Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor egy kapcsolatban/házass...

Amikor egy kapcsolatban/házasságban valami probléma van, akkor a felek miért úgy akarják megoldani, mint két ellenség?

Figyelt kérdés
MIért felejti el, hogy az az ő felesége/ férje, és együtt kell megoldani , nem egymás ellen? Úgy nem volna könnyebb?
2011. jan. 10. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű a nemek közti különbségek miatt feszülnek egymásnak és a probléma miatt is.
2011. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De!Csak olyankor ezen nem mindig gondolkodnak el.Még annyit nem köpködött rám senki, mint a volt exem a válásunk után, pedig nem rossz hangulatban váltunk el.Olyanokat kibeszélt, hogy biztosítsa a magát az ő jóságáról amiket nem kellett volna.Én persze senkinek semmit.Van aki csak attól érzi jónak magát, hogy a másikt rossznak állítja be.Hamar elfelejtik a sok küzdelmes közös éveket.Ilyen az élet.De, hagymondjam meg ehhez kell azért egy bizonyos inteligenciaszint is.;)
2011. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a baj a vitákkal, hogy mindig a másiktól várjuk az enyhülést, mert nem akarunk veszíteni.Jobb ha te adod be a derekad, és amikor lenyugodtatok mindketten , akkor szépen elmagyarázod neki, hogyan is kellett volna ezt megbeszélni, akkor már az fogja magát szégyelni, aki eddig kötötte az ebet a karóhoz.
2011. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert néha könnyebb elviselni valamit, ha rámondhatod, hogy nem az én hibám, hanem a te bűnök. Most ezt képletesen mondtam, de igaz.


Mi a férjemmel mindig vállvetve, egymás mellett állva harcolunk a világ ellen. De attól, hogy egy kivülálló nem látja, gondolom ez minden házasságban igy van. Hiszen a házasság mit jelent? Az én nyelvemre leforditva kb ennyi: Szeretlek, bizom benned, mellettem vagy jóban, és rosszban egyaránt, és ha néha össze is veszünk,tudom, hogy mindig kibékülünk. Mint ahogy azt is tudom,hogy nem bántasz engem, elviselem a rigolyáidat, mint ahogy én is a tieidet, együtt sirunk, együtt nevetünk, meg ehhez hasonlók.

Ha gond van, én is morgok folyton a "bajszom" alatt, amit minden kivülálló veszekedésnek vesz. De az én férjem tudja, hogy addig semmi gond.

2011. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Könnyeb dobálni egymást sárral mint szembesülni azzal, hogy közösen kúrták el...
2011. jan. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez a lényeg, mindenki meg akarja mondani: Nem az én hibám. Meg az is igaz, hogy intelligencia kérdése. Bizony az. Van lelki intelligencia is. Sok embert ismerek, akik elváltak, de szeretik egymást továbbra is, barátok, segítenek egymásnak, és az új párjuk sem féltékenykedik, inkább jóbarát mindenki. Persze... a hippiknél van ez így.. Hát, többek között igen. Tanulhatnánk tőlük ezt - azt.
2011. jan. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!