Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kilépni egy...

Hogyan tudnék kilépni egy társfüggö kapcsolatból?

Figyelt kérdés
Sajnos társfüggö vagyok, ami nem jó nekem, a másik fél pedig kihasználja ezt. Ez egy amolyan se veled se nélküled dolog. Évek óta tart és képtelen vagyok kilépni belöle. Van hogy nagyon megunom azt hogy kihasznál, szóvá is teszem neki, de ez olyan mint egy körfolyamat. Szenvedek töle, mégsem tudok kilépni, vagy ö vesz rá a maradásra, vagy én magam magamat. Mit tehetnék?
2013. okt. 5. 08:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb módja, ha keresel egy másik társat, de akkor vele is függő leszel. Vagy otthagyod aztán kínlódsz egy kicsit, majd elmúlik. Vagy átköltözöl a szüleidhez.
2013. okt. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Többször szakítottam, de vagy ö manipulált hogy menjek vissza, vagy én nem bírtam nélküle. Vannak jobb napok, amikot minden rendben, aztán hirtelen kezdödik elölröl a folyamat: bunkó, nemtörödö velem, semmibe veszi az érzelmeim, én pedig sokszor nem tudom mivel érdemlem ezeket ki. Magamba is kerestem a hibát, hogy mit rontottam el, amikor jogos a viselkedèse akkor bocsánatot is kérek. De gyakran azt játsza hogy egyik nap imád, másnapra pedig kifordul önmagából, két nap mulva megint minden rendben.
2013. okt. 5. 08:26
 3/14 anonim ***** válasza:

Egyszerűen szépen gondold végig, hogy azon kívül, hogy van veled valaki, van-e még valami jó a kapcsolatban, vagy sem? És mik azok a dolgok, amik rosszak.

Ha vele vagy, magányosnak-e érzed magad kissé, vagy sem?


Nos, ha túl negatív lesz e lista, akkor majd használd az eszed, és vedd észre, hogy egyedül is jobb, mint vele.


Ha szakítasz, persze, kínlódni fogsz, míg megszokod a hiányát, de ez elmúlik.


Utána semlegesen és tisztán elkezdhetsz új társ után nézni... De ne dőlj be az első jöttmentnek! Csak annak, aki valóban bejön, mert különben ugyanide lyikadsz ki!


Ha nem lépsz ki és úgy nézel új társ után, az aljas húzás lenne a részedről, még ha nem is jöttök ki a pároddal. Te pedig nem biztos, hogy jól fogsz választani újat, lehet akkor is ugrasz az első lehetőségre, ha ő sem a neked való, csak menekülhess a mostanitól...


Tehát légy erős! Szakíts, ne keresd, ne hagyd, hogy keressen, szüntesd be teljesen a kapcsolatot! Aztán ha kibőgted magad, és elcsitultak a hullámok, akkor jöhet az ismerkedés másokkal!

2013. okt. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

(Egyébként én voltam sokáig ilyen se veled se nélküled szituban. Évekig húztuk. Bár szerintem én nem vagyok társfüggő, éppen csak az első komolyabb és hosszútávú kapcsolatom volt, fiatal voltam még, és nehéz volt elemeznem a saját életemet, kapcsolatomat...

De életem legjobb döntésének érzem a vele való szakítást. Nagyon nagyon nem passzoltunk.

Valahol én is sokáig próbálkoztam, hogy nemenjünk szét. Neki is kényelmes volt, meg ugye nem nagyon talált volna hozzám hasonlót. De nem tudtam már számolni, hogy milyen sokszor veszekedtünk, milyen sokszor volt rideg. Teljesen egyedül voltam mellette. Úgyhogy egy nagy vita után befejeztem, és jó volt! :-))

2013. okt. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb hogy egyszer ilyen velem aztán olyan. Egyszer kedves, figyelmes, törödö, van hogy másnapra minden ok nélkül megváltozik. Aztán újra kedves stb... Azt hiszem ez is közrejátszik a "gyengeségemben". Az agyam tudja hogy ez így nem jó, de a szívem az mást mond. :-(
2013. okt. 5. 08:40
 6/14 anonim ***** válasza:
Amikor szakítasz, utána jó erősen szem előtt kell tartani a hibáit, akkor is ha valójában nem tudsz sokáig haragudni rá. Épp annyira, hogy őt bármikor el tudd hárítani, és ha egyedül érzed magad, akkor erősnek kell lenned, tudnod kell, hogy nem szabad kétszer ugyanabba a hibába esni. Mert az nem továbblépés, annak nincs értelme. Tovább lépni csak úgy tudsz ha elengeded.
2013. okt. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Illetve hát gondold végig, hogy el akarod e tényleg engedni. De hát azt akarod, azt írtad. Tehát akkor légy erős és tartsd magad hozzá. Másképp nem fog menni. Akaraterő, büszkeség kell hozzá.
2013. okt. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De az fura, hogy másnapra minden ok nélkül megváltozik, én azért megpróbálnám kideríteni az okát.
2013. okt. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Megértem a helyzetedet, volt ilyen párom. Mikor a bunkó stádiumát élte, és számon kértem a viselkedését, mindig azt mondta: "ne problémázz, csináld a dolgodat!" Ettől már agygörcsöt tudtam kapni. Mi az, hogy csináljam a dolgomat? Igazából nem problémáztam, csak tudni akartam, hogy mitől változik meg mindig, aztán pár nap múlva megint rendben van minden. Több mint egy évig kínlódtam vele, aztán egy nap betelt a pohár. Sokat gondolkodtam, és meggyőztem magam róla, hogy bár társfüggő vagyok, de egyedül mégis csak jobb, mint rossz társaságban, és ha vele maradok, akkor elveszem magamtól az esélyt, hogy normális kapcsolatot találjak. Jól is tettem, hogy kiraktam a szűrét. Kiderült, hogy a hátam mögött interneten ismerkedik, és bár sosem találkozott az illető hölgyekkel, mivel hazudozott mindegyiknek, és találkozás után azért csak fény derült volna erre. Kiderült, hogy mindig akkor volt velem bunkó és nyers, ha épp valamelyik nő megsimogatta az egóját. Sokáig magamban kerestem a hibát, de rá kellett jönnöm, hogy nem velem van a probléma, hanem neki van egy nagy adag kisebbségi érzése, amit én nem ápoltam kellően, és másoknál kereste a "vigaszt". Hálát adok az égnek, hogy megszabadultam tőle, sosem lettünk volna boldogok. Egy beteg ember, menthetetlen.
2013. okt. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tanulságos dolgokat írtok, köszönöm. Azt pedig külön köszönöm hogy nem néztek bolondnak. Utolsó válaszoló: igen én is gondoltam arra amit írtál. Nála a netes dolog kizárt, mert a gép közelébe sem megy. Amikor megkérdem mi a baja, azt mondja nrm velem van baja, hanem saját magával. Mégis rajtam tölti ki. Szóval tudom hogy nem jó ez nekem, és amikot szakítottam is, az agyam egy idö után "leblokkokt" és az érzelmeim vették át az irányítást. Nem tudom máshoz hasonlítani mint ahhoz amikor valaki akaratgyenge, és annak is örül ha elé dobnak egy kis szeretet morzsát. :-(
2013. okt. 5. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!