Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Ciki" ha anyósom egy-két...

"Ciki" ha anyósom egy-két dologról tud?

Figyelt kérdés
az eset a következő. Együtt voltunk épp a férjemmel, és szólt a telefon. Nem foglalkoztunk vele. Megint csörgött, hagytuk. Már pihiztünk, amikor újra csörgött, na akkor nagy nehezen az uram felvette. (Anyós nem "ült" a telefonon, csak azt hitte vmi baj van). Utólag én virágnyelven elárultam neki, hogy mi volt a késedelem oka, de a férjem ezt "cikinek" veszi. Hát kérdem, egy "normális" anyós , nő nem tudja ezeket a dolgokat "megérteni" ? Mert szerintem tökre levágta a szitut, nem is kérdezett többet. A férfiak ilyen "szemérmesek"?
2009. nov. 10. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Mivel nem meséltél részleteket így semmi ciki nincs benne

Vagyis nem tud "egy-két" dologról csak arról hogy szoktatok szerelmeskedni ami meg természetes :)

2009. nov. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ilyen "szemérmesek", csak az anyjukkal szemben! A barátai előtt nyilván nem titkolná el, hogy éppen mit csinált, de az anya az más, mint a haverok! Általában az anyák féltékenyek a fiaikra (akárhány éves is a fiú!!!), ezért a fiúk nem is beszélgetnek ilyen témáról az anyjukkal! Ezt sajnos a feleségek/menyek nehezen vagy egyáltalán nem értik meg! Ebből adódik az, hogy a nők és az anyósaik között általában sok a konfliktus. (A férfiak és az anyósaik között ritkán van nézeteltérés!)

Remélem segítettem!

41/Ffi

2009. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát ez nálunk más. Én jól eldiskurálok anyósommal, és nem látom rajta azt a tipikus irigységet a menye miatt. Már az első perctől kezdve "befogadott". Tudom, ez ritka dolog, Ezért is gondoltam, hogy a férjem majd szép virágnyelven elmondja, hogy mi volt. De helyette kitalált mást.
2009. nov. 10. 08:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ciki.Egy anyától természetes,hogy aggódik,ha nem veszitek fel a telefont.Azt is tudja,hogy szoktatok szeretkezni,és nem feltétlen éjszaka.Ha csak azt mondtad volna neki,hogy nem értünk rá vagy valami más kifogást,akkor vagy megsértődött volna,vagy arra gondolhatott volna,hogy van valamilyen baj,amit nem mondotok el neki.Ez volt a legjobb megoldás.
2009. nov. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én leendő anyós vagyok, és szerintem sem ciki. Természetes dolog, és így veszitek elejét a további kérdezősködésnek. Nem kell kitárgyalni a dolgokat, de ez amit írtál a legjobb megoldás volt.

Ja és nem vagyok féltékeny a fiamra (lányomra sem), örülök az ő boldogságuknak.

2009. nov. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ciki. A párod is lett valahogy, úgyhogy pont az anyós előtt nem kell szemérmeskedni. Persze, ha a párod egyébként is szemérmes az anyukájával szemben, akkor neki lehet kellemetlen, de hidd el, az anyukája nem csinál ebből ügyet, csak ezt nehéz elhinnie a párodnak. :)

Egyébként meg teljesen természetes dologról van szó, amiben akárhogy is nézzük, semmi "ciki" nincsen. Emberből vagyunk, anyósod is, aki egyébként is sejtette, hogy éltek nemi életet, úgyhogy új információt nem kapott. :)


Hogy szemérmesek-e a férfiak? Szerintem többé-kevésbé annyira, mint a nők. Csak példaként:

Anyukámék elég hangosak, olyan olasz-jellegű család vagyunk. Szabad szájúak, ahol az ízlésesség határain belül szóba kerül ritkán a szexualitás is (persze a privát életünk, az a privát életünk, arról nem számolunk be a famíliának). A párom ilyenkor felszabadultan hülyéskedik, bekapcsolódik a beszélgetésbe.

Míg az ő szülei nyugodtabbak, sose kerül szóba a szexualitás, még humor területén sem. Ha mégis, akkor gyorsan továbbterelődik a szó. Ezzel csak arra akartam utalni, hogy a környezet és a társaság is igencsak meghatározza, hogy mennyire vagyunk szemérmesek... :)

2009. nov. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem ciki. Bár a férjed tényleg elég szemérmesnek tűnik. Pedig mit gondol, az anyja azt hiszi, hogy ti szűzi életmódot éltek odahaza, erényövben? :-)


De legközelebb ti is jobban jártok, ha erre az időre kihúzzátok a vonalas telefont, kikapcsoljátok a mobilt. Nálunk mindig ez az első mozdulat. :-)

2009. nov. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Még valami: amikor anyám nem tud emiatt elérni, és aggódni kezd, hogy mi van velem, miért nem veszem fel a telefont, akkor én kerek-perec megmondom neki, hogy egymással voltunk elfoglalva. :-) Ebbe sok minden belefér, és még soha nem kérdezett tovább.
2009. nov. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!