Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha a párotok...

Mit szólnátok, ha a párotok kijelentené, hogy most egy-két hónapig nem akar dolgozni?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 09:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van megtakarításunk és nem egyik napról a másikra élünk, és eddig tisztességesen dolgozott, de most valamiért elfáradt, kimerült vagy időt szeretne, én megérteném. Nem örökre, de 1-2 hónap pihenés belefér, ha nem kockáztatunk vele nagy dolgokat. Ha múlik rajta valami, akkor más megoldást kell keresni a feszültség levezetésére.
2013. okt. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy az első mondja. A dolog megítélése nagyban függ attól, mi indokolja az illető ember felvetését. Lehet, hogy teljesen kimerült, lehet, hogy beteg, ezer és ezer oka lehet egy ilyen döntésnek. És az is lehet, hogy szimplán felelőtlen, nemtörődöm, kiégett. Szóval ismerni kellene a dolog hátterét.
2013. okt. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem veszélyeztetné a család megélhetését,akkor nem problémáznék ezen,ha viszont az Ő fizetése nélkül nem boldogul a család,hát akkor én seggbe rúgnám esküszöm :)))
2013. okt. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Főleg anyagiaktól függ, meg hogy van-e gyerek, és hogy az én állásom mennyire biztos.

Az is fontos, hogy a munkahelyén tud-e fizetés nélküli szabadságot kivenni és visszamenni, vagy fel kell mondani és új állást keresni.


Ha minden rendben, akkor előre megbeszélt időre rendben. De nem úgy, hogy "majd valamikor" elkezdek állást keresni.


Aztán én is eljönnék pár hétre :-)

2013. okt. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Shai-Hulud ***** válasza:
76%

Jó ötlet, majd kipróbálom, és megírom, hogy hogyan reagált a párom.

Persze majd ha ismét tudok írni... :-D

2013. okt. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Volt ilyen nálunk.

Már elege volt az előző helyből,igy újat keresett.Talált is többet,ő válogathatott.De le volt merülve már nagyon,így megbeszéltük,másfél hónapig nem dolgozott (viszont volt fix nap amikor kezdenie kellett az uj helyen).Addig úszni,konditerembe járt,mire hazaértem vacsival várt és tiszta lakással,utána már csak egymásra kellett figyelnünk.Jó időszak volt.

2013. okt. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

A háttér az, hogy iszonyú munkahelyem van, fizikailag és mentálisan is teljesen lestrapál. Heti 60 órát dolgozom, de a beosztás miatt napi 14 órát vagyok távol. Egy szabadnapom van. Mellette egyetemre járok, főként vizsgakurzusaim vannak, a szabadnapomon azokra próbálok készülni, de őszintén szólva elég minimális eredménnyel. Szabadságot nem kapok, viszont kell ebben a félévben két hét szakmai gyakorlatot csinálnom.

Tényleg nagyon ki vagyok merülve, és stresszelek is. Azzal a párom is egyetért, hogy innen el kell jönnöm. Eddig kinézett egy másik lehetőség, abban reménykedtem, de nem jött össze. Ő azt javasolta, hogy kezdjek el más állást nézni. De amíg itt vagyok, eléggé elképzelhetetlen (mikor mennék interjúra? vasárnap?).


Most azt tudnám elképzelni, hogy november közepével vagy végével felmondok, és a vizsgaidőszak végéig nem dolgozom, hanem tanulok, pihenek és megcsinálom a szakmai gyakorlatot. Esetleg ilyen alkalmi diákmunkákra elmegyek egy-két napra. Utána pedig valami normális állásban helyezkedem el.

Anyagilag talán megoldható. Most 120-120-at keresünk. Ő jövő hónaptól 160-at fog. 70-80 körül van a lakás, szóval maradna kb. 80 ezer az egyéb kiadásokra. Gyerek, kocsi nincs.


Igazából attól félek nagyon, hogy mi van, ha nem találok munkát? Illetve ha az ő munkahelyével történik valami. Mert plusz pénzünk kemény 50 ezer Ft van, elég karcsú :D

2013. okt. 24. 09:38
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha az én párom lennél, akkor arra biztatnálak, hogy fektessünk együtt a jövődbe, a közös jövőnkbe, tanulj, vizsgázz le, és a diplomáddal majd többre , messzebbre jutunk. Nem mondom, hogy ebben nincs rizikó, de az ilyen kötelezettségeket (diplomaszerzés) minél tovább halasztjuk, annál kisebb valószínűséggel teljesítjük őket. Most tanulj, amíg tanulhatsz, ha már gyerek is lesz, nyilván nehezebben maradnál ki a munkából. Esetleg beszélnék szüleimmel, de alapvetően úgy állnék hozzá, hogy aki mer, az nyer.
2013. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Koncentralj a vizsgara,mert ha ezek jol sikerulnek,az elorelepes lesz kesobb. A munkadat hagyd ott,mert csak elveszi az energiadat. Sporoljatok vagy kerd a szuleid segitseget a szukos idokben es folyamatosan keress uj allast,amit ossze tudsz egyeztetni a tanulassal es nem keszulsz ki. A parod mit dolgozik?
2013. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is koncentrálj most inkább a tanulásra.Emellett kereshetsz másik,kevésbé stresszes,kötetlenebb munkát,vagy minimum olyat,ami kevesebb időt vesz el az életedből.Amíg ez nem sikerül,addig szűkebbre veszitek a nadrágszíjat esetleg.Mindenesetre a tanulás jó befektetés,mindenképpen megtérül.
2013. okt. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!