Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor ilyenkor akar...

Most akkor ilyenkor akar gyereket, vagy sem?

Figyelt kérdés

A kedvesemmel 2 éve vagyunk együtt, van egy 4 éves fiam az előző kapcsolatomból, akivel imádják egymást.

Hónapok óta szóban forog a gyerek téma.

Még a nyáron gyógyszer mellett terhes lettem, a baba meghalt magától még nagyon hamar. Engem nagyon megviselt, a párom nem beszél róla.

Azóta kényszerből leálltam a gyógyszerrel, orvosi okokkal, most másféle módszerrel védekezünk, ami nem annyira biztos, mint a tabletta.

1 hete voltam vérvételen. A párom meg tegnap megkérdezte, vajon most lesz-e babánk. Teljesen meglepett. Azt mondta izgul. Meglep, mert a korábbi terhesség inkább sokkolta, most meg olyan, mintha várna egy babára. Azt mondta, ha jönnie kell, jönni fog.


A kérdésem annyi, 2 hét múlva visszaállhatok gyógyszerre. Szerintetek megtegyem? Ilyen hozzáállással, hogy "jó lenne, de majd ha jön, akkor jön"? Persze a kedvesem is megkérdeztem erről, azt mondta, nekem mindegy, döntsek én.


Nem értem ezt a helyzetet. Tudtok tanácsot adni?


És kérlek, ne támadjatok le, van normális lakhatásunk, dolgozunk mindketten, nem "segélylesők" vagyunk, anyagilag tulajdonképpen beleférne.


2013. okt. 30. 09:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Elhiszem, hogy anyagilag beleférne,de itt a probléma a párod válasza. Ennél kevés rosszabb válasz van, mint a ...nekem mindegy...

Talán te is mindegy vagy neki, meg az egész kapcsolat? Valaki vagy akar valamit, valakit vagy nem...de a nekem mindegy... az nekem kevés lenne.

2013. okt. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a tanács, hogy ezt két embernek kell eldönteni, akar-e gyereket!!! Mi hiába találgatunk, hogy a párod örülne-e vagy sem egy bébinek. Kérdezd meg, hogy nekiálljatok-e vagy ne legyen több.
2013. okt. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Komolyan nem értem mi a gondod. Megmondta ha jön a gyerek akkor jön (tehát elfogadja). Mondjuk én a te helyedben elgondolkodnék, mert úgy néz ki nagyon nem ismered vagy nem érted a társad.
2013. okt. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Ja, és konkrétan kérdezz rá, az nem válasz, hogy neki mindegy. Ne hárítsa rád a felelősséget. Jönni meg nem fog a baba, ha védekeztek, de szerintem ezzel azt akarta mondani, hogy ne védekezz, a baba meg majd jöhet, ha jön. De beszéljétek meg!!!!
2013. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ne dönts ebbe egyedül, elég bizonytalannak érzem a párod. Mindenképpen üljetek le beszélni, és csak akkor vágjatok bele a gyermekvállalásba, ha Ő is 100 %-ig biztos benne.

Szerintem kezd el újra szedni a gyógyszert, és kettőtök döntése legyen, hogy mikor hagyod abba. Így sose érhet az a vád, hogy egyedül Te akartad, vagy hogy belekényszerítetted egy számára nem túl jó helyzetbe. Lehet, hogy Ő fogja mondani a beszélgetés során, hogy ne szedd be a gyógyszert. Akkor viszont hajrá. A nekem mindegy válasz viszont ebben az esetben nem elfogadható.

2013. okt. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

1.) nem vállanék egy olyan kapcsolatban gyereket, amelyben nem vagyok a párommal olyan bizalmas kapcsolatban, ill. nem ismerem annyira, hogy tudjam, akar-e gyereket, és helyette a GYK-n kell megvitatnom idegenekkel.


2.) "mintha várna egy babára"

Mintha? Majd ha leül veled szemben, és azt mondja, hogy "gyereket akarok tőled", na majd akkor akar gyeeket.


3.) "ha jönnie kell, jönni fog"

Nem túl lelkes mondat. Inkább elodazásós, mintsem sürgetős. Persze te azt látsz bele, amit akarsz.

2013. okt. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hááát, ez a "nekem mindegy" nagyon nem bíztató válasz. Ha komolyan gondolná, szerintem igent vagy nemet mondana, ez olyan semmilyen válasz. Házasságot sem akar, csak kellemes együttélést, kötelezettség nélkül?

Szerintem ezeket is gondold végig.

2013. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
tegnap már azt mondta, ne szedjem tovább a tablettát, de azt hiszem, kiváltok még egy adagot (3 hónap), annyi idő alatt letisztázódnak a dolgok....
2013. okt. 30. 09:34
 9/18 anonim ***** válasza:

Ezt beszéld meg a pároddal. Tedd fel neki az eldöntendő kérdés. Szedd a gyógyszert vagy ne.

Szerintem szeretne ő babát, csak talán még korainak érzi. De ezt csak ő tudhatja, mi csak találgatni tudunk.

Ne fogadj el olyan választ, hogy szerinte mindegy. Mert nem az, egy hús vér kis emberke nem mindegy.

2013. okt. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Akkor pedig megkaptad a választ. Ha mindketten akarjátok a babát, akkor minek szednéd a tablettát.

Szerintem itt inkább te nem akarsz még gyereket tőle.

2013. okt. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!