Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A volt férjem újra nősült,...

A volt férjem újra nősült, gyereke is van már abban a házasságban. Szeretnék nagyobb gyerektartást kérni. Tudom, hogy nem keres többet, mint anno, de az új felesége elég jómódú, neki van pénze. Erre hivatkozva megemelnék a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Most a fizetése 25% adja, (20eft) + ünnepekkor (sznap,névnap,karácsony) + pénzt utal.
2009. nov. 11. 15:18
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
99%
nem fogsz kapni egy fillérrel se többet mert neked semmi közöd az ő új felesége vagyonához. és szerintem ez igy is van rendjén
2009. nov. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
96%

Hat mi koze a volt ferjed jo modu felesegenek a te gyerekedhez???

En a helyedben elmennek egy ugyvedhez, es tole kerdeznem meg ezt a fontos dolgot.

Mert ha most beadod a kerelmet a birosagra, lehet, hogy az ujabb kisbaba miatt meg kevesebbet utalna a ferjed. Ugyhogy ugyved, kerdezd meg pontosan, majd o segit neked!

2009. nov. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
99%
A felesége fizetése rád nem vonatkozik! A férjed amit keres abból vonhatnak le gyerektartást!Ne haragudj,hogy ezt írom,de te még aránylag jól is kapsz.Én is elváltam,az én exférjem is újra nősült(jól állnak anyagilag),és ott is lett új baba..De a fizetésének csak a 20% kapom ami 14.000 forint,és nem kapok semmire + pénzt.Én nem erőltetném,mert a férj is kérheti a pénz csökkentését,hisz új gyermeke van...
2009. nov. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
93%
Általános gyakorlat hogy 15-25% ot vonnak. Te még jól jártál inkább örülj hogy ennyit kapsz ne irigykedj az uj nőre meg a közös gyerekükre. Semmi közöd hozzá.
2009. nov. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se próbálkozz! Elváltatok, neki új élete van, az új feleség pénzéhez semmi közöd.

Próbáld meg elfogadni, hogy ennyit kapsz...van aki még ennyit sem, vagy semmi sem.

2009. nov. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az 1. hozzászólóhoz: ha pereskedni kezdesz, lehet, hogy csökkentik és nem emelik az összeget, mert a férjed viszont kérheti a csökkentést arra hivatkozva, hogy bővült a családja, még egy gyereket kell eltartania. És valóban, ahhoz az égvilágon semmi köze a te és a volt férjed gyerekének egy idegen nő vagyonához!
2009. nov. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
94%

Persze!Sőt,ha írsz egy kérvényt,még az is lehet,hogy a szintén jómódú szomszédjától is vonnak gyerektartást a Te gyereked részére.....

Anyám!Mégis mit gondolsz mi közöd van Neked a VOLT férjed JELENLEGI feleségének a vagyonához?Segítek,AZ ÉGVILÁGON SEMMI!!!

Inkább örülj,hogy ünnepekkor is pénzt utal az exed,ahogy írtad,nem pedig mindenféle fölösleges hülyeséget vesz a gyereknek!

Inkább keress Magadnak egy pasit,akkor egy idő után több lesz a háztartás bevétele,ha elég ügyes vagy :)


Bocs ha nyers voltam,de kicsit felhúznak az ilyen kapzsi kérdések....

2009. nov. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
89%
Pénzéhes ribanc...ennyi ugrott be Rólad, nem gondolsz arra a gyerekre, aki az új házasságba született? Nem emelik meg amúgy, és remélem le is csökkentik az új gyerekre tekintettel. Pfúúú, az ilyeneket kéne jól fejberúgni.
2009. nov. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 A kérdező kommentje:
Bocs, van pasim és köszönjük szépen jól vagyunk. Nem tudom miért baj az,hogy a gyerekemnek akarok minél többet. Ha a volt férjem jól él, akkor elvileg több marad a fizujából,amiből igazán adhatna a fiának is.
2009. nov. 11. 15:48
 10/69 anonim ***** válasza:
96%
kedves kérdező, fordított esetben te mit csinálnál? ha neked lenne sok pénzed, akkor finanszíroznád a párod exét?
2009. nov. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!