Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 évesen semmi esélyem...

16 évesen semmi esélyem elköltözni itthonról, kiszabadulni ebből a közegből ami itthon körül vesz?

Figyelt kérdés

Egyre rosszabbul érzem magam itthon. A családom unalmas, otthonülős, soha nem megyünk sehova. A testvéremmel egyenesen utáljuk egymást, az apámmal nem vagyok jóba, az anyám totál burokban nevel, de ő az egyetlen itthon, akivel beszélni tudok, csak az anyám meg nem túl egészséges, és gyakran aggódok is miatta.

Én nem érzem itthon jól magam, szeretnék már más közegben élni, ha kell egyedül, de elköltözni valahova, hogy boldogabb lehessek, és szabadabb életem legyen.

Csak az a baj, hogy 16 éves vagyok, még iskolába járok, munkám a közeljövőben biztos nem lesz amiből eltartsam magam.

Semmi esélyem megszabadulni ezektől a körülményektől? Komolyan még hosszú évekig el kell ezt viselnem?

+ attól is aggódok, hogy ha esetleg az anyámat egyszer csak elveszteném mialatt még itt élek, akkor mi lesz, ha a házban csak vele vagyok jóban.


2013. okt. 29. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Bizony még pár évig így kell élned. Hacsak nincs olyan rokonod, nagyszülőd aki befogadna téged.

Amúgy meg józan ésszel el kéne gondolkodni azon, hogyha el is engednének a szüleid hogy élj ahol akarsz, mégis hova mennél, hogyan élnél??Se pénzed, se munkád.

Ha ennyire nehéz az élet, akkor már most kezdj el gyűjteni pénzt, hogy 2 év múlva amikor betöltöd a 18 évedet, legyen tőkéd az induláshoz. Ez azzal jár, hogy 2 éven át ne költekezz, ne menj buliba (pénzbe kerül, inkább tedd félre a rászánt pénzt) ne vásárolj magadnak új ruhákat (csak akkor és akkor is a legolcsóbbat ha már nagyon muszáj, ezzel is spórolsz) Nyáron ne fagyizz, ne menj strandra (ez mind pénzbe kerül)

Így leírva végül is ugyanazt csinálnád mint a szüleid. Otthon ülős lennél..

2013. okt. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha inkább dolgozhatnék már, és ha elköltöznék itthonról akkor meg sokkal többet járnék el, és a hobbimat is sokkal jobban, eredményesebben tudnám végezni, mint ahogy most.
2013. okt. 29. 14:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Kollégium!


Neézz utána, középiskolás koleszok is vannak

2013. okt. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Azért ezek egyáltalán nem komoly problémák, amiket itt leírtál. Én csak tipikus tinisiránkozásnak látom.
2013. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
25%
Én meggyőztem a szüleim, hogy sulit kell váltanom és egy adott, 150 km-re lévő suliba kell járnom. Nyilván kollégista lettem. Teljesen jó és járható megoldás.
2013. okt. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
43%

Ezt megteheted 16-tól.


Csjt. 77. § (2) A tizenhatodik életévét betöltött gyermek a szülői házat vagy a szülők által kijelölt más tartózkodási helyet a gyámhatóság engedélyével a szülők beleegyezése nélkül is elhagyhatja, ha az fontos okból érdekében áll.


Továbbá munkát is lehet vallani bár tanulás mellet nem egyszerű.

És úgy már lesz pénzed albérletre.


De a fenti okok miatt azé én nem költöznék le.

Ha ők ennyire unalmasak meny el te ahova gondolod bulizgass és érezd jól magad.

De ez csak egy vélemény.

2013. okt. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
és mit csinál? van munkád? van iskolád? nincs..csak 8osztály,nem vagy továbbá cselekvő képes sem,és agyilag sem érett.Mit akarsz?Ha lázadsz és elszöksz ,hamarább hazavisznek a rendőrséggel,mint gondolnád....ha nem lenne étel a kis szádba,mit szolnál? akkor öngyilkos lennél? csak mert a családod othonűlős még nem jelenti azt,hogy te bármit megtehetsz,vagy csak elvagy kényesztetve.kis láma
2013. okt. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!