Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet megérteni,...

Miért nem lehet megérteni, hogy nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

(Volt) barátommal a gyerek kérdés miatt mentünk szét. Ő nagyon akar családot, én nem, úgyhogy elhagytam. Minden más jól működött egyébként, de ez hatalmas differencia, úgy érzem.

Viszont azóta is naponta jön, keres, már butaságokkal fenyegetőzik, hogy menjek vissza hozzá, házasodjunk össze, szüljek gyereket. Nagyon nehéz, mert szívesen együtt lennék vele, hiszen szeretem, de ezt nem akarom, ő viszont csak erről álmodozik.

Kitartok a döntésem mellett, de sokszor vagyok szomorú, mert nagyon fáj visszautasítani, és nem tudom mit csináljak, hogy végképp elfelejtsen. Nem akarom az álmait tönkretenni, de én nem fogom neki ezeket megadni sosem. Nincs értelme együtt lennünk, csak olyan nehéz az együttlétre nemet mondani. Mit mondjak neki, hogy ne keressen többé? Idővel akkor könnyebb lenne talán.


2013. jún. 11. 14:01
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
94%
Ezt, amit leírtál. "Ne keress többet, mert nem egyirányba haladunk, és mindketten boldogtalanok lennénk együtt. Nem csak az érzelmek számítanak, hanem az is, hogy ketten képesek vagyunk-e összehangolni a terveinket, vágyainkat. Köztünk akkor az ellentét, hogy ezzel lehetetlen együtt élni. Ahogy Te nem mondasz le a gyerekről, én sem mondok le arról az álláspontomról, hogy nem akarok. Nincs más megoldás, mint külön úton járni, és megtalálni azt, akivel közösek az álmaink. Épp ezért most beszélünk utoljára, mert ez így tarthatatlan. Többé nem fogom felvenni a telefont, ne hívogass, mert így döntöttem, és ezen mostantól kár vitatkozunk."
2013. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
69%

Biztos azt hiszi, hogy idővel megváltozik a véleményed.

Egyébként szabad kérdezni, hogy miért döntöttél amellett, hogy nem szeretnél?

2013. jún. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
16%

1. Fiú vagy vagy lány??

2. Miért nem fogod ezeket megadni neki sosem?

2013. jún. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
95%

"menjek vissza hozzá, házasodjunk össze, szüljek gyereket"


Hát, remélem a kérdező a lány...

2013. jún. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

Reális válasz kedves első válaszoló, én is így gondoltam, hogy ez elég lesz. Hasonló dolgokat mondtam, mikor elhagytam, azóta is mindig mondom.

A telefont már régen nem veszem fel neki, az e-maileket sem olvasom, vagy ha néha mégis elgyengülök, akkor sem válaszolok, de a személyes találkozást nem tudom, hogy védjem ki.

Ha eljön, ahol albérletbe vagyok, akkor nem megyek ki, de ismeri az életem, és az utcán megszokott találni.

Gyalog járok dolgozni, már másik útvonalon is mentem, elindultam korábban, hogy ne tudja, amikor megyek, de elég gyakran megtalál. Megvár a munkahely előtt, stb.. Jelentet meg nem akarok rendezni az utcán, bár olyan már volt gyakran, hogy ő kiabált utánam, mert egyszerűen ott hagyom, igyekszek meg sem állni, időt sem szánni rá, de mégis néha, ha belenézek a szemébe, akkor érzem, hogy szeret, mint ahogy én is őt, de ez nem elég sajnos. Rengeteget vitáztunk a gyerek kérdés miatt.

Kicsit több mint 2 hónapja, hogy szakítottunk.

Arra is gondoltam, hogy találnom kellene valaki mást, hátha úgy megértené, hogy nem fog működni.

Hogy miért nem szeretnék kedves második? Egyszerűen nem vágyok rá. A terhesség és szülés kimondottan taszít, ami utána van, az meg nagy felelősség, és nekem nem hiányzik.

Változni ez nem igen fog, lassan betöltöm a 33 évet, és ha lehet még biztosabb vagyok benne, hogy később sem fog kelleni gyerek.

2013. jún. 11. 14:19
 6/52 anonim ***** válasza:
48%
Ezt a legelején is tisztáztad vele? Egy párkapcsolatban ugyanis nem ez az értelemszerű.
2013. jún. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
93%

Hát...

Ahogy leírtad a szakítás utáni viselkedését, szerintem jobb is, hogy szétváltatok.

Ez nálam már kimeríti a zaklatás fogalmát.

Két hónap alatt már túl kellett volna lépnie egy szakításon.


Azt sem képes elfogadni, hogy te nem akarsz gyereket, pedig ismerjük el, hogy neked ez életre szóló felelősség, ő meg lelécel, ha mégsem úgy alakul, ahogy eltervezte.

Nem ám azzal ostromol, hogy csak te kellesz neki, és nélküled nem tud élni, ezért elfogadja a döntésed, és lemond a gyerekről... Ő továbbra is ragaszkodik a saját elképzeléséhez.


Jobb neked nélküle...


Mit mondj neki?

Hogy igazából ő nem is téged akar. Aki téged akar, az elfogadja, hogy nem lesz közös gyereketek, és boldog lesz veled kettesben.

Ő egy rendes kis feleséget akar, meg gyerekhadat, tehát egy egészen más nőre vágyik, és nem rád.

Te viszont nem fogsz rááldozni még öt éved az életedből, hogy erre ő is rájöjjön, és akkor váljatok el. Úgy, hogy te ott maradsz két gyerekkel egyedül, ő meg lelécel valami tündérbogárral, aki boldogan süt-főz-babázik, amíg hazavárja a kicsi urát.

2013. jún. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
81%

Hát ebben az esetben ne engedj neki, semmiképp! Amit meg a volt pasid csinál az már szinte zaklatás, én megijednék tőle, szerintem kicsit zakkant, vagy csak most van ki nagyon idegileg a szakítás miatt. De egy értelmes ember érezné, hogy ez már túl megy a szakítás utáni normális visszaszerzési praktikákon.


Másik albérletbe nem tudsz költözni?


Illetve még annyi, hogy ha nagyon szeretnéd őt, szerintem ez az érzésed is enyhülne, hogy ennyire nem akarsz gyereket. A szerelemtől szerintem vágynál arra, hogy az ő és a te ötvözetedből szülessen egy kis valaki, aki kettőtökből van összerakva. Szóval ha ennyire erős benned ez az érzés, akkor ne menj vissza hozzá semmiképp. Esetleg akkor, ha bizonytalan vagy, ha el tudod képzelni, hogy esetleg valamikor mégis szülj. Akkor talán az ő lelkesedése nálad is változtat a dolgokon.

2013. jún. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg ijesztő... Nem normális, amit művel.
2013. jún. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
67%
Jaj, de rossz ezt olvasni :-(
2013. jún. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!