Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem miért nem képes...

A férjem miért nem képes megérteni, hogy segítenünk kell a nővéremnek?

Figyelt kérdés

A nővéremet elhagyta a férje, van egy 5 éves gyerekük és most félidős terhes a másodikkal. Mivel a férje már beköltöztette a barátnőjét a közös házukba és a nővéremnek nem volt hová mennie a gyerekkel, én felajánlottam, hogy költözzenek hozzánk. A házat amiben élünk a nagyszüleimtől örököltük 50-50%-ban, de mivel neki már volt egy a férjével közös háza, hagyta, hogy mi használjuk teljesen, sőt még abba is belement , hogy az ő 50%-ának a haszonélvezője legyek.

A férjem most dühöng, hogy ő nem fog egy idegent kerülgetni a házban és bőven elég neki a saját gyerekeink sírása, nem fogja a másét is hallgatni. Próbáltam vele nyugodtan megbeszélni a történteket, de ő csak dühöng vagy sértődötten elvonul duzzogni, mint egy kisgyerek. Mit csináljak? Várjak amíg lenyugszik?


2013. máj. 27. 08:57
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
94%

Igaza van mindkettotoknek. Neked, amiert segiteni akarsz es a ferjednek is, amiert nem akarja kerulgetni.

A noverednek kellene lepnie: a ferj nem koltoztetheti oda a baratnojet csak ugy.

2013. máj. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

A nővéred beköltözött a saját 50%-ban birtokolt házába. Szó sincs itt segítségről, jobb ha ezt megérti a férjed is.

Gyakorlatilag kitúrtátok a nővéredet, most meg baj, ha menne, mert nincs máshova.

2013. máj. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a férjedet, nyugalmat akar. De ő tette a fejetek fölé a lakást? Dehogyis, az a ti kettőtök tulajdona a nővéreddel, aki így is borzasztó gáláns volt, hogy haszonélvezetet engedett neked az egészre. A férjed ott dirigálhatna ilyen hévvel, ahol ő teremtette meg a ház legalább felét, na de más tulajdonában...Ha annyira bosszantja a dolog, akkor kapjon elő pár milliót is fizesse ki a nővéredet, vegye meg a házrészét. Gondolom, nem örökre akar ott maradni a nővéred, csak amíg elválik és a vagyonmegosztáskor megkapja a férjével közös házból azt, ami az övé.
2013. máj. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
nem segítesz neki, hanem a nővéred segített eddig nektek. Ő most beköltözött a fél házába. Férjed vagy kifizeti+az ő férje és akkor el tud költözni, ha akar...
2013. máj. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészről megértem a férjed, hiszen kényelmetlenség ez.

De ahogy kezeli a dolgot, az finoman szólva is gyerekes.


A megoldás itt egyértelműen az lenne, hogy odamenni szépen a nővéred férjéhez, és a barátnőjével együtt kipenderíteni onnan. Merthogy nem tudom, jogilag hogy van, de erkölcsileg akárhonnan nézem, borzasztóan elítélendő az, amit tett. Hogy miután elhagyta a feleségét, még a gyerekeket is rásózza és elküldi őket a közös házukból.


Esetleg az is egy megoldás lehet, hogy odamentek és beszéltek velük: gondolják már végig, hogy lehet képük ehhez? Hátha hajlandóak elmenni és akkor legalább a nővéred és ti, akik vétlenek vagytok az ügyben, nyugodtan, kényelmesen élhettek.

2013. máj. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
11%

Nem kell befoagadni, és a nővéreddel úgy bánni, mint egy akaratnélküli bábuval.


Tessék ügyvédet fogadni, elválni, a közös házból kivenni a részt (jelzem, ha a két gyreek nála marad, akkor a barátnővel mehet a férje a híd alá), és ráállni a saját kis lábikóira. Jobb későn, mint soha. Két gyerekes anyakánt úgy viselkedik, mint egy értelen hároméves.


Igaza van a férjednek: én sem venném magamhoz, csak azért, mert rokon és mert képtelen önállóan élni és dönteni.


Mellesleg csak tudd: ha odaveszitek, akkor neked is borítékolható a válóper. El fogja intézni, hogy ha neki nem sikerült, neked se legyen jobb.


A gyerek az ő döntése volt és a férjéé, tehát az ő felelőssége - nem a tied és a férjedé!

2013. máj. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
52%

Off: hogy lehet valaki akkora qrva, hogy beköltözik aa kanjával a családi otthonba? Addig rugdosnám amíg vér nem folyna, az biztos!!!

Figyelj, a lakás a tietek, a nővéredé is, joga van ott élni! A férjednek is igaza van valahol, de ez a cirkusz gyerekes dolog, ilyet felnőtt férfi nem csinál...

Most le leszek pontozva, de vigyázz, nehogy a nővéred és a férjed jobban "összeismerkedjen"!

2013. máj. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
71%
Anno erednek azonnal be kell adnia a valopert es igényelne, hogy amíg a vagyon megosztás meg nem történik, a férje lakás használati díjat fizessen a részére.
2013. máj. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez alap lenne, nem? Szóval a ház fele a nővéredé, eddig tök jófej volt, hogy így hagyott titeket ott élni.

Szerintem átmenetileg fogadjátok be és ha jól írják a többiek, akkor a válóper során úgyis kihajítják onnan a pasit.

2013. máj. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
A ház a nővéredés és a tiéd. Az egyetlen, akinek itt nem osztottak lapot, az a férjed. Ezért mond el neki, hogy jobban tenné, ha meghúzná magát. Nehogy már a tulajdonosnak (nővéred) kelljen könyörögni a saját ingatlanjáért.
2013. máj. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!