Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan beszélhetném ezt meg a...

Hogyan beszélhetném ezt meg a párommal? Azt szeretném, hogy a fia csak akkor legyen nálunk, ha ő is itthon van.

Figyelt kérdés
1,5 éve vagyunk együtt, 1 éve együtt is élünk. A volt feleségétől van egy 12 éves fia. Én mindent megtettem, hogy jó kapcsolatom legyen a fiával, de nem sikerült és már nagyon elegem van abból is, hogy a gyermekeimet is folyamatosan bántja. Egyre többet van nálunk és sokszor a párom nincs is itthon mikor itt van. Ilyenkor szokott "véletlenül" eltörni egy-két dolgot vagy ilyenkor esnek le az ágyról vagy esnek el "véletlenül" a gyermekeim. Már finoman próbáltam elmondani ezt a páromnak, de érthető okokból ő a fiát védi és mindent véletlennek, balesetnek lát illetve akar látni. Hogyan kérjem meg arra, hogy a fia csak akkor legyen nálunk, ha ő is itthon van?
2013. szept. 26. 08:16
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
A fiút közös felügyelettel nevelik, de az anyjánál lakik. Legtöbbször akkor jön át, ha a suliban volt valami gubanc vagy az anyjával veszett össze.
2013. szept. 26. 08:18
 2/35 anonim ***** válasza:
25%
Ilyenkor szerintem szánj rá egy kis időt, beszélgess vele, hagyd hogy kiöntse a lelkét, hátha kicsit közelebb tudtok egymáshoz kerülni és akkor normálisabban fog viselkedni.
2013. szept. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
57%
Ezt így egyszerűen mondd meg a párodnak.Ha ő is otthon van,csak akkor jöhet a gyerek és majd kiderül történnek-e további véletlenek.
2013. szept. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
48%
Ebből csak gond lesz: " a te gyereked fontosabb mint az en gyerekem" . Inkabb ne hagyd őket felügyelet nelkul, a törékeny tárgyakat meg pakold el.
2013. szept. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
54%

Akkor sehogy. ha közös a felügyelet, akkor ugyanannyi időt kellene lennie az egyik, és a másik szülőnél is. Viszont azt nem értem, hogy a gyerek apja miért akarja, hogy nálatok legyen a gyerek, ha ő nincs is jelen.

Sajnos tapasztaltam én is hasonlót (szerencsére csak rokonnál)

A közös kislánynak sosincsen baja, de ha ott az apa lánya, akkor a gyereknek agyrázkódása lesz, felszakad a feje, eleseik, párnacsata közben eltörik a karja..stb..

2013. szept. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Ők a közös felügyeletben úgy egyeztek meg, hogy a gyerek az anyjánál lakik, minden anyagi dolog felesben megy és az apa akkor láthatja, hozhatja el a gyereket amikor csak akarja, persze csak ha a gyerek érdekét ez nem sérti.

A párom elég sokat dolgozik, ezért sokszor van, hogy a gyerek napokig nem is látja, hiába van nálunk. Még alszik mikor az apja munkába megy és már alszik mikor hazaér.

Próbálok mindig ott lenni, de annyi fele nem tudok szakadni, hogy mindig mindenhol ott legyek. Törékeny cuccok a kisebbek miatt amúgy sincsenek elő, de például az ablakokat és a csillárokat nem tudom elpakolni.

2013. szept. 26. 09:11
 7/35 anonim ***** válasza:
62%

Fontos lenne tudni, hogy az élettársad kapcsolata mikor ért véget. Te léptél a képbe és általad, vagy már külön voltak és te csak utána érkeztél.

Ez a gyerek viselkedése miatt fontos. Mindenképpen ki kellene tudnod alakítani vele egy normális kapcsolatot, így hát beszélgetned kell vele. Szándékosan dühít téged, ami egy 12 éves gyerektől teljesen jogos, mivel nem ő alakítja az életét, csak szenved a felnőttek döntéseitől.


Ha Te léptél a képbe, akkor viseld a következményeket, és ha már sikerült szétszedni a családot, akkor legalább a gyereket ne akard korlátozni abban, mikor megy hozzátok. Ebben az esetben sose fogod tudni elérni, hogy ne haragudjon rád, mert ebben az esetben az anyukájától hallhat rólad mindent, csak azt nem, hogy jó kislány vagy. Hozzáteszem ebben az esetben teljesen jogos.


Ha később érkeztél, akkor légy türelmes és kedves vele, és kezdeményezz beszélgetést. Akárhogy történt az biztos, hogy a szemébe szálka vagy, ezen kell változtatni. Ha rájön, hogy számíthat rád, és támogatod, előbb utóbb megbékél.

Két gyermekem van, elváltam. A mostani férjemmel végigjártuk ezt, így is nehéz, hogy a férjemnek nem volt másik felesége, és én már 4 éve elváltam addigra amire találkoztunk. Bárhogy is van, Te vagy a felnőtt, Ő a gyerek. A helyzetet meg kell oldani akár konfliktusok árán is, nem pedig hárítani.

Ne beszélj a férjeddel, jogosan várja el tőled, hogy a fiát elfogadd, és gondoskodj róla akár a távollétébe is, hiszen ezt ő is megteszi a Te gyerekeidért.

2013. szept. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
33%
adj egy olyan pofont a gyereknek hogy leesik a feje. mér nem ütöd?
2013. szept. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem teljesen jogos a kérés, főleg hogy problémás a gyerek. A probléma megoldása pedig nem te vagy, hanem az apja. Nyilván egy 12 évest már nem kell hurcolászni, ha jönni akar, jönni fog, de a pároddal tisztázhatod, hogy neked nem feladatod a gyerek gondozása, és nem is csinálod, ha viszonzásképp ezt kapod, meg azt, hogy bántja a gyerekeidet. Nevelni nyilván nem nevelheted, azt valószínűleg egyik szűlő se hagyná, hát még a gyerek, egy elkanászodott 12 évesen meg már amúgy sincs sok nevelnivaló, főleg nem egy idegennek. Racionális érveket kell találni: a láthatás arra van, hogy apuka foglalkozzon a gyerekkel, ne a mostoha, nicns energiád egy neveletlen gyerekhez. Ha nem ért a szóból, akkor viszont ennek a kapcsolatnak vége van. Neked is fontosabbak a gyerekeid annál, hogy valaki dacból bántsa őket. A párod meg ne veje más...ával a csalánt, ha közös a felügyelet, akkor oldja meg ő a felügyeletet, ne te. Nem a te gyereked.
2013. szept. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Nem miattam váltak el, de elég közeli a válás és a mi megismerkedésünk időpontja, mert a válásuk után 4 hónappal ismertem meg a páromat.

Én már feladtam, hogy a gyerekkel bármit is megbeszéljek, mert minden kísérletem után csak rosszabb lett a helyzet.

Szeretem a párom kisfiát és nagyon örülnék, ha jobb viszony alakulna ki közöttünk, de azt nem fogom tétlenül nézni, hogy az én gyerekeim igyák meg ennek a levét és féljenek a saját otthonukban.

2013. szept. 26. 09:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!