Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen támogatást vehet...

Milyen támogatást vehet igénybe egy kisfiát egyedül nevelő munkanélküli apuka?

Figyelt kérdés
Sajnos munkanélküli lettem,és lejárt a segélyem is,és egyedül nevelem a fiamat,és örülnék ha valaki segítene,hogy az önkormányzattól,vagy egyéb más intézménytől,milyen segítséget tudok igénybe venni,mert hiába van szakmám,egyszerűen nem kell sehova 32éves villanyszerelő!Nagyon nehéz!Köszönöm mindenkinek a segítségét,előre is.
2009. nov. 11. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ingyenes étkeztetést intézhetsz a suliban,de lehet hogy onnan a polg.hiv.ba küldenek,ott kérhetsz még olyat hogy gyermekvédelmi támogatás például.Sajnos többet nem tudok segíteni...
2009. nov. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát gondolom az emelt családit kapjátok már (azt a 13 ezreset), az jár, akkor kérhetsz lakásfenntartási támogatást, annak az összege függ a lakás méretétől és az egy főre eső jövedelemtől (én másfeles lakásra havi 4000 forintot kapok), ingyenes étkezés, ingyenes tankönyv. Illetve szociális segély is jár szerintem.
2009. nov. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
menj be a gyerekvédelmisekhez, azt hiszem így hívják őket, talán ott tudnak segíteni..
2009. nov. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj el a gyermekjóléti és családsegítő szolgálathoz! Nagyon sokat tudnak segíteni, ha az ember együttműködik velük. Itt Pécsen (mivel szociális munkásnak tanulok), most voltam intézménylátogatáson. Elég jónak tűnt.

Felvilágosítanak az általad igényelhető természetbeli és pénzbeli juttatásokról, talán a munkahelyproblémádban is tudnak segíteni(bár ezt nem garantálom.


Sok sikert a továbbiakhoz! Remélem, hogy jóra fordul minden.

2009. nov. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiadnak:

-gyermekvédelmi kedvezmény az önkormányzattól.Erre a határozatra kap ingyen étkezést, ingyen tankönyvet, évente kétszer 5800 forint kiegészítést.

- emelt családi pótlék

Neked:

- ha regisztrált munkanélküli vagy, akkor szintén az önkormányzattól rendszeres álláskeresői támogatás, összege 28500 forint/hó.

-lakásfenntartási támogatás, ez kb. 5000-6000 forint havonta.

Mindenképpen az önkormányzatnál érdeklődj. Nem tudom, hány éves a fiad, de érdemes megpróbálni a gyermekjóléti szolgálatot, esetleg védőnőt. Nálunk rendszeresen osztanak ruhákat, élelmiszert.

2009. nov. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!