Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyen normális viszony...

Hogyan legyen normális viszonyom a párom anyukájával?

Figyelt kérdés

2 éves kapcsolat, szinte minden nap találkozunk, de a barátom még anyukájával él (ott a szülők elváltak, ők ketten vannak).

Úgy fél év után már világos volt, hogy nem kedvel engem, ami nem lenne baj, de azt nem értem, mért kell szurkálódni.


Hozzáteszem, soha nem voltam vele tiszteletlen vagy bunkó, tehát nem érdemltem ki a beszólásait. Nem is olyan a természetem, hogy bárkivel ilyen legyek.


Neki nem tetszik, hogy én "kényelmes" vagyok. Való igaz, a munkahelyem tényleg kényelmes, a fizetéshez képest rövid a munkaidő és rugalmas, és munkaidőben sem kell megszakadni. Hazamegyek és szép kényelmesen elvégzem minden dolgomat, soha nem kell kapkodni semmivel. Tehát: soha nem lótok futok egyik helyről a másikra, és sosem kell ugrálnom. Egyébként tanultam, dolgozom, egyedül élek, főzök, háztartást vezetek.


Ő sokszor este 7-re esik csak haza és utána áll neki főzni, vagy kora reggel intézi a bevásárlást. Eleve egy pörgős természet, de az időbeosztása miatt is kénytelen az lenni.


Időről időre mindig beszólogat, hogy én milyen kényelmes vagyok, a mai világban nem lehet ilyennek lenni, meg ha én az ő helyén dolgoznék, majd megtudnám.

Eleve nem értem, miért fáj neki, én hogy élek, mikor semmi köze hozzá.


Főzni szoktam, sütni nem. Ezen is ki volt akadva, hogy "sütni is tudni kell, mert mindenkinek keresni kell a kedvét a családban. Mondom oké, de egyelőre egyedül élek, és amire nincs igényem, azt nem csinálom.


Számtalanszor elmondja, hogy "bezzeg az Anita, nézd meg az Anitát" (ő a lánya.). De én nem vagyok Anita, soha nem is leszek, és nem is akarok másnak megfelelni.


Eddig mindent lenyeltem, mert nem akartam veszekedéseket. De ez sem jó, hogy olyanért piszkálnak, amihez 1. másnak semmi köze 2. szerintem semmi baj nincs velem, mert mindenki úgy él, ahogy akar.


Már nem is megyek szívesen a barátomékhoz, és mindig feszélyezve érzem magam az anyja társaságában. + mivel sok mindenbe beleköt, eljutottam oda, hogy magamtól már eleve nem is beszélek vele, inkább nem mondok egyáltalán semmit, csak köszönök.


mit lehet ilyenkor tenni?


2013. okt. 22. 12:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Saját lakásom sajnos nincs, albérletben lakom. Ő még nem akar eljönni otthonról, mert otthon sokkal több pénze marad meg, amit félre tud tenni. (Egyelőre ha a kettőnk pénzét összetennénk, abból nem futná saját lakásra.)
2013. okt. 22. 13:40
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Annyi tanácsot adhatok, hogy egy kicsit összeszedhetné magát. Túl sokszor írta le, hogy milyen kényelmes, milyen tempótlan fejlődni nemakaró teszetosza.

Az a baj az ilyen emberekkel, hogy később csak rosszabbak. Nincs ambíciója arra, hogy továbblépjen, gondolom ez nem csak a konyhaművészetre igaz. A rengeteg szabadidőt pedig valami ócska pótcselekvésre fordítják. Lehet ez szappanopera nézéstől a vallási szektán át a facebook-ig bármi, csak nem építő. Ez a típusú ember szokott a bolhából elefántot csinálni, ez az akivel még beszélgetni sem lehet, mert nincs témája.

Az ember nem szeretne a gyereke mellé egy ilyen tuját. Én olyan párt képzelek a gyerekeimnek, akivel kölcsönösen a legjobb teljesítményt hozzák ki egymásból és nem csak dagonyáznak a langyos iszapban.

2013. okt. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy félre is éresz, utolsó válaszoló. Nem én írtam magamról, hogy kényelmes vagyok, hanem ő tart annak. Mellette, irigyli a munkahelyemet. Tény, hogy én nem állok neki éjszaka főzni, de miért is tenném, ha nappal is van rá időm?

Nem tudom, honnan vetted, hogy "teszetosza" vagyok. A munkahelyemen maximálisan elégedettek velem, és a privát életemben is jól elintézek mindent. Szerintem nincs gond velem.


Az általában az "ilyen emberek" ilyenek meg ilyenek-ez már nem is ide kapcsolódik.

2013. okt. 22. 13:53
 14/19 A kérdező kommentje:
A másik, hogy a barátom anyukája is ellentmondásos. Egyrészt szekálja, hogy miért nem önálló (a barátom). Másrészt: otthon mindent ő csinál meg neki, azt sem engedi, hogy felkeljen az asztaltól egy villáért.
2013. okt. 22. 13:55
 15/19 anonim ***** válasza:
24%

Akkor jó a lötyi-mötyi munkahely, ha te vagy a főnök, de legalább annyi fizetést adnak, hogy ne keljen albérletbe lenni. Az embernek fiatalon kell egy kicsit belehúzni. Van olyan aki folyamatosan keresi az új jobb állásokat, vagy a saját cégét építi délután 3 után is.

A kényelmes teljesen rád illik a fenti bemutatkozásodból.

2013. okt. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólásod mindent megmagyaráz. Ő az anyukák azon típusához tartozik, akik látszólag mindent megtesznek a kisfiukért (kiszolgálják..stb), gyakorlatilag meg önállótlanná nevelik. Ezzel akarják magukat fontossá tenni, és egyfolytában hangsúlyozzák is, hogy nélkülük ez nem menne, mindent nekik kell csinálni, a gyerek magától nem tudja...stb. Miközben nem is hagyja, hogy a gyerek megcsinálja. Ranchburg Jenő írta erről a típusról, hogy látványosan gürcöl, szenved a családjáért, és cserébe hálát vár. Szegény gyerek meg később hálátlannak érzi magát, ha le akar válni anyukáról.

Szóval nem egy egészséges személyiségtípus.

Összekeveri a szeretetet a hálával, meg nem bír megülni a fenekén, különben nem érzi magát fontosnak. (az enyém is ilyen, van tapasztalat)

2013. okt. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Utolso, ird le a cimet pls ugyanebben vagyok en is... :@
2013. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
nem lehet mindenki olyan pörgös természet, ezt meg kellene érteni. Attol, hogy te nyugodtabb ember vagy, semmivel sem érsz kevesebbet. Én sem kelek kora hajnalban és hajtom betegre magam, szerencsére nekem is rugalmas a munkàm, van idöm mindenre, minek rohanjak? Pàroddal kellene ezt megbeszéld, mondjuk màr az fura, hogy anyukänàl lakik...
2013. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

MOnd meg a mamának,hogy


"Lassan jutunk messzire" :))

és még csak nem is te találtad ki :)

2013. okt. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!