Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Apám kocsiját akarom az én...

Apám kocsiját akarom az én nevemre üzembentartonak iratni ezt hogy kell intézni és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2010. szept. 16. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Apád bemegy az okmányirodába egy kérvénnyel (saját kezűleg írt cucc), amiben kéri az üzembentartói szerepkör módosítást a nevedre. Azt nemtudom, hogy mennyibe kerül, sztem 3-4 eft (illeték).
2010. szept. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Biggus Dickus ***** válasza:
Az illeték a fele annak, mint vásárlás esetén lenne.
2010. szept. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem lesz olcsó.

Első körben (ez nagyon fontos) le kell tölteni a netről a www.nyilvantarto.hu oldalról az üzembentartói módosításról szóló minta okiratot (ott meg fogod találni). Ez a minta úgy van elkészítve, hogy minden olyan feltételnek megfelel, amit a törvény előír, ugyanis ha nem minden feltétel van benne a szerződésben amit írtok, akkor az okmányiroda visszadobhatja. Szóval ezt letöltöd, kitöltitek, kinyomtatod, aláírjátok.

Fontos: ne ingyenes formát válasssz, hanem fizetőset! lsd. később.


Illetékek: lesz 6000 ft az új forgalmi + asszem talán 18ft*a jármű cm3 -nek a 25%a. Tehát pl 1.3-as gép esetében: 1300*18ft és ennek veszed a 25%át + 6000



Na most. Ha az üzembentartóit ingyenesként jelölnéd meg, akkor nem 25%-t kéne fizetned, hanem 50%át. Ha illeték fejében váltotok üzemeltetőt, akkor 25%, tehát olcsóbb. az okmányiroda nem kérdezi mennyiért váltottatok üzembentartót, tehát akár elvben 100ft-ért is lehet, de rá se kérdeznek, a lényeg hogy a fizetés ellenében levő opciót jelöld be!


Ha a bizt. miatt akartok üzemeltetőt váltani, akkor számoljátok ki megéri-e, mert azért olyan 20-30ba simán benne lehet az üzemeltető váltás, tehát nem olcsó!

2010. szept. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ucsó vok: a pontos áraknak járj utána, lehet nem 25%, de én úgy emléxem.
2010. szept. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!