Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül élő, dolgozó fiatalok,...

Egyedül élő, dolgozó fiatalok, ti mennyi pénzt költötök havonta megélhetésre? Lakbér, étel, egyebek?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 20:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem egyedül élek, de a költségeket a párommal felesben megosztjuk, így leírom a tapasztalataimat.

Egy egyszobás garzon lakásban élünk Budapesten egy viszonylag új építésű lakásban.

A bérleti díja ennek 50 ezer forint. A rezsi kettőnkre ki szokott jönni 15 ezer körül mindennel együtt. Szerencsés helyzetben vagyunk, mert olyan papír falak vannak, hogy fűtenünk nem kell télen sem.

Mi ezt felezzük, tehát nagyon max 35 ezer. A telefonszámlám 3 ezer havonta. Tömegközlekedést fizet a cég, ahol dolgozom. A kaját nehezebb megítélnem, mert össze-vissza vásárolunk be a párommal, de én azt mondanám, hogy fejenként 5-7 ezernél nem megy el rá egy héten több, de inkább kevesebb, nincsenek nagy igényeink, de valami rágcsa azért mindig van itthon. Főzünk magunkra, gyors kajákat hanyagoljuk.

Tisztálkodószerre nem sok megy, szerencsére mindig felváltva fogy el minden, így havi 1-2 ezer forint max.

Tisztítószerek, mosószer, stb, szintén hol én veszem, hol a párom, szintén havi 1-2 ezer.

Szórakozni nem szórakozunk olyan sokat, számoljunk rá 5 ezret, néha egy-egy mozi, vagy ilyenek.

Más nem is jut hirtelen eszembe. Néha egy-egy ruha, vagy bármi ami megtetszik. Olyan 60-65 ezerből kijövök havonta kb. Nem élek nagy lábon, de ha megkívánok valamit, nem feltétlenül mondok rá nemet.

2013. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Én teljesen egyedül élek, se kutyám, se macskám.

Jól élek. Saját házam van, kocsim, motorom. Jól jövedelmező vállalkozásom van, és egyetemre járok. 21 éves lány vagyok.

Mielőtt még bárki bármilyen apucilányozna. A szüleim meghaltak és rám maradt a vállalkozásuk. Sikerrel viszem tovább.

De gondolom, hogy keveseb pénzből élőkre gondoltál.

Bár a megélhetés számomra is ugyan annyi.

A ház karbantartására havi 30000 forintot teszek félre. A kaja, ruha kb 80000 Ft.-/ hó. Szórakozás durván 50000 Ft.

A kocsi, és a moci költsége kb. 50000 ft/hó. magánnyugdíjpénztár 20000 ft/hó, Telefon. internet, fodrász, kozmetikus kb 30000 Ft/hó, Egyéb kiadások 20000 Ft. A sulit nem írom, mert azt a vállalkozás pénzéből fedezem.

2013. jún. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Uhh, kedves 2., tényleg kicsit kevesebbre gondoltam :D Köszönöm az eddigi válaszokat, várom még a további tapasztalatokat :)
2013. jún. 21. 21:15
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

25 éves, egyedül élő, dolgozó lány vagyok (egyébként van Párom).

Egy kertes ház egyik szintjén lakom (nem albérlet, de nem is saját tulajdon). Így, bár albérletre nem kell költeni, de a fűtés pl. brutál néha (téli hónapon a legtöbb 40e ft, amúgy kevesebb, mert eloszlik, átalány).

Az egyéb rezsi is változó, nagy átlagban 20e ft-ból azért megvan, ha mindent összevetek (víz, villany, szemétdíj, internet - ez az egyedüli "luxus" kategória).

A többi pedig nyilván az étkezés (igyekszem magam megoldani a főzést, nincs étterem, max. 1-2 ételfutáros rendelés, aminél egy adag kaja nekem 2 napra elég), illetve a kozmetikai- és tisztítószerek (ebben sincs luxus, nem sminkelek, ruhákra minimálisan költök). Ezek, a bolti kiadások (étel, kozmetika, tisztítószerek...) durván 40e ft-ból megvannak.

Így nem nehéz kiszámolni, hogy 8-assal kezdődő fizetésemből kábé nem sok marad vissza :) Apropó, a 200-asokat gyűjtöm, ezzel olykor ki tudom segíteni a fűtésszámlát, a karácsonyi megnövekedett költségeket, vagy épp tudok venni vmi háztartási eszközt (új tepsi, ágynemű-huzat stb.), merthogy másfél év alatt persze nincs még meg sok minden a háztartásban - de néha úgy érzem, egy élet is kevés lesz hozzá :)

2013. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok. Igen, a háztartási eszközöket és egyebeket elfelejtettem besorolni. Mi ebben is szerencsések vagyunk, mert rengeteg cuccot kaptunk szülőktől, nagyszülőktől.

Sajnos olyan anyagi helyzetben nem voltak, hogy saját lakáshoz tudjanak segíteni minket, de amiben csak tudtak segítettek. Kaptunk ágyneműhuzatot, pohár és étkészletet, evőeszköz szettet, jénaikait, csésze szettet, kávéfőzőt, kenyérpirítót, tepsiket, fazekakat, serpenyőket stb. Így igazából nekünk erre nem kell költeni. Azóta is folyamatosan ajánlgatnak ezt azt, vagy kérdezik, hogy hiányzik-e még valami, kisegítenek.

Néha apróságok kibukkannak, hogy mit felejtettünk el, pl. második héten konzervet nem tudtunk mivel bontani, mert itthon jött a felismerés, hogy hát nincs is konzervnyitónk, vagy ilyen volt a sajt reszelő is. Ilyenekre is elmegy havonta mondjuk egy ezres, mert mindig van valami, ami hiányzik, de jól jönne. :)

2013. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
13%

A második vagyok.

Most látom, hogy milyen pénzekből élnek többen. Én úgy gondolom, hogy ha az én vállalkozásom befuccsolna, hát nem is tudom miként tudnák megélni. Hogyan lehet 80000 Forint bérből megélni? Ezt külön tanulni kellene. Ez borzasztó.

Nekem a legkevesebbet kereső alkalmazottam is 200000 Ft.- felett keres.Jó, abból fizet járulékot, adót, de így is 150000 Ft.- körül visz haza. Akár hogy is nézem, szinte duplája annak amiket írtok. Hogyan lehet abból mondjuk ruházkodni, mikor egy cipő ára is 20000 Ft.- körül mozog?

Hogyan lehet ebből megtakarítani, karácsonyi szülinapi ajándékokat vásárolni, szórakozni? Ez tényleg szörnyű!

2013. jún. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én nettó 102 ezret kerestem plusz kaptam BKV bérletet. Ebből 50 ezer a rezsi, ez fix. Kajára egy hónapban kb. 30-35 ezer, de volt, amikor kevesebbet kerestem és a kaján spóroltam, akkor 20 ezer volt. Cipőt ritkán veszek, évente 2x kb. ruhákat mondjuk félévente, de sokszor vásárolok turiban, tök jó cuccokat szoktam találni. Szoktam félretenni amennyit tudok, és szórakozásra is költöttem kb. 5-6 ezret de lehet, hogy kevesebb, pontosan nem tudom. 25/L
2013. jún. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Kedves második hozzászóló!


Nem könnyű az tény, én sem minimálbéren vagyok, de ha egyszer saját lakást szeretnék, akkor igencsak meg kell gondolni mennyit tudunk félretenni. Bár én sokszor már "sportot űzök" abból, hogy mit hogy tudok olcsóbban megoldani :)

Mindenki másképp él, máshoz van szokva, Te pl. anyagilag jól élsz jelenleg, de elvesztetted a szüleidet, sajnálom :( Mindenkinek megvan a maga keresztje..

Akármennyit is keresünk, félretenni sosem elég, annyira bizonytalan a jövő. Én volt, hogy havi 50ből éltem (suli mellett, albérlettel), de még itt vagyok :)

2013. jún. 22. 11:32
 9/17 A kérdező kommentje:

Cipőt sosem vette 20ért, de ha több százezret keresnék se vennék, egyszerűen ár-érték arányban nekem nem éri meg. Márkásat max. sportcipőben veszek, de az évekig jó :)

Csizma, szandál meg akármennyibe is kerül egy-két év alatt elkopik, kiszakad a márkás is, szerintem pár ezerért lehet venni elég szép darabokat :)

2013. jún. 22. 11:36
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia,


Én egy barátnőmmel közös albérletben élek, felezzük a költségeket. Albérlet+rezsi nyáron olyan 30-35ezer körül van. Kajára olyan 25ezer körül költök egy hónapban. 97et keresek+BKV bérlet. 10ezer internet és diákhitel. Marad 20ezer forintom egyebekre (mosószer és hasonlók + szórakozás vagy ha valami ruhát vagy extrát szeretnék).


Nem valami sok, de szerintem teljesen élhető.


23/N

2013. jún. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!