Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a párod külföldön dolgozik,...

Ha a párod külföldön dolgozik, tervezed hogy kimész/kimentek utána?

Figyelt kérdés

Engem februárig a suli ideköt M.o-ra. Utána szeretnék továbbtanulni, ami kb áprilistól januárig tartana. (Arra a szakra épül amit most tanulok).

Ha kimennék a párom után, a szakmámban egy jó ideig nem tudnék dolgozni, mert annyira nem erős a nyelvtudásom.

Ha meg kimennék szobalánynak, azt mondaná a család, hogy fölösleges volt azt a cirka 250 ezret kidobni a képzésre.

Viszont a párom mg itthon nem kap olyan munkát (vagyis ebben a városban ahol lakunk), amiből meg tudnánk élni.

Eddig 120 E-t kapott, kint viszont 300 körül keres.


De az is rossz, hogy olyan munkája van, hogy 6 hetente másik helyre esetleg másik országba megy melózni.


2013. okt. 17. 20:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ennyire ingadozik,hogy hathetente máshol kell dolgozzon esetleg más országba akkor neked nem éri meg kimenni. Nem tudnál normálisan dolgozni sem egy munkahelyen. Mire találsz egy munkát már költözhetsz is, senki nem akar hathetente költözni szerintem. Végezd el a sulit, tanuld ki a nyelvet és utána vedd a hónod alá a világot.:)

Remélem a legjobbakat!

2013. okt. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Elárulnád hol dolgozik a párod? 1000 euró a minimálbér itt Németországban pl., ebből itt szinte megélni sem lehet normálisan 2 főnek.


Valamint neked mi a szakképzésed? Beszéled az adott nyelvet valamennyire, vagy most kezded?

2013. okt. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
300 körül keres ilyen melóval? Hova ment, Romániába?
2013. okt. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Napkollektor állványt építenek/szerelnek össze.

Most épp Németországban van, de nem tudom utána hova mennek.


Pénzügyi-számviteli ügyintéző leszek, és mérlegképes könyvelőnek megyek tovább. (Ez a fizetős)


Valamennyire beszélek angolul meg minimálisan németül.

2013. okt. 17. 20:35
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Ezért kár volt kimennie, az a 300 olyan mint otthon a 120, akkor inkább jöjjön haza. Feltételezem a lakást a cég fizeti, ami egyszer ilyen, egyszer olyan.

Helyedben nem mennék utánna, illetve kimennék fix helyre, normális bérért, aztán mikor megalapoztam pár dolgot segitenék neki ott helyben egy normális melót találni.

2013. okt. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj utána, amíg a sulit nem fejezted be. Most biztos, hogy nagyon hiányzik a párod, de soha nem tudhatod, hogy mit hoz a jövő és egy pénzügyes végzettség mindig jól jön, a nyelvtudás pedig nagyon fontos. Nemcsak a tanulás miatt nem javaslom, hogy utána menj. Ha nem állandóan egy helyen dolgozik, akkor nem tudnál rendesen munkát vállalni, mert követnéd mindenhová? Ha meg nem dolgozol, miből éltek ketten? Félretenni biztosan nem tudnátok. Rövidtávra meg vagy nem alkalmaz senki, vagy csak nagyon pocsék melóra, és még örülhetsz ha a végén kifizetnek.

Várd meg itthon, nem lehetetlen a távkapcsolat (tapasztalat), és a suli végén már jobban tudsz mozogni. Addig is tanulj nyelveket!

2013. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kint fizetik neki a szállást + a kaját. Igazából a fizujából nem költ, amit hazaküldött előleget azt vonják csak le tőle.

Azért 300 ezer ft nem olyan mint a 120 :)

2013. okt. 17. 21:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem fizetnék a kaját akkor az a 120 épp olyan lenne mint ez a 300. Igy hogy fizetik kezd alakulni, de még mindig nem fényes.

Azért nem adja ide a kajapénzt (ami a fizetésem) mert ezen is spórolni akar. Két éven keresztül lebencslevest eszem lebencslevessel ha nem megy jól a cégnek? Meg mit fizet, reggelit és ebédet, vacsorát nem? Hétvégét nem?

Akkor még a fele hamipénzem hibádzik.

2013. okt. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen csináld meg a mérlegképest, mert azzal jól el lehet helyezkedni, jó kis szakma.

Ha szereted és van igény benned a tanulásra, fejlődésre a szakmában, akkor könnyen válhat belőled pár év alatt csoportvezető, vezető könyvelő- ha pedig még tanulsz tovább, akkor egy kis cégnél gazdasági vezető is stb.


(én is pénzügyes vagyok, anno én is a mérlegképessel kezdtem a diploma után)


Ahhoz, hogy ezzel a szakmával jól keress, nem kell külföldre menned, SŐT. Azért ahhoz, hogy egy idegen ország idegen számviteli rendszerében képben legyél, ismerd az ottani pénzügyi törvényeket, adózást stb., arra azért ez a képzés kevés.

Inkább én a helyedben az IFRS-könyvelő ráépülő képzést csinálnám meg (kb. 1 év, ha már van mérlegképesed és 1-2 év gyakorlatod)- azzal itthon is NAGYON JÓ fizetést lehet kapni, főleg, ha legalább egy jó erős angolod van mellette.

Itthon is számtalan nemzetközi cég keres könyvelőket nyelvtudással és USGAAP vagy IFRS tudással.

Alsó hangon bruttó 3-400 eFt-os fizetés+cafeteria itthon is.


Nem tudom, hány éves vagy, de szerintem a te szakmáddal ez életképesebb út- főleg, hogy a férjed/élettársad vagy egyszerűen csak barátod (nem tudom)- nem egy telephelyen és nem is valami fényes pénzért dolgozik kint (úgy értem nyugat-európai szinthez képest).

Természetesen nagyon jó, hogy van munkája, tud félretenni, elég lehet ez arra, hogy megalapozzátok a közös jövőt vagy törlesszen valami adósságot, de egy tartós kinti életre talán kevés (és különben is: ha neki fizeti a cég a szállást, neked nem fogja, ergo neked azért fizetned kell, akkor meg külön lesztek- vagy akkor nem kell neki sem a szállás a cégtől? és akkor mit csináltok, amikor kirendelik hetekre-hónapokra máshová dolgozni?)


Jó szakképzést választottál, ezzel meg lehet élni itthon.

Én nem mennék.


Egyébként az én férjem is külföldön dolgozik (állandó cégnél, állandü munkakörben), de nem mennék utána én sem.

Bár én már 37. éves vagyok, van egy kisfiunk, nekem egy anyagilag és szakmailag is nagyon megbecsült munkám a bankszektorban- nincs miért utánamenni.

Inkább arra várunk, hogy egyszer majd haza tud jönni dolgozni (ő is külföldi egyébként, úgyhogy ez nem is olyan egyszerű)


Szép napot.

2013. okt. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%

"Pénzügyi-számviteli ügyintéző leszek, és mérlegképes könyvelőnek megyek tovább. (Ez a fizetős)


Valamennyire beszélek angolul meg minimálisan németül."


:D Ha külföldre készülsz, ezt abba is hagyhatod rögtön, ugyanis pénzügyi-számviteli, jogi, munkaügyi, stb. munkakörökben CSAK az aodtt országban végzett képzést fogadják el. Mi a fenét kezdenének a te magyar pénzügyes végzettségeddel, amikor teljesen más az adórendszer, jogrendszer? Ebben a szakmában SOHA nem fogsz tudni elhelyezkedni másik országban.


A párod magyar közvetítőcéggel van kint, azért verik így át? Utazgatós munkánál általában a 2000 euró az alsó hang, de ha szaktudást is igényel, akkor 5-10 között is lehet havonta! (pl. mérnökök ennyit kapnak, ha utaznak).


Összességében nem értem a koncepciós, hogy 1.5 havonta máshol kell dolgoznia, akkor hova is mennél utána? Annyi idő alatt te sehol nem találsz munkát.

2013. okt. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!