Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még olyan család, ahol...

Van még olyan család, ahol úgymond elvárás a jó alak? Tehát leszidják a felnőtt gyereket, ha felszed magára "pár" pluszkilót, tehát mondjuk tizet.

Figyelt kérdés
2013. okt. 15. 19:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Biztos.
2013. okt. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem azért csesztetnek, mert sovány vagyok. Azt akarják, hogy hízzak.

Én jól érzem magam a bőrömben, nem fogyózom, nem koplalok.

Ugyanannyit eszek mint eddig, csak többet mozgok.

2013. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Nálunk ez van.

Ez amúgy különlegesnek számít szerintetek, hallottatok már ilyenről?

2013. okt. 15. 19:30
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha én felszednék magamra 10 kilót, akkor biztos elmondanák nekem, hogy az egészségem érdekében igyekezzek leadni, mert a zsír nem csak kívül látszik, hanem a belső szerveimet is körbeveszi, akadályozza a működésüket stb. Mindezt nem a jó alak miatt, hanem mert apa orvos.
2013. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem a "jó alak" az elvárás, hanem az egészség.

Rám is "rámszóltak" amikor felszedtem 10-et, de akkor is, amikor előtte leadtam 8-at.

Azért 8-10 kg az nem "pár" kg különbség...

2013. okt. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 My Conserve ***** válasza:
100%
Konkrétan olyan családról még nem hallottam, ahol a jó alak elvárás, és semmi más. Viszont nagyon gyakori az, hogy egy család sportos, ott mindenki csinál valamit, fut, edz, túrázik. Az is előfordul, hogy egy családban mindenki tudatosan táplálkozik: az anyuka biót eszik, a nagynéni léböjtkúrákat tart, a lány meg a paleolit kajákra esküszik. És persze náluk is egy kimondatlan, de állandó rém az elhízás.
2013. okt. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk ez nem elvárás, hanem alapból mindenki normális alkatú. Anya, apa, 4 lánytestvér. És igenis ha valaki elhízna akkor megmondanánk neki, hogy ez nem jó, nem azért mert a jó alak elvárás, hanem mert nem akarjuk, hogy a családunk beteg legyen.
2013. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok, mint a 2-es.
2013. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%
Igen nálunk is a lányom felhízott 60 kilóra ha nem lesz ujra 52 nem adok penzt nyaralasra erre arra de a kondiberletet fizetem
2013. okt. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk is az egészséget is felhozzák, mint indokot a fogyásra, de azt is, hogy a párkapcsolati esélyek is csökkennek, tehát egyértelműen a látvány miatt is.
2013. okt. 15. 20:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!