Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjemmel úgy döntöttünk, egy...

Férjemmel úgy döntöttünk, egy ideig itthon maradok főállású anyaként. De nagyon félek a család reakciójától, biztos le fognak nézni, beszólnak majd. Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés
Három gyerekünk van, ovisok. Nem akarok végleg otthon maradni, egyenlőre úgy gondoljuk, még 2 évet húzok rá a gyed-re.
2013. okt. 8. 16:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kezelni sehogy. Nem tartozik másra.
2013. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze másnak, hogy ti hogyan döntetek?
2013. okt. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Engem nem érdekelne mit szólnak mások.

A párod támogatja ezt a döntést? Igen.

A gyerekeknek szükségük van arra, hogy otthon legyél mire hazaérnek? Igen.


Akinek nem tetszik, így járt. :)

Azt hiszem ha már 3 gyereketek van, akkor ők a legfontosabbak.

(Kell nekik reggeli, elvinni őket suliba, oviba, mire hazaérnek ebéd, tanulni kell velük, elvinni szakkörre vagy sportolni. Ha az egyik gyerek beteg úgyis megfertőzi a tesóit akkor meg úgyis otthon maradnál)

2013. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ismerem a családunkat, ők úgy fogják gondolni hogy az ő dolguk. Először jönnek a tanácsok majd a szemrehányás meg a kiosztás :-(
2013. okt. 8. 16:50
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én családom is megszól mindenért. Letojom. Nemrég kiderült, hogy várandós vagyok. Beszélgetés közben elmondtam anyámnak. Persze, nem tetszik neki a dolog, és elkezdte vágni a pofákat. Ekkor közbeszúrtam: Nem kértem véleményt. Mikor még mindig kezdte volna a mondókát, csak megismételtem, de akkor már nyomatékosabban: Nem kértem véleményt. Javaslom, te is tedd egyértelművé, hogy mennyire hidegen hagynak a vélemények.
2013. okt. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

A harmadik gyerek után az ő három éves korában mentem vissza dolgozni. Egy teljes éven át bántam, mint a kutya.

Pont jó ötlet az a két év. Igazad van!

( az első kettő után még vigyorogva mentem munkába, a harmadik után összeszorított foggal majdnem bőgve: aki nem élte át, ne szóljon bele!) Dolgozhatsz még eleget. A gyerekek nyugis kiskorát később soha be nem pótolhatod.

2013. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Nem hogy 2 évet ráhúzol, hanem kérdéses hogy egyáltalán valaha elfogsz-e tudni helyezkedni, igy nem árt menet közben is állást keresned. Mert bárhol meghallják a 3 gyereket, hiába a legjobb iskolád és a legnagyobb rátermettséged, tapasztalatod, gyakorlatod van az adott területen, akkor sem fog sikerülni, még hátszéllel se elhelyezkedned.
2013. okt. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Egy cukrászdánk van, ott vagyok cukrász és üzletvezető. Az első terhességem alatt felvettünk egy alkalmazottat. Ha most visszamegyek, őt el kell küldeni, viszont akkor a betegségek, ovis szünetek miatt nem fogok tudni dolgozni. Meg sajnos én is rendszeresen elkapom a nyavajákat, így nyilván szintén nem tudnék dolgozni.

A férjemet előléptették, egy tanfolyamot kell elvégeznie és egy ideig nem fog tudni eljönni táppénzre, túlóráznia is biztos kell majd. Nem akarjuk kockáztatni az előléptetést.

2013. okt. 8. 17:10
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy üzletetek, tudtok fizetni egy alkalmazottat, mi kell még? Sokba lenne, ha minden betegségnél szittert kellene fogadni. Ha emiatt lenéznek, hogy a családdal foglalkozol, akkor talán jobb, ha hanyagoljátok egymást a beszólogatókkal. Senkinek semmi köze hozzá, amíg nem tőlük kértek kölcsönt. 3 ovis elég sokat beteg, nekem a kettő is többet van itthon, mint oviban.
2013. okt. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, de most kevés a nyereség, így hogy plusz egy embert fizetünk.
2013. okt. 8. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!