Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki az aki kiszámolta a minimál...

Ki az aki kiszámolta a minimálbért ami nem elég semmire és ki az aki a munkanélküli segélyt kiszámitotta hiszen az sem elég semmire még a rezsit sem tudom kifizetni ha valaki munkanélküli lesz az utcára kerül ha egyedül van hiszen?

Figyelt kérdés

Napi 1000 ft kéne kajára és 40E a rezsire mit tegyen ilyenkor az ember ha nincs senkije és nem talál munkát?

Mit kell tenni hogy a munkanélküli segélyt és a minimálbért felemelje a kormány a minimálbért 140E ft-ra a munkanélküli segélyt meg 70E ft -ra mert a mostani semmire nem elég csak meghalni!!!


2011. febr. 8. 10:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Tudod, sok CSALÁD él 150 000 Ft-ból, csak nem telik nekik luxusdolgokra. Ehhez képes a minimálbér meg a munkanélküli nem annyira kevés.
2011. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

a minimálbért lehet ugyan emelgetni, de nem túl célszerú, azt ugyanis valakinek ki is kell fizetnie. minimálbér emelések után mindig megszünik jópár ezer munkahely, mert annyiért már nem éri meg fenttartani egy-egy céget...


a munkanélküli meg nyilván nem arról szól, hogy meg lehessen belőle élni, hiszenk akkor ki akarna dolgozni? (meg ki fizetné az adót amiből a munkanélkülit fizetik???)

2011. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Aki minimálbéren nyomja, ne akarjon túl nagy lakást fenntartani vagy legalább ne egyedül akarja. A 40EHUF egy átlagos háztartás rezsije, de egy átlagos háztartásban nem 1 fő lakik...
2011. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

"Mit kell tenni hogy a munkanélküli segélyt és a minimálbért felemelje a kormány a minimálbért 140E ft-ra a munkanélküli segélyt meg 70E ft -ra mert a mostani semmire nem elég csak meghalni!!!"

Tudod más munkával keres ennyit...

Nehogymár a semmiért kapjál ennyi pénzt!

2011. febr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

A minimálbért nem kiszámolni szokta 1 személy hanem nagyon sok tényező összefüggéseiből alakul ki.Ne hidd h azért annyi amennyi, hogy veled jól kitoljanak. Ilyen a gazdasági helyzet h a munkáltató az általad elvégzett munkából annyi haszonra tesz szert , h mind a mellet ,h befizeti utánad a járulékokat és egyéb adókat, költségeket ennyit bír garantálni neked jelenleg.Van ahol többet. Van ahol ennyit se és csődbe megy, vagy bezárja a céget.Ebben közrejátszik az is, h milyen értéket képvisel az általad elvégzett munka.Amennyiben úgy látod , h többet mint amit fizetnek most neked, tájékozódj mert lehet h máshol megkapnád.

Sajnos még most sem elég nagy a különbség a szociális segélyek vagy munkanélküli segély és a minimálbér közt ahhoz , h a munkára inspirálja a társadalom bizonyos részét.

2011. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk például 60-80 ember mukahelye szűnne meg 150000Ft-os minimálbérrel. Igaz, akkor rövidtávon láblógatással kapnának alig kevesebbet az emberek, de hogy az ország három hónap alatt csődbe menne, abban biztos vagyok.


Könnyű azt mondani, hogy LEGYEN ennyi meg annyi a fizetés. De sajnos a jótündér nem velünk van...

2011. febr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22%

Na álljon már meg a menet. Ha ennyit akarsz kapni, akkor talán dolgozz meg érte. Én 18 évet tanultam azért, hogy 3-szor ennyit kapjak, te meg a nagy semmire (gondolom, különben nem lennél munkanékküli) vered a nyálad. Hát igen, ez Magyarország, ahol senki sem akar dolgozni, csak pénzt keresni.


"A minimálbért nem kiszámolni szokta 1 személy hanem nagyon sok tényező összefüggéseiből alakul ki." Na ezen konkréten felsírtam a röhögéstől. Ez kábé olyan, mint hogy a közlekedésmérnöki szakon egy több száz oldalas könyv foglalkozik azzal, hogyan kell megszervezni egy vasúthálózat menetrendjét. A valóságban viszont a menetrendet mindig a tavalyi alapján csinálják meg. A minimálbér is így működik. Minden évben emelik az inflációval, plusz még egy keveset hozzátesznek, csak hogy örüljön szerencsétlen éhbérért dolgozó munkás. De ő legalább megdolgozik ezért.

2011. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"Ki az aki kiszámolta a minimálbért ami nem elég semmire "


1. A minbért nem "kiszámolják", hanem az kialakul egy alkufolyamatban.


2. Sok mindenre elég, pl. egy minbért kereső házaspár egy kis, alacsony rezsijű házban vagy lakásban meg tud élni, gyereket is tud vállalni. Mire utalsz a "semmire sem elég"-gel? Hogy nem tudnak Svájcban síelni?


"ki az aki a munkanélküli segélyt kiszámitotta hiszen az sem elég semmire"


A munkanélküli segélynek alacsonyabbnak kell lennie a minbérnél, különben nem érné meg dolgozni.


"Napi 1000 ft kéne kajára"


Napi 400-ból egész jól lehet étkezni, a túlélésre elég napi 250-300 Ft.


"és 40E a rezsire mit tegyen ilyenkor az ember ha nincs senkije"


Ilyen helyzetben vissza kell költözni az öreg szülőkhöz, vagy ha van már felnőtt gyerek, akkor hozzá. Vagy ha se szülő, se gyerek, akkor csak akad egy barát. Vagy ha barát sincs, akkor csak akad egy kiadó szoba valahol (10-20 ezerért lehet szobákat kivenni Budapesten is). Ha van saját lakás, akkor szobákat ki lehet adni diákoknak vagy munkásoknak.


Ha valakinek se gyereke, se barátja, se felesége, abban lehet teljesen vétlen, de azért az esetek nagy részében ezért az ember felelős. Ennyire nem épített ki senkivel kapcsolatot? Miért?


A minbér pedig nem lesz a közeljövőben 140K, mert annál a többség kevesebbet keres (nettóban).

2011. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

,,Na álljon már meg a menet. Ha ennyit akarsz kapni, akkor talán dolgozz meg érte. Én 18 évet tanultam azért, hogy 3-szor ennyit kapjak, te meg a nagy semmire (gondolom, különben nem lennél munkanékküli) vered a nyálad. Hát igen, ez Magyarország, ahol senki sem akar dolgozni, csak pénzt keresni. "


Csak tudod manapság nem mindenki teheti meg,hogy 18 évet tanulgasson.Nem mindenkinek adatik meg egy olyan háttér,vagy olyan lehetőség amivel kitud magának alakítani egy hátteret!Az ember (proli szakmunkás mint Én)meg nem a semmiért akar ennyit keresni hanem azért,hogy megtudjon élni tisztességgel! Van OKJ-m (nem is rossz) de munkanélküli vagyok mert nő -pályakezdő(holott van tapasztalatom,de nem ,,lényeg")jah meg mert nem tehettem meg hogy befejezzem a B kat. jogsimat,így már nem is kellek.Én akarok dolgozni a gané szakmámban de esélyt se kapok!Nem a nyálam verem de 200-300 Ft órabérért meg ne akarjon hülyének nézni,hogy segédmunkát végezzek miközben neki dísznövénykertész kell és úgy jelent be.Na ez Magyarország!


20/N

2011. febr. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Végigolvastam a kommenteketde elmondanék egy pár dolgot hogy tisztábban lássátok mire is gondolam pontosan.

Valaki irta napi 400 ft elég kajára nem tudom hogy csinálod de érdekelne:) reggelire mondjuk veszek 10 dkg párizsit és mondjuk 3-4 zsemlét az alapba 200 ft aztán ebédre veszek mondjuk 1 kg krumplit az 200 ft ha nem több aztán valami hust az mondjuk 300 ft vagy több aztán estére letudom egy 4 tojás rántottával és 3 zsemlével ami olyan 140 ft adjuk össze 840 ft ra jön ki és ez egy átlagos napi kaja. Nem dolgozol mondjuk 2 hónapig és ujra elmész dolgozni vennedd kell bérletet mivel pesten lakom ezért el kell jutnom a munkahelyemre az 10000 ft és miből vegyem azt meg a havi 30 E ft munkanélküli segélyból? Aztán marad 20 E ft amiből fizessem ki a lakást és a maradékból kajájjak is .Úgygondolom hogy ha az ember elvesziti a munkáját és még ujra nem talál addig a segélynek fedeznie kéne ha nem is sokáig de 3 hónapig az élethez fenttartható minimumot mire ujra találok melót addig is ne kerüljek az utcára én igy értettem hiszen ennek a segélynek az lenne a célja hogy az ember átvészelje az időt amig nem tud munkába állni (és én is elitélem azokat akik csak a munkanélküli segélyekből akarnak megélni pl: cigányok többsége) de ha ezt a 30 E kapja az ember nem tudja állni a rezsit hiszen vagy eszik vagy rezsit fizet vagyis mire munkát talál addigra olyan tetemes villanyszámlát rezsit stb halmoz fel hogy lehet hogy kikapcsolják az áramot is hiszen ma már 2 hónap nemfizetés után kikapcsolják az áramot áram nélkül meg mindenki tudja milyen nehéz szóval itt megoldást kéne találni és nem azt keresni hogy valaki a segélyből akar megélni mert én sem abból akarok hanem csak addig akarom átvészelni vele az időt rendesen amig nem lesz munkám értitek mit akartam mondani? A minimálbérrel meg az a gond hogy akárhova mentem dolgozni mindenhol a minimálbérre jelentettek be vagy még arra sem hiszen azt mondta a munkáltató nem éri meg neki én meg azt mondtam neki nekem se éri meg és nem az én hibám nagy gondok vannak ebben az országban és senki sem tesz semmit sem!!!!!

2011. febr. 9. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!