Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az életemmel?...

Mit kezdjek az életemmel? Tanuljak tovább? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és már leérettségiztem. Mindig jól tanultam, az érettségim is matek kivételével 5-ös lett. Szeretek is tanulni. A MOME-re felvételiztem tavaly, de sajnos nem vettek fel, nem volt nagyon időm készülni rá. Aztán utána megjelöltem 3 gazdasági szakot, fel is vettek az egyikre, de már azóta otthagytam, mert pont a matekhoz nincs affinitásom, de muszáj volt bejelölnöm a szüleim miatt:/

Most kisebb munkákat vállalok el és egy tanfolyamra járok, mert egy érettségivel sehova nem vesznek fel. Nem tudom, hogy mi legyen velem, szüleim azt akarják, hogy tovább tanuljak, meg én is, de nem tudom, hogy milyen irányba. Nem akarok lébecolni évekig mielőtt valaki azt hinné, csak rossz látni, hogy minden barátom mennyire szereti az egyetemet, tanulnak, készülnek a vizsgákra, én meg ebből kimaradok..

De engem a művészeteken kívül semmi nem érdekel:/ Vagyis nem tudok magamra rákényszeríteni olyasmit, ami nem érdekel, mert csak egy életem van és így is már nagyon régóta boldogtalan vagyok, hogy semmi se sikerül. Tudom, hogy ezek nem piacképes szakmák, de én pl. soha az életben nem tudnék egy irodában ülni, vagy hivatali munkát végezni. Nem tudom, hogy mit csináljak, lassan már jelentkezni kell..jó vagyok irodalomból, tudok forgatókönyveket, dalszövegeket írni, otthon vagyok a képzőművészetekben, fotózom régóta. Ez tulajdonképpen az, ami lefedi az érdeklődésemet.

Ti mit tennétek? Légyszí csak normális tanácsokat írjatok, most egy normális beszélgetésre van szükségem, mert sajnos senkivel nem tudok erről dumálni a környezetemben:( Előre is köszönöm annak, aki elolvassa.


2013. jan. 18. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt tanuld, amit szeretsz. Lehet nem fogsz beleől fényesen élni de akinek van kitartása, aki keresi a lehetőségeket, annak mindig akad majd munka.


Pl. (hülye példa lesz)

van az országban egy bácsi. Egész életében üveges volt. Hát nem egy felkapott szakma, az olcsó kínai termékek korában, de ő ennek ellenére csak boros poharak gyárt. Méghozzá olyan percizzóval, hogy kb. minden 6 pohara megy át egy lézeres teszten, mert meg kell felelnie bizonyos törésmutatóknak. Most azt hinné az ember, hogy hülye lesz kiadni bárki is egy 4-6000 Ft-os darabárú borospohárért bárki kiadni pénzt, mikor a ezért már komplett készletet kapsz. De ennek ellenére, van igény a munkájára és megél a bácsi belőle.


A jó munka mindig el kell.


Szóval azt csináld amiben jó vagy.

2013. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja és hogy mit tennék: utána olvasnék álláshíredéseknek. Milyen kaliberű embereket keresnek, milyen munkakörbe és milyen végzettséget várnak.


Ezek alapján lőném be a szakmám is. Pl. vektorgrafikusok, 3d grafikusok sok helyre kellenek. Igaz az is gép előtt gubbasztós munka, de a legtöbb amit felsoroltál ilyen.

2013. jan. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Te írtad ezt a kérdést, vagy én? :)

Nem vagy egyedül. Én is így vagyok, sok minden érdekel, de fogalmam sincs, hogy melyiket lenne jó egyetemen tanulni. Mi lenne, ha jelentkeznél külföldre önkéntes (EVS) munkára? Kapnál plusz egy évet, plusz tapasztalatot.

Milyen tanfolyamra jársz most? Fotós, animáció, grafika? Elvégezhetnéd valamelyiket OKJ-s formában: belekóstolsz, gyakorolsz, elmélyedsz benne, megtudod, mi érdekel (vagy hogy mi nem, az is jó!). Csak ne hagyd abba, amit szeretsz, mert már utána nagyon nehéz visszarázódni. Ne add fel az álmaidat, még ha később hobbivá is zsugorodnak. Hidd, el, előbb utóbb mind megtaláljuk a helyünket. Ne görcsölj rajta, csak csináld, amit szeretsz, bármennyire kevés időt is tudsz csak rászánni!

2013. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Most fotós tanfolyamra járok, sajnos lemaradtam az okj-ról, mert úgy volt, hogy az egyetemre fogok járni és mikor ott hagytam, már nem lehetett jelentkezni. Így meg azért tanulok valamit. Szívesen önkénteskednék, bár külföldön azért elég drága, nem akarom a szüleimet terhelni ezzel, már így is rosszul érzem magam, hogy szinte ők tartanak el:(

2013. jan. 18. 14:32
 5/9 anonim ***** válasza:
az önkéntes munka arról szól, hogy kivisznek a saját pénzükön, dolgozol, kapsz zsebpénzt. (nem egy nagy összeget) és hazajössz.
2013. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja és kötelező nyelvi kurzusra eljárni ami az aktuális ország nyelve értelem szerűen.
2013. jan. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pedig te még mindig sokkal jobban jártál mint pl én. Én is szeretem a művészeteket, először olyan szakokat jelöltem, hogy formatervező mérnök, építő művész, de sehova se vettek fel mert rettenetes lett az érettségim, most pedig szakmát tanulok alkalmazott grafikust. Ha szerencsém lesz tudok valamit javítani az érettségimen és akkor megyek könnyűipari mérnök szakra, hogy nyomdákban dolgozhassak.

Egyébként olvass utána a szakoknak olyan hülye megnevezéseik vannak néha hogy rá se lehet jönni mit csinál vagy mit lehet elérni vele

2013. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attól se keseredj el, ha esetleg nem tudsz egyetemen művészetet tanulni (A MOME-ra bejutni még sok év készüléssel is nagyon nehéz, mondhatni lutri!) Gimiben én is mindenképp művészeti suliba akartam menni, de a szüleim azt tanácsolták, hogy tanuljak valami mást, a művészethez úgysem az iskola a legfontosabb, megmaradhat hobbiként. Jó több lábon állni! Nem árt, ha van egy "polgári" szakmád is, persze csak ha találsz olyat, amihez kedved van. Esetleg újságírói, vagy ilyesmi..
2013. aug. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm, sikerült a MOME idén!:)
2013. aug. 7. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!