Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vegyem rá a férjemet,...

Hogy vegyem rá a férjemet, hogy többet foglalkozzon a kisbabánkkal?

Figyelt kérdés

Most 10 hós, az elején tök sokat foglalkozott vele, állandóan együtt játszottak, most meg a foglalkozás max annyi, hogy beteszi a járókába és nézi, ahogy sír.


Nem vagyok a felkapkodás híve, nincs is felkapva a babánk, el van járókában, de max fél órát, igényli apát, meg a játékot, én egész nap elvagyok vele, de délután alig várja az apját haza, ő meg le se tojja. :(


Valamelyik nap arra mentem be a szobába, hogy a gyerek eszi a virágföldet, az apja meg az ágyról nézi... Normális?

Mondta, hogy nem lesz tőle semmi baja, erre én mondtam neki, hogy ok, akkor holnaptól ebédre-vacsorára virágföldet kapsz, meglátjuk mennyire használ.


NEm tudok mit csinálni, többször beszéltem vele, imádja a gyerekét, és mindig azt mondja, hogy ő foglalkozik vele.


A tv-n kívül más nem érdekli, hazajön leül a tv elé és kész, nagy kegyesen kijön vacsorázni.


Vajon mitől változott így meg? Az elején alig várta, hogy hazaérjen a munkából, és fürdetésig együtt játszottak, most meg úgy érzem csak teher neki a baba.


Segítsetek, el vagyok keseredve.


2009. júl. 26. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
hát, nehéz kérdés, mert lehet hogy a párod tényleg nem tud mit játszani vele, de lehet, hogy csak téged idegesít, hogy nem úgy figyel rá, mint egy édesanya. Nállunk ebben a korban előkerültek apa régi játékai, és elkezdett lelkesen építőzni, had romboljon az a gyerek :) azután homokvárat építettek, megjegyzem meg is kóstolták :) most egy évesen olyan haverokhoz viszi, ahol állatok is vannak, így én is nyugisan teszek.veszek addig itthon. Remélem adtam pár ötletet...
2009. júl. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg a férjed nem örök gyerek típus. Idáig babusgatni kellett, már játszani kell vele, de nem tud neki állni, mert nem tud újra gyerek lenni. Én férjem még mindig gyerek (ez sem mindig jó:(, mikor együtt vannak ő is gyerek újra, pakol, épít, autózik, babázik, állathangokat ad. Esetleg adj ötleteket a férjednek mit csinál szívesen, mit lehetne vele együtt játszani, vagy ülj le te is melléjük, kezdjetek el játszani és te szép lassan szállj ki belőle! Hát nem egyszerű anyának lenni, ennyi dologhoz érteni kell!
2009. júl. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a baja, hogy nem tud mit kezdeni vele. Az én férjem is ilyen volt, sőt ha belegondolok, én magam is. Mivel ahogy nő a gyerek újból és újból új játékokat kell kitalálni, mert a régiek már nem szórakoztatják. Nekem is nehezek voltak a fejlődési ugrások, mikor nem érdekelte már a korábban imádott lovacskázás és nem tudtam, hogy mit is játszak vele. Valószínűleg a férjed is így van ezzel. Mutasd meg neki, hogy te mit játszol a kicsivel és hogyan. Ne félj, akkor sokkal jobb kedvvel fog leülni játszani a picivel.
2009. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!