Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fér bele egy kapcsola...

Mennyire fér bele egy kapcsolatban, házasságban, hogy a felek kritizálják a másikat?

Figyelt kérdés
Pl. nem tetszik a párod ruhája, a testalkata, a haja stb. és szólsz érte. Vagy a férj megszól ezért. Nem feltétlen durva beszólásokra gondolok, arra is, hogy normális hangnemben nyilvánítja ki a nem tetszését.
2011. júl. 2. 19:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk belefér és el is várjuk egymástól. Nem leszólást, de mindig őszinte véleményt. Sosincs ebből probléma, nekem fontos a véleménye.
2011. júl. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Persze, hogy belefér.Mert tudom, hogy csak jót akar, a legjobbat akarja belőlem kihozni.Sikerül is Neki mindig.:)
2011. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem belefér, hanem hozzá tartozik. Jó esetben az ember őszinte azzal, akit szeret. Akár a párja, akár a barátja. De ezt nem nevezném kritizálásnak. Csak őszinte véleménynek. Persze az sem jó, ha folyton szekálja az ember a másikat, hogy ez nem jó, az nem jó, de ha már így van, ott alapvetően más lehet a probléma.
2011. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
16%

Ez nagyon gyakori és általános (szülők is teszik ezta gyerekkel!), de attol még bántalmazás. Szóbeli eroszak, szobeli bantalmazas, verbalis bantalmazas, stb. néven talalsz rola szakirodalmat.


Gyakorlatilag nem szeretetteli, nem meghitt, nem kölcsönös, nem egyenrangu a kapcsolat - altalaban csak az egyik fél teszi ezt a masikkal, a masik pedig probálja megérteni, és mindent megtenni az egyenrangusagert és meghittségért, mikozben az egyik allandoan szabotálja a meghittseget a kritikaival.


En csak azt mondanam ma mar az ilyen partnernek: figyelj, en abbol az apropobol valasztottalak Téged kedvesnek, hoyg minden tetszik benned, rajtad. Ha én nem tetszem Neked akkor miert valasztottál? Akkor ne legyunk egyutt, mert nekem ez nem okoz egyebet, csak fajdalmat.

2011. júl. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én kimondottan örülök az őszinte megjegyzéseknek. így legalább figyelembe tudom venni h mi nem tetszik a másiknak vagy hogy lehetnék még csinosabb a szemében. viszont sztem ez emberfüggő. vannak kritikusabb emberek és vannak olyan pasik akik "macsósabbak": bókokkal esetleg túl sok bókkal árasztják el a nőket. A túl sok kritika nem jó, de nálatok..ha normális hangnemben mondja sztem teljesen ok
2011. júl. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mulik a hangnemen es azon, hogy csak kotekedik-e vagy tenyleg van abban igazsag, amit mond. Ha csak oszinte es segiteni akar, azzal semmi gond nincs.
2011. júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
49%

Még nem tudom, mert mi tetszünk egymásnak. :)

De megbeszéltük, hogy ha valami problémánk lesz a másikkal, inkább megbeszéljük, mint hogy nagyobb baj legyen belőle, esetleg elhidegüljünk egymástól.

2011. júl. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az őszinteség a legfontosabb. ha a párom valami nagyon gáz cuccot vesz fel, vagy nem teszik a haja akkor azt megmondom neki. vagy figyelembe veszi vagy nem :)sőt mostanában mondogatom neki hogy elkezdett sörhasat növeszteni. nyilvánvaló nem bunkó módom közlöm ezeket, de elmondom a véleményem. ő is szintúgy.
2011. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

én nagyon nem szeretem, mivel így is elég erős önkritikával rendelkezem, ráadásul apám folyton leugatta a anyámat, mikor jobban akart kinézni és olyan ruhákat vett fel. Apámnak ez nem tetszett és sokszor nagyon sértőn beszólogatott neki: pl egy 50 éves már ne mutogassa magát, vagy ha ezt veszed fel én nem megyek veled vásárolni...stb pedig a ruhák nem voltak kihívóak, normálisak voltak, sem a hasa sem a mellei nem lógtak ki belőle... és most mi van? Anyám járhat krumplis zsákokban 50 éves létére úgy öltözik mint egy 60-as , és apámnak nem pedig lehet megmondani, hogy ne mindig ugyanazt a pólót, cipőt, farmert viselje... mert azzal jón, hogy ez az ő dolga...persze máséba beleszól...


Szóval az éremnek két oldala van...és az sem mellékes hogy hogyan van közölve a másikkal, és hogy a másikat érdekli e hogy a pasija / csaja mit szól az öltözködéséhez... illetve hogy ha már az egyik fél elkezdi kritizálni a másikat akkor ugyanúgy engedje a másiknak is hogy őt kritizálja, mert úgy a fair...

2011. júl. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
59%

Csupa külsőségre kérdeztél rá. És én nem szeretem ha ebbe beleszólnak. a finom észrevétellel nincs bajom, bár arra sem szoktam változtatni. Hacsak nincs valami praktikus oka, mondjuk hogy hideg van, és melegebb pulóvert vegyek fel. De én nem kezdek olyan pasival aki azt nézi hogy mi van rajtam. Én úgy öltözöm csinosan ahogy nekem tetszik, és ha egy pasi ebbe beleszól, akkor az a pasi nekem nem kell. Én azt szeretem ha nem is figyeli mi van rajtam. Maximum azt lesse mikor veheti le rólam :) hehe Nem szeretem a divatmajmokat. És nem is várom hogy dicsérje a ruhámat. A hajam szintén az én dolgom. Ha más szín vagy forma tetszik neki, akkor minek kezdett velem. Vagy ha más alkat, akkor szintén, hagyjon békén. Én sose szóltam senkinek semmi külsőségért. se azt hogy mi van rajta, se egyébért. elfogadtam úgy ahogy megismerkedtünk. ha nekem ez nem tetszik akkor eldönthetem, hogy mellette maradok, és elfogadom olyannak amilyen, vagy otthagyom, de nem b.szogatom baromságokkal.


Az más ha valaki megkérdezi a véleményemet, vagy ha én megkérdezem.


32/N

2011. júl. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!