Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mióta boldog és szerelmes...

Mióta boldog és szerelmes vagyok, azóta szüleim de főleg anyám piszkál engem! De miért? Külön lenne a legjobb. De hogyan, hol?

Figyelt kérdés

Szüleimmel nagyon jól megvoltunk. Segítettem nekik ahol csak tudtam, és beszámoltam majdnem mindenről. Elvégeztem a ház körüli teendőket, kíméltem szüleimet, hogy nekik ne keljen. Mert anyám 50%-os rokkant, (főzni, mosni, takarítani, kertészkedni tud) apám meg nehezet dolgozik a gyárban. Mivel nekem a munkahelyet sikerült helyben találni ezért helyben is dolgozok. Nem tartottam magam menő fiúnak, nem is voltak nagyon barátaim. Ezért ismerkedésem lányokkal sem ment könnyen. Mikor elmúltam pár évvel 20éves akkor döbbentem rá milyen egyedül is vagyok, kell egy igaz társ. Nekiláttam társat keresni. Nem voltam, és nem vagyok bulikba járó típus, ezért az interneten próbálkoztam, hirdetéseket adtam fel. De a legtöbb esetben nem lett semmi, csak csalódás kudarc. Ha sikerült is megismerkednem egy-két leányzóval nem szerettem beléjük. Anyámék elkezdtek paráztak, hogy mi is lesz velem? Majd hosszú kitartó, már majdnem feladó chattelés folyamán megismertem a jelenlegi páromat. Akivel boldog vagyok, szeretem őt. Ő is boldog velem, elfogad, szeret engem. Meg történt az eljegyzés is.

Időközben jöttek a gondok itthon. Párom és én köztem több mint 100km választ el. Párom szolgálati lakásban él, és ott helyben is dolgozik. Mivel sokat utazom hozzá, így az itthoni teendők csak gyűltek. Egy ideig, amíg csak bírtam elvégeztem őket. De mára már egyre nehezebb dolgozni menni, (minden másnap 12órát), majd otthoni munka, menni a kedvesemhez. Szüleim ki vannak akadva, hogy alig vagyok itthon, nem segítek már a teendőkben, nem osztok meg már velük annyi dolgot. Főleg anyámtól kapok szóban hideget-meleget. Hiába mondom-mondtam neki-nekik meg mit is, szeretnék párommal. Volt hogy elmondtam, szétkürtölték a szomszédoknak, és azok meg kürtölték tovább. Mivel párom is utazik hozzám ezért már az is ki osztotta anyámat alaposan, mert a párom sajnál engem. (Párom persze nem kap csak én, ha a párom elment). De nem okult ugyan az a helyzet. Ha itt van velem a párom fél, vagy ha sikerül másfél napot, és szeretnénk kettesben lenni, azt is megzavarják beszélgetésekkel. Mert hogy mikor itt van a párom, akkor vele akarnak beszélni, nem velem. Ha meg szóvá teszem, hogy elég volt, szeretnénk kettesben lenni párommal, akkor ki vannak akadva.

Párom jelenlegi munkahelye megszűnőben van. Főnöke nem hagy neki nyugtot, mert az egy udvarban él vele, csak külön házban él, így nincs magánélete páromnak. Ott nem lehetne közös jövőt indítani. Nálunk sem, mert ugye szüleim ilyenek. Munkahelyet szeretnék váltani,mert a jelen állapotokat nehezen viselem, és bizonytalan!

Most ott tartunk, hogy szüleimmel nem javul a helyzet, csak rosszabbodik. Szüleim versenytársnak érzi a párom, engem piszkál-piszkálnak lelkileg szavakkal. Egyre nehezen viselem. Kezdem úgy érezni, hogy kezdek kikészülni. De hát mi tévők legyünk? Van valakinek valami jó tanács?

Párommal próbálkozunk közelebb kerülni, kiszakadnunk környezetünkből, de nem igazán járunk szerencsével. Mert ugye a kérdések, hol kezdjünk új életet? Hol találunk munkát? Jelenleg is keresünk állást, itthon. Pályázunk, de semmi pozitív visszajelzés nincs. Mára addig a szintig jutottunk el, hogy nem csak itthon keresünk munkát, hanem külföldön is.

Várjuk párommal tanácsaitokat, véleményeteket!


2009. nov. 10. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Keressetek valahol egy közös lakást, és költözzetek oda. NEked nem az a dolgod, hgy a szüleidnek mindent megcsinálj, jogod van az önálló életre. Költözz el, ha találtok valahol közös munkalehetöséget, akkor ragadjátok meg az alkalmat.
2009. nov. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Keressetek egy lakást és mindkettőtöknek új munkahelyet,de nehogy ott ahol most laksz!Legalább 1-2 várossal/faluval odébb,vagy még messzebb!

Ha ezt hagyjátok így folytatódni,rá fog menni a kapcsolatotok!!!

A szüleid pedig majdcsak felfogják,hogy felnőttél,és igenis jogod van az önálló élethez!Ne hagyjátok annyiban!Elkényeztetted őket...

2009. nov. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Munkahelyet keresünk már régóta. Szeretnénk 30éves fejjel közösen új életet kezdeni másik megyében, esetleg országban.Semmi képen nem szeretnénk ebben a környezetben maradni! Köszönjük a tanácsokat, várjuk továbbra is!
2009. nov. 10. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:
És ha a munkahelyed közelében keresnétek együtt egy lakást? Ha olyan magatehetetlenek a szüleid, csak nem fognak mindennap átszaladgálni hozzád, hogy kiosszanak.
2009. nov. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem amit a kérdező írt,szó sincs arról,hogy a szülei magatehetetlenek lennének,csak Ő próbálta kímélni őket,ami szép dolog volt tőle,de ezáltal el is lettek ám kényeztetve kicsit,aminek egyértelmű következménye lett ez a "márpedig akkor is beleszólunk mindenbe" és a "ha ég a földdel összeér akkor is minket kell előbbre valónak tartanod kisfiam" hozzáállás...

Nyomatékosítsátok bennük,hogy felnőtt önálló emberek vagytok,el akarjátok kezdeni a közös,de legfőképpen tőlük független életeteket!

2009. nov. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Munkahelyem közelében sem szeretnénk elhelyezkedni, mert váltani szeretnék az ottani embertelen körülmények miatt.

Mi már közöltük szüleimmel, hogy mit is szeretnénk, odébb szeretnénk állni. De ezek után sem lett jobb a helyzet, sőt rosszabb lett. Meg ha szeretnénk is így, ebben a formában nem működik, mert több mint 100km van köztünk. Nem tudd nekem külön főzni a kedvesem, mosni meg egyebek.

Szüleim nem magatehetetlenek, csak nagyon kényelmesek. Megszokták, hogy minden alájuk van rakva. Mert hogy a nagyszülők is segítik őket mindenbe. Én meg magamra vagyok utalva mindenben.

Várjuk további hozzászólásokat, ötleteket. Hogy hogyan tovább, mi a megoldás ebből a helyzetből?

2009. nov. 10. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!