Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg bízni?

Hogy tanuljak meg bízni?

Figyelt kérdés
Élettársammal 2 éve vagyok együtt volt asszonyával 15 évig volt együtt rengetegszer megcsalta őt mindent elmesélt nekem mikor összejöttünk és úgy érzem velem is ez lesz. Mikor mondom neki ő azt mondja "anyapótlék" volt neki de belém szerelmes. Nem tudok benne bízni és nem akarom ezért elvesziteni!
2013. okt. 24. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Annak ellenére, hogy az előző nő anyapótlék volt, vele is lefeküdt... Érdekes hozzáállás ez az "anyapótlékhoz".


Sehogy nem tudsz megtanulni bízni. Ha figyeled őt sok ideig (akár pár év is lehet, attól függ milyen ember vagy), és közben arra jutsz hogy téged nem csal meg, akkor magától ki fog alakulni a bizalom. Ezt nem hiszem, hogy lehet tanulni.


Viszont ha eleve esélytelennek látod az egészet... Akkor az nem indul jól.

2013. okt. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Senkit sem azért csalnak meg, mert az illető rossz és megérdemli. Aki félrelép, az azért teszi, mert meg akarja tenni, mert nincs gerince felvállalni a dolgait, azt hiszi, hogy olyan okos, hogy úgysem bukik le, vagy a másik majd úgyis elnézi neki... a csalás mindig a csaló fél jelleme miatt van. Nagyon rossz duma, hogy "az előzőt megcsaltam mert.... de téged nem foglak" Ha valaki gyakran hazudik, vagy félrelép, vagy pofozkodik, az veled is, meg az utánad következővel is ugyanazt fogja tenni.
2013. okt. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha negatív érzéseid vannak vele kapcsolatban a múltja miatt,és amiatt,amilyen,ahogy hozzááll a párkapcsolat témához,akkor valószínűleg a bizalom soha nem fog felé kialakulni.Ezeket a negatív érzéseket nem lehet erőszakkal elnyomni,és mert nyilván oka van annak,hogy így érzel,nem is fog elmúlni a bizonytalanságod soha.Ahol így indul egy kapcsolat,ott a jövő nem túl biztató.
2013. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek ha megteszi rá fogok jönni érezni fogom?? Még a gondolatba is belefájdul a szívem engem az első férjem nem kényeztettet se szavakkal se tettekkel csak voltam neki a mostani párom meg úgy tud szeretni hogy úgy érzem magam mintha én lennék az ő "Istennője" jó neki is vannak hibái de nem tudok a szeretete nélkül élni!!
2013. okt. 24. 10:33
 5/10 anonim ***** válasza:

feltehetően 40 felé jár- és lecsillapodik valamelyest...

a bizalom: akard. Igen, bízzál és ne vizslass utána, mint egy rendőrkopó. Így boldog lehetsz, ha vizslatással telik az idő: nem. Ha megcsal? mi a teendőm? Elengedem. Legyen akkor ő ebben boldog - miért? mert szeretem.

2013. okt. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm 5. válaszoló a szívemből szóltál csak mikor ott a kétely nehéz nem nyomozni de megpróbálok uralkodni az ösztöneimen. Az a gond hogy ő is érzi és mindig mondja hogy tudom hogy nem bízol bennem és csak arra kérlek próbálj meg a volt asszony is állandóan a nyakában "lihegett" nem akarom ezzel eltaszítani magamtól.
2013. okt. 24. 10:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha megcsal,azt ha igazán ismered őt és figyelsz rá,észre fogod venni bizonyos jelekből,persze meg is érzed majd valószínűleg.Viszont folyamatosan ezen kattognod kár és felesleges.Csak elrontod vele a jelent.Egyébként ha erre sor kerülne,szerintem az elengedés a legokosabb megoldás.
2013. okt. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Remélem hogy nem következik be az az egy biztos ha én nem is látok a veséjéig ő az enyémbe bele lát bár mi pici bajom van egyből észre veszi! Meg kell adni az esélyt igaz??? Remélem nem játssza el........
2013. okt. 24. 10:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen meg kell adni mindenkinek az esélyt arra, hogy változzon, hogy bizonyítson. Semmi köze a kapcsolatotoknak ahhoz, hogy neki előtte milyen kapcsolata volt és ott hogy bánt a partnerrel. A hűtlenségnek pedig minden esetben oka van. Nem csak az a hibás, aki hűtlen. Szóval a múlt miatt nem kell egyértelműen a párodat hibáztatni, biztos volt hozzá köze az exének is. (Nyilván vannak kivételek, amikor valaki megváltoztathatatlanul notorikus hűtlenkedő.)

Az én férjem is elsőnek egy rossz házasságba került ahonnan évek után a csajokhoz menekült (nem a témához tartozik, hogy kettejük között mi volt a gond). Válás után is egyik nő jött a másik után, sokszor egy időben több is. Amikor facér volt a csajok tudtak is egymásról, amikor házas volt az exfeleség is tudott minden nőről. Amikor összekerültünk elmesélte nekem mindezt, és azt is, hogy belémszeretet és úgy érzi megérkezett, többé senki másra nincs szüksége. Félve ugyan, de megadtam neki az esélyt. Mert őszinte volt, mert éreztem, higy igazat mond, mert éreztem, hogy tényleg igazi a szerelem közöttünk. Négy éve együtt vagyunk, két éve házasok, minden szabadidőnket együtt töltjük, sokszor együtt dolgozunk, félóránként telefonálgatunk egymásnak, szóval gyökeresen megváltozott, teljes mértékben ragaszkodik hozzám. A családja, a barátai azóta is kérdezgetik, hogy hogy sikerült ezt nála elérnem. Nem csináltam semmi különöset, egyszerűen csak szeretjük egymást.

Szóval nyugodtan bízz benne és ne kattogj sokat ezen a témán, mert csak feleslegesen görcsös leszel. Rengeteg ember van aki gyökeresen változik meg amikor megtalálja azt az embert, aki mellett hazaérkezett végre.

2013. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem mondta volna el, majd kiderulne, akkor se biznal...

Akkor h lenne jo?

Foglalkozz vele, de ne menj az agyara, en az esetben csalnek, ha gondban, v megbeszelendo dolgokban nem lenne mellettem.

2013. okt. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!