Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos egy házasságba...

Mennyire fontos egy házasságban (tartós kapcsolatban), hogy két fél előtt az anyagi helyzet oda-vissza ismert legyen, illetve van-e "tulajdonjog"?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Ami fontos, az a bizalom. Anélkül nincs tartós vagy élethosszig tartó kapcsolat.


Ha a párommal nem ismertetem az anyagi helyzetemet, ha nem vagyok előtte nyitott könyv, akkor nem bízom benne. Ez egyértelmű. Lehet, hogy erre van okom, de akkor meg ez nem tartós kapcsolat.


Tulajdonjog... Nekem bugyim van, neki gatyája. :-) A számítógépéhez nem nyúlok, mert az az ő területe, azt csinál vele, amit akar, én legfeljebb használom rajta a netet, ha az enyém nem jó. Szóval vannak dolgaink, amiket külön használunk, amik nem keverednek, de amikor összekötöttük az életünket, akkor összeadtuk, amink volt, és az most már közös. Cédéink vannak, bútoraink vannak, konyhafelszerelésünk van, hitelünk van, kutyánk van... Gyerekünk lesz. :-)


Jogilag amit a házasság vagy életközösség alatt szerzett a pár, az közös, és fele-fele aréányban osztandó szét a váláskor. A házasság előtt szerzett ingó és ingatlan viszont visszajár házassági szerződés nélkül is.

2009. nov. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Én már csak azért is tartom fontosnak, hogy tudjuk egymás fizuját mondjuk, mert ez is a bizalom jele, hogy elmondjuk egymásnak. Elvileg nincs mit takargatni, miért ne mondanánk el? Nekem furcsa lenne, ha nem tudnám mennyit keres a párom. Főleg azért is jó, mert közöskasszán vagyunk, és tudnom kell, mennyit, mire költhetek, mennyi van a kasszában. Tulajdonjog alatt pontosan nem tudom mire gondolsz. Nálunk nincs olyan, hogy enyém, tiéd, minden közös. Pláne, hogy mindent közösen veszünk meg, vagy közösen tartjuk fent.
2009. nov. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szeintem alapvető fontosságú, úgy érzem, hogy ha nem tudnánk ikyeneket amiket felsoroltás egymásról, akkor kicsit idegenként élnénk egymás mellett. Nálunk 3 gyermek van, közös bankszámla, mindkettőnk fizetése oda érkezik, közös hitel, közös lakás (de az én nevemen, mert akkor így volt célszerű), nem számít, mert mindent megosztunk és együtt döntünk mindenről. Az autónk is az én nevemen van, mert pl. olcsóbb volt nekem a biztosítás, egyéb jelentősége nincs a dolognak.
2009. nov. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális és elvárható, hogy tartósan együtt élő emberek megosszák egymással az anyagi helyzetükkel, jövedelmükkel kapcsolatos információkat, de!...

Nem mindenki indul manapság patyolat tiszta lappal, vagy teljesen vagyontalanul egy házasságba, és örökölni is lehet nagyobb vagyontárgyat, ingatlant a házasság alatt.

Sok ember 2x, 3x is újraházasodik, vannak előző házasságból gyerekek, akiket el kell tartani, gyerektartást kell fizetni rájuk, lesznek, lehetnek később közös gyerekek, ilyenkor már sokkal cifrább a helyzet. Itt a saját példám: Van házam, kocsim, megtakarított pénzem, de van hitelem és két eltartandó gyerekem is. Ilyenkor már, ha valakivel összekötném az életem, nagyon meg kell gondolni, hogy mi az, amit közössé tennék és nem várnám el, hogy dalolva, boldogan fizesse valaki a házam részleteit, amikor a tulajdonjog 100%-ban az enyém. Nagyon fontos minden ilyen kérdést tisztázni, mert ezekből súlyos problémák, feszültségek, esetleg nagy veszteségek keletkezhetnek a későbbiek folyamán. Pl egy ismerősöm 12 évig élt házasságban egy olyan nővel, akinek hitel volt a házán, plusz 3 lánya az előző házasságából, akik után a saját apjuk egy fillért nem adott. Most, hogy válnak, neki alap esetben semmi nem jut az ingatlanból, hiszen a felesége házasság előtt szerzett vagyona az ingatlan. Perelhetné, bizonygathatná, hogy is fizette a részleteket, mennyit költött a 3 lányra, de ehhez most "nincs kedve", inkább kezdi elölről, nulláról az életét.

Szerintem úgy igazságos, hogy a házasság előtt szerzett vagyon, de a terhek is külön "vagyonnak" számítsanak, a törvény is így írja elő, de azért ezeket a dolgokat nem árt tisztázni, nehogy később meglepetés érje a feleket. Az örökség sem számít bele a közös vagyonba a törvény szerint, de ha eladásra kerül pl egy ház és az árát feléli a pár, akkor a bíróság már közös vagyonnak tekinti válás esetén, tehát minden ilyen döntést nagyon meg kell gondolni, nehogy ebből később időzített bomba, meglepetés legyen.

2009. nov. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi (még) nem élünk együtt, de pár héten belül összeköltözünk az én lakásomba, így természetes, hogy megbeszéltük, hogy ki mennyit keres, miből mire futja majd. Közös kasszán leszünk, és mivel én vagyok a felelősebb, ezért valószínűleg én fogom a pénz nagy részét beosztani, de ez nem is volt kérdés köztünk.
2009. nov. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó válaszoló. A saját lakásod az a saját tulajdonod, vagy albérlet? Ha saját tulajdon, azt ugye nem kívánod közös névre íratni csak azért, mert összeköltözöl a barátoddal. Szerintem a kérdező ilyesmire gondolt, amikor "tulajdonjog" is felmerült a kérdésében.
2009. nov. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A saját lakásom, jövőre tervezzük, hogy veszünk egy nagyobb, közös lakást.
2009. nov. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat! Igen, 10:40es erre gondoltam így burkoltan, hogy sokan elrontják, hogy rögtön minden "közös" , utána meg ha egy "élelmes" emberrel akadtak össze, az jól ki is használja...
2009. nov. 12. 10:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én lakásvásárlásnál pl nem tartom igazságosnak az 50-50%-os tulajdoni arányt, ha az egyik fél belead egy lakást a vásárlásba, de nem egy ilyet láttam már, hogy erre nem figyeltek az ifjú házasok.

Válás esetén aztán elkezdődtek a cirkuszok, a bizonyítgatások a külön vagyonról.

2009. nov. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
10:40-es vagyok. Elég sok hitel van még a lakáson ahhoz, hogy egy egész lakást beleadjak a közösbe, ill. neki is lesz önereje, így nagyjából azonos arányokkal indulunk.
2009. nov. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!