Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítene valaki megérteni ezt...

Segítene valaki megérteni ezt a "logikát"?

Figyelt kérdés

Az apám képtelen beosztani a pénzt ,így mindig huszadika,huszonötödike körül minden elfogy.

Rendszeresen jár kocsmába, de még nem "érdemelte" ki az alkoholista megnevezést, de közel jár hozzá.

Eleve nincs érzéke a pénzhez, s bár nem tudom mennyit költ italra, de a havi (minimum) 30 ezer reálisnak tűnik.

Aztán rájön,hogy jaj nincs mit enni és akkor jön a siránkozás, majd gondolkozni kezd,hogy melyik szomszédtól nem szégyell még pénzt kérni.

De nem tudom megérteni, amikor beült a kocsmába és iszik, nem gondol arra hogy emiatt nincs pénz,emiatt kell szégyenkeznie és emiatt nincs mit ennie a családjának mert ő italozgat?!

Én inkább éheznék minthogy kölcsön kérjek bárkitől is, meg elve nem járnék inni sem, de ez más téma.


Szóval azt nem tudom megérteni,hogy mikor egy ilyen embere vedeli a sört nem gondol bele,hogy nem kéne, és emiatt tartok ott ahol?

Több napot is kibír ital nélkül, de ha teheti iszik, ezért nem mondom hogy alkoholista.

Amikor nem iszik akkor általában vezet, vagy dolgozik és tisztában van vele,hogy milyen következményekkel járna ha inna, ezért sem nevezném alkoholfüggőnek, hiszen tud rá nemet mondani, de mégsem teszi akkor amikor a családjáról van szó.

Ezért nem értem meg,hogy ha iszok és vezetek megbüntet a rendőr/ha iszok akkor nem lesz enni való a családomnak, de nem baj.De miért nem baj?!Szerintetek?



2013. okt. 17. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Apád belefáradt az életbe és nem érdekli őt a családja és a gyereke jövője sem. Ez van, rengeteg ilyen van.

Milyen a kapcsolatotok?

2013. okt. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Se nem rossz se nem jó.

Engem idegesít a mérhetetlen pesszimizmusa és inkább kerülöm, de ha kell el vagyok vele.

2013. okt. 17. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Apukád alighanem depressziós, és ösztönösen ezt "kezeli" az alkohollal.

A betegségével kellene szakemberhez kerülnie.

2013. okt. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem. Ugyanis nincs benne logika. Az alkoholista iszik, mert függő, mert régen elvitte a józan eszét a pia; a drogos, drogozik, mert dettó ez a helyzet. Nincs ebben semmiféle logika. Nem kell megérteni, mert fölösleges. Két nagyon különböző világban él egy alkesz és egy nem alkesz ember.


Egyet tehetsz: hanem minél előbb elhúzni a közeléből.

2013. okt. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ebben nincs logika.Sosem fogod megérteni egy alkoholista gondolkodásmódját,mert nem lehet.Neki mindig és minden körülmények között az az első,hogy ihasson,hogy arra legyen pénz,bármi áron.Ilyenkor a szerettei nem számítanak.Mondhat akármit,neki az alkohol a szerelme,mert tőle függ,a rabja.
2013. okt. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az alkohol nem válasz a kérdésre, de lagalább a kérdést elfelejti az illető
2013. okt. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!