Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nehéz ezt megérteni/fe...

Tényleg nehéz ezt megérteni/felfogni?

Figyelt kérdés

Apósom 59 éves és már nem dolgozik.Segélyeken és az előnyugdíján él.Ami mint tudjuk nem egy nagy összeg!

A rezsibe abszolút nem száll be.Amivel nem lenne igazán gond,mert megértő vagyok hogy nem sok az a pénz,amit kap.

De egyszerűen betelt a pohár tegnap!

Postára kellett mennem és neki is,így együtt mentünk!Hazafele egy hatalmas körutat tettünk,mert neki ez és az kellett /akkor kapta meg a pénzét/.

Ám legyen,ha már itt vagyunk,jobb,mintha otthonról jönne le megint.

Hazaértünk,mondta,hogy elfelejtett olajat venni,de majd holnap /vagyis ma/ úgy is mennünk kell el és majdd vesz.Gyerekekkel bejöttünk,tettem-vettem,párom is hazajött és mondja,hogy nagyon égetheti a pénz após zsebét,mert nincs itthon.

Elborult az agyam és mikor hazajött kimentem a kocsihoz és kivettem a kulcsot.Rögtön nem tetszett neki.

Elegem lett abból,hogy nem elég,hogyha nem vagyunk itthon,rájár a hűtőre,megeszi az alapanyagokat,megissza a gyerekek elől a tejet,holott neki is volt és van,nem fizet semmibe,tönkre tesz mindent,amihez csak hozzá nyúl, erre még abban sem hajlandó segíteni,hogyha már nem tankol az autóba,akkor legalább ne járjon el feleslegesen,mert nagyon unom és a pénztárcám se bírja,hogyha mennem kell vhova újra tankolnom kell,holott folyton tankolok.1 hónapban ha 4x ha megyek vhova autóval és nem is messzire

És most a fejemhez vágta,hogy én ne szóljak bele és neki elég szégyen az hogy másnak kell őt eltartani,mert a fia nem képes rá! egyik ismerőse minden nap hoz neki kaját,tehát erre se sokat kellene költenie.És annak az ismerősnek meg is köszöntem,hogy segít nekünk.Páromnak épp elég baja van és épp elég neki,hogy a saját családját fent tudja tartani.Egy picit tán könnyebb lesz,ha ősszel sikerül visszamennem dolgozni.

Egy piccit önzőnek érzem magam,hogy idáig fajult a helyzet,de már meguntam azt is,hogy magamon spórolok a legtöbbet vagyis sosem veszek magamnak semmit.És már azért lelkifurkám van,hogy egy szandit mertem magamnak venni ebben a hónapban,de hát semmi lábbelim sem volt és nem ártana egy sportcipő sem,mert a jelenlegi sajnos kicsi lett.Nőtt a lábam 25 évesen...

Emiatt van az hogyha választanom kellene,hogy magamnak vagy a gyerekeknek valami vagy apósnak az üzemanyaga,akkor nyilván nem apóst helyezem előtérbe


Szerintetek drasztikus vagyok?


2013. máj. 14. 15:20
1 2 3 4 5 6
 1/57 A kérdező kommentje:

Mondtam neki,hogy legyen oly ésszerű,hogy gondolkozzon egy kicsit előre.úgy vásároljon be,hogy ne kelljen minden nap az autóval megmozdulni.

3-4 napra előre csak,ha másként nem megy.

2013. máj. 14. 15:27
 2/57 anonim ***** válasza:
100%
De miért él veletek?
2013. máj. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
100%

Van busz,bicikli,nem kell kocsival mennie,kész.


Nem vagy máltai szeretetszolgálat,hogy luxuskiadásokat fedezz.

2013. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
Nem értem miért éltek együtt és miért használtok mindent közösen(autó,hűtő) ha nem megy együtt?
2013. máj. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:

Após és a 3 fia közös tulajdona a ház,azért élünk együtt!2 testvér külön van.

Gyalog átlagban 45 perc kb minden.

A súlya miatt nem tudja megtenni a távot gyalog, így van a kocsi.ezt vhol meg is értem,de spórolni lehet,hogy ne 25ezer legyen egy hónapban az hogy ő eljár ide-oda,mert lehetne csak 5000 is.

Nekem nincs jogsim,így kocsival akkor mozdulok ki,ha hó elején bevásárolni kell vagy 1x egy hónapban elmegyünk anyumhoz vagy orvoshoz,ha kell.Vagy esetleg posta,mert nem tudom gyalog elvinni a dobozokat.

Kinőtt ruhákat adok el,ajándékozok el és sokszor nagy a doboz.Ennyi.Amúgy vagy itthon vagyok vagy lesétálunk a gyerekekkel,de hát nekik is hosszú az út.

3 és 1,5 évesek.

2013. máj. 14. 15:41
 6/57 A kérdező kommentje:

A hűtő annyira közös,hogy neki nincs hűtője és beteszi a gyógyszerét,amúgy meg soha semmit nem hoz le.Elfogy nála minden mielőtt megromlana.De lehetne neki hűtője,csak lusta azt mondani,hogy segítsen vki felvinni,mert amúgy a garázsban van a régi hűtőnk.

A kocsi sem közös,csak úgy érzi,hogy mivel a fiáé,így az övé is.

Ezért vettem el a kulcsot.Úgy érzem,hogy mivel a párommal közös a háztartás és attól,hogy az ő nevén van az autó,én még fizetek minden járulékos költséget is és attól,hogy jogsim sincs,még mondhatom,hogy az enyém is.

Úgy költöznék már,de olyan nehéz hitelhez jutni,főleg míg én vissza nem tudok menni dolgozni

2013. máj. 14. 15:46
 7/57 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy érzi,hogy joga van hozzánk bármikor lejönni...szóvá teszi,ha hajnalban bezárom az ajtót is.Van néha olyanom,hogy muszáj bezárnom,ennek van oka is,de most nem részletezem.Különben sem szeretem ha folyton lejár,főleg mikor a gyerekek alszanak...
2013. máj. 14. 15:50
 8/57 anonim ***** válasza:
Férjed beszélt már vele erről?
2013. máj. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
40%

Lehet,hogy hülye vagyok,le is pontozhattok,nem bántásból írom:


de nekem az jutott eszembe,hogy mégis 25 vagy,ő meg 59,már csak a tisztelet is azt diktálja,hogy ilyeneket ne tegyél meg vele,hisz az apád lehetne,ő az idősebb. Nem azt mondom,hogy a gyerekek elől vedd el,azt semmiképp,de kulcskivétel nélkül,kevésbé megalázó módon,sokkal szerényebben is meg lehet kérni őt.

2013. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
100%

"csak lusta azt mondani,hogy segítsen vki felvinni,"-akkor ne dühöngj mosd ki a hűtőt és vigyétek fel neki, máris egy okkal kevesebb hogy a ti hűtőtökben garázdálkodjon.

Ne tankold tele az autót, ha mentek valahova, épp annyit tegyél bele, ami nagyon kell, így nem tud majd csak úgy szaladgálni vele a ti költségeteken.

2013. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!