnek, mert akkor egyedül maradnának a "picikéik" és azt nem tehetik meg velük.

2013. szept. 18. 15:28
 9/17 anonim ***** válasza:
26%
Anyukámnak csivavája van, de csak az egyik szobába, és az előtérbe mehet, folyton fürdetve van a kutya, takarítva, fertőtlenítve minden, mégsem viszem be abba a szobába a kicsit. Ha macska is lenne, tuti nem vinném át a kicsit. Az hót ziher.
2013. szept. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Elzárni akkor sem lehet őket.

Akkor csinálj programot (kirándulás, étterem, stb.), amire a nagyszülőket is hívod, illetve hívd meg őket magatokhoz.

Nem tilthatod el az unokát tőlük!


Ha tényleg olyan rossz a helyzet, mint írod, akkor oké, ne ott találkozzanak, de a találkozást biztosítsd.


De, ha mégis túloznál azzal a kosszal, akkor meg...

2013. szept. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!