Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnak manapság a...

Hogyan tudnak manapság a fiatalok 22-23 évesen összeköltözni?

Figyelt kérdés

Bevaklom, mindig irigykedve olvasom, hogy egyesek már ennyi idösen együtt èlnek... nem èrtem, hogyan.

Itt a keleti règióban az ember diploma nèlkül kb. csak plàzás eladó vagy àrufeltöltö lehet 70 ezerèrt, kèt ember èppen kijön belöle, de hosszú távon nyilván nem megoldás.


Azok az ismeröseim, akik ennyi idösen összeköltöztek, mind vagy így èlfegèlnek minimàlbèrböl (de fèlrerakni nem tudnak), vagy a szülök finanszírozzák öket, vagy az egyik fèl eltartja a másikat - mindenki így csinálja?


2013. okt. 6. 20:11
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy. Általában aki nem örököl lakást, vagy a szülők nem tehetősek és vesznek lakást, esetleg segítenek fizetni a kölcsönt, akkor azok a párok vagy a szülőknél, vagy albérletben kezdik a közös életet...
2013. okt. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
76%
22 és 24 évesek vagyunk, 1 éve élünk külön a szülőktől albérletben, egyetemisták vagyunk. Amiből élünk: ösztöndíjak, diákmunka és szerencsére a szüleink vannak olyan helyzetben, hogy tudnak támogatni (pl. befizetik a bérleti díjat, vagy elvisznek bevásárolni néha).
2013. okt. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
80%

Összehúzzák magukat és ki gazdálkodják.

Ha csak 70 ezret keres akkor 2 év alatt ha a szülőknek csak 20-25 ezret ad havonta elégé össze lehet spórolni egy kis pénzt.

2013. okt. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
93%

Én 18 évesen költöztem össze a párommal, az egyetem mellett dolgoztunk... nem egy nagy ördöngősség, csak rohadt kemény bizonyos szakok mellett, nekünk is az volt.


De egyébként mi pl. ennyi idősen 1 szobát béreltünk 30.000-ért, + rezsi, szóval maradt bőven...


Nem kell rögtön 3 szobás lakással kezdeni, kezdetnek megteszi egy szoba vagy garzon is.

2013. okt. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
51%
én biztos nem költöznék úgy el, hogy nem tudom azt saját magam finanszírozni és a szüleim támogatására szorulok. k..va nagy függetlenedés :D
2013. okt. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem van aki a szülőkhöz költözik, nem pedig külön lakásba. És persze van aki örököl. Az, hogy összeköltöznek még feltétlenül jelenti, hogy külön háztartásban élnek. :)
2013. okt. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
75%
21 éves vagyok,keleti megyeszékhelyről.A párom Pest mellett lakik,így nem volt kérdés,hogy érettségi után Pesten tanuljak tovább,csak hogy vele lehessek...Így suliidőben nála lakom,hétvégente hazajárok.Párom 35,ha ez számít valamit.Az igazság az,hogy a mi kapcsolatunkban,az örökös ingázásban(bár imádok utazni-vonatozni,de rengeteg kiadás,illetve családom,kutyáim is hiányzanak stb)semmi irigyelni való nincs.Mint mondják,lakva ismerszik meg az ember...Inkább külön vagyunk már,mint együtt,sajnos nem működik a dolog.Ami az anyagiakat illeti,mert ezt is kérdezted:szülők tartanak szégyenszemre,mert diákmunkát éveken át kerestem,protekció nélkül még az sem(!!)volt itt keleten,most már szakmám gyakorlati részét iskolán kívül töltöm,ezért kapok fizetést így már jobban érzem magam,hogy nem az egyébként sem jómódú szüleim nyakán élek,hanem magam is keresek.Páromnak Pesten sincs valami jó munkahelye,igaz neki csak érettségije van,ha őt nem segítenék ki néha a szülei,még a mostaninál is rosszabb helyzetben lenne.Bár ha háromszor ennyit keresne,akkor sem lenne pofám tőle bármit is kérni,elég az,hogy heti két estét ott lakhatok és amennyire lehet,spórolok a vízzel-villannyal,így nem sok vizet zavarok.De azért tanulok és van ezernyi tervem amit szeretnék és ha Isten is úgy akarja,fogok is csinálni,hogy ez a helyzet javuljon s idővel én tudjam visszaadni a szüleimnek azt a sok segítséget,amit tőlük kaptam éveken át.Hogy ez a díszes kapcsolatom hogyan alakul,nem tudom,de az biztos,hogy aki tanul és céljai vannak,előbb-utóbb ki tud törni a nehéz helyzetből,még ha néha kilátástalannak is tűnik.
2013. okt. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
81%

"én biztos nem költöznék úgy el, hogy nem tudom azt saját magam finanszírozni és a szüleim támogatására szorulok. k..va nagy függetlenedés :D"


Nekünk segítettek a szülők, amíg nem találtunk munkát. Sok diáknak az egyetem miatt kell elköltöznie, és pl. 70-100 kilométerről nem kap kolit, de bejárni sem feltétlen tud (ha pl. faluban laknak, ahova napi 2-3x megy a busz, és az utolsó du. 6-kor...), vagy ha igen akkor sem biztos, hogy megéri. Szerintem a szülői segítség nem szégyen, csak az azzal való visszaélés. Örüljön akit támogatni tudnak a szülei, és hálálja meg, ennyi. Ez az élet rendje.

2013. okt. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
64%
tanuláshoz segítség rendben van, de hogy ő össze akar költözni a párjával és ehhez kér/vár/kap szülői segítséget, na az nonszensz
2013. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
92%

-örökölnek

-szülők fizetik

-szülőkhöz költöznek össze

-az egyik fél jóval idősebb

2013. okt. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!