Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az exem sokmindent megad a...

Az exem sokmindent megad a fiunknak, amit az új párom nehezen visel, emiatt nem is akar összeköltözni velem mert az ő fia is jönne vele, és nagy lenne a különbség. Hogyan lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 12:58
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
9%
beszéljétek meg, hogy ünnepekre lehet nagyobb ajándék és beszéljetek meg értéket is. Ha csak úgy akar neki ajándékot, akkor pedig csokit vagy ilyesmit adjon neki, és azt a 2 fiú együtt is meg tudja enni (játékot amin együtt tudnak játszani, és nem a fiadnak adja hanem a 2 gyereknek közösen) :) A fiadnak is jobb lesz ha megtanulja, hogy nem kaphat meg mindig mindent, hanem ha olyat akar várja meg vele a karácsonyt és igenis várni kell azért, hogy valami összejöjjön, nem mehet minden elsőre :)
2013. júl. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Az exem biztos nem fog az új párom gyerekének venni csokit meg játékot, ez elég hülye ötlet, már bocs.
2013. júl. 4. 13:07
 3/60 anonim ***** válasza:
87%

Persze, magyarázd meg egy kisgyereknek, hogy te nem kapsz, mert nincs rá lóvé.

Én nem tudom, egyesek milyen liberális álomvilágban élnek, ahol minden szép és jó és egyszerű.

2013. júl. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem miért kéne ezt megoldani?

Ha az új kanodnak nem tetszik hogy a gyerekedről gondoskodik az apja hát akkor így járt.

2013. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
43%
Első vagyok. Ha a fiad kap 1 tábla csokit, nem adhat a jelenlegi párod fiának belőle??
2013. júl. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom, az exed a saját gyerekének adja, amit ad. Ez sokkal jobb felállás, mint amikor az ex nem törődik a gyerekkel.Ha már most ilyen gondok vannak az én gyerekem-te gyereked-netán közös gyerek ügyben, nem lesz álom az együttélésetek.
2013. júl. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:

Ezek nem úgy zajlanak, hogy idejön az exem és mutogatja a másik kisfiúnak, hogy nézd mit kap az én fiam.

Elviszi láthatásra, és ott vesz neki könyvet, ruhát, cipőt stb.

2013. júl. 4. 13:13
 8/60 A kérdező kommentje:

A ruháját nem tudja hordani, mert nem egy méretet hordanak. A fiam társasozni szeret meg puzzle-özni, a párom fia számítógépes játékokat játszik.


Ételt, italt nem szokott hozni.

2013. júl. 4. 13:16
 9/60 anonim ***** válasza:
90%
Akkor ne költözzetek össze. Lehet, még így jobban is működne.
2013. júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
94%
Ezzel a helyzettel nem lehet mit csinálni, a párod fiának meg kell értenie, hogy a fiad máshonnan is kap dolgokat. Az exednek sem mondhatod meg, hogy innentől ne vegyen a gyereknek semmit, mert a másik sem kaphat, és tényleg hülyeség az is, hogy akkor mind2-nek vegyen. Mire fel venne a párod gyerekének amikor neki semmi köze hozzá? De a párod részéről sem fair, hogy ezért nem akar veled összeköltözni. Legalább látják a gyerekek is, hogy van akinek több van, van akinek kevesebb, valamint ha tényleg leültök a párod kisfiával és megérti, hogy a fiad miért kap többet, vagy jobb játékokat akkor nem lesz probléma. Főleg ha van olyan játéka is a fiadnak amivel együtt tudnak játszani, vagy ha nem irigy és a párod fiának is kölcsönadja játszani..
2013. júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!