Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a volt párom nem fizet...

Ha a volt párom nem fizet gyereketartást mivel nem dolgozik és nincs jövedelme mert a munkanélkülire sincs bejelentve?

Figyelt kérdés
Ha én bejelentem a gyámhatóságon ezt akkor mit tudnak tenni a gyerek érdekében? Meg milyen jogai és kötelezettségei lesznek az apának? Mindent tudni szeretnék?
2013. okt. 25. 18:45
 1/9 anonim válasza:
ha sikertelen a behajtás akko rkapsz egy nevetséges összeget állam által megelőlegezett tartásdij cimén.
2013. okt. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az állam megelőlegezi.


Hozzáteszem, ha együtt élnétek pont annyival támogatná a gyereket, mint így. Miből fizessen, ha 0 bevétele van?

2013. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Állami megelőlegezést lehet kérni aztán utolag behajtja rajta az állam.

Jogai? Ezt nem értem,mire gondolsz? Láthatás akkor is jár neki ha soha egy fillért nem fizet.

2013. okt. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

És hogyan tudom "rákényszeríteni" hogy fizessen?

Engem olyan tanáccsal láttak el hogy bejelenthetem, mert az állam megelőlegezi (mint ahogy mondtátok), ezt vagy behajtóval behajtják vagy közmunkán ledolgoztatják vele, vagy ráterhelik az örökségre <- ezzel arra gondolok ha a szülői ház eladódik akkor levonják kamatos kamattal. Valamint a láthatás azon részére lennék kíváncsi hogy mivel még csak most lesz pár nap múlva 3 hónapos a baba, akkor be kell engednem a házamba hogy láthassa vagy megszabott időben elviheti? Vagy nekem kell vinnem hozzá? Ha elviszi pl. reggel 8-kor és este 6-ra otthon kell legyen a gyerek, de nem hozza késő estig mit tudok tenni és neki ebből mi hátránya származik ha nem hozza vissza? Milyen sűrűségű láthatást szoktak megszabni abban az esetben ha fizet és abban az esetben ha nem? Bele számít van felfüggesztettje abba hogy mivel büntetett előéletű az miatt nem láthatja vagy hogy csak felügyelettel lehet vele?

2013. okt. 25. 21:50
 5/9 anonim ***** válasza:
3 éves kor alatt nem viheti el,vagy be engeded vagy a gyámhatóságon láthatja
2013. okt. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van bírósági határozat? Abban benne kell lenni hogy mennyit és a hónap hányadik napjáig kell fizetnie. Ha nem fizet, a határozattal együtt mehetsz a bíróságra.


A láthatás szabályainak is benn kell lennie a bírósági határozatban. Ilyen pici gyereknél általában heti párszor 1-3 óra szokott lenni az anya lakhelyén vagy a gyámügyön.

2013. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Láthatást nem fizetés esetén sem korlátozhatod, mert te leszel feljelentve,és neked kell fizetned.
2013. okt. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyerektartásnem gyerekláthatási díj.
2013. okt. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A 2. válaszadónak : Nem, mert ha ebben az esetben velünk élne akkor még kevesebb lenne a gyereknek mint így van neki, mert még a exemet is nekem kellene eltartani.
2013. nov. 1. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!