Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem, hogy semmi se jó,...

Úgy érzem, hogy semmi se jó, amit csinálok, mert mindenki ezt mondja?

Figyelt kérdés
Ha valami feszültség van a családban, az mindig rajtam csattan. Mondhatni mindig mindenki engem bánt. Ha a nagyszüleim összevesznek egymással, ha a szüleim veszekednek, ha a nagynéném összeveszik a fiával, akkor is én vagyok a hunyó. Úgy kezdődik, hogy kis dolgokért kezdenek kötekedne és csak rugdosnak, amíg meg nem unják. Már egy nagy nullának érzem magam. Úgy érzem, bármit is mondok, nincs értelme, nincs jelentőségem. Elköltözni, talpra állni nem tudok, nem vagyok elég kemény, okos, fondorlatos, önbizalommal teli és magabiztos hozzá, inkább ezeknek a szöges ellentéte. Szóval ki vagyok nekik szolgáltatva. Tudom, hogy nem tudtok segíteni, csak azért írtam le, mert fáj és úgy érzem, megőrülök, ha nem adhatom ki magamból. Elegem volt az egész családomból, gyűlölöm őket.

2013. okt. 20. 21:28
 1/4 A kérdező kommentje:
22L
2013. okt. 20. 21:29
 2/4 anonim ***** válasza:
Van párod? Esetleg vele nem tudnál összeköltözni?
2013. okt. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tanulsz még, vagy már dolgozol? Első esetben koleszt javasolok, a másodikban valami olcsó társbérletet. A lényeg, hogy kikerülj ebből a körből.

Az önértékelésedet eléggé sikerült leépíteniük az tény. Nem biztos, hogy buta vagy, gyenge...stb, csak ezt gondolod magadról, mert nincs senki, aki mást tükrözzön.

Ahhoz, hogy ezeken a gondolatokon túl tudj lépni, segítségre van szükséged (komoly szakmai segítségre)

Mindenképpen el kell menned egy pszichiáterhez, (ne tarts tőle, normális emberek is járnak hozzá, nem csak azok, akiknél nagy zavar van). Feltételezem, hogy ilyen körülmények között ezt nem finanszírozná a családod, vagy nem is akarod beavatni őket, ezért menj normál szakrendelésre. Nem tudom, hogy kell-e beutaló, ha igen, gondolom háziorvos írja fel.


Ott kezdődik az egész, hogy a fejedben rendet tudj tenni, utána már több erőd lesz a folytatáshoz. Sok sikert.

2013. okt. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz keménynek, okosnak vagy fondorlatosnak lenni, hogy valaki saját magát eltartsa. Egyszerűen menj el dologzni (ha még nincs állásod), gyűjts össze egy kis pénzt, aztán keress egy olcsó albérletet. Jobb ha keresel lakótársakat is és akkor megoszlanak a költségek. Vannak jó munkásszálók is, ahol nagyon olcsó a szállás. Rengeteg lehetőség van, csak nézz körbe a neten. Az önkormányzatnál is biztos tudnak segíteni, ötleteket adni az olcsó lakhatásra.

Ha meg majd a magad ura leszel szépen fokozatosan nőni fog az önbizalmad. A hozzáállásodon meg változtass. Ne azt mormold magadban, hogy "nem tudok elköltözni, béna vagyok, nem vagyok magabiztos", hanem azt hogy "el tudom magam tartani, tudok egyedül élni, egyedül boldogulni, szeretem magam, mások is szeretnek engem, értékes ember vagyok"! Bízz és higgy magadban!

2013. okt. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!