Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Mit lehet tenni ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy anyukámnak szerintem szüksége lenne pszichológusra vagy valami hasonlóra, mert úgy vélem hogy súlyos gondjai vannak. A nővéremnek már szóltam többször is, aki már nem velünk él, hogy mit lehetne tenni, de ő sem tud mondani semmit, bár belátja hogy komoly gondok vannak. Én már nem bírok tovább együtt élni az anyámmal, mert igy is teljesen tönkretette az eddigi életem lelkileg, nincsenek barátaim, magamba forduló vagyok, stb, nagyon rossz hatással volt rám a viselkedése, és attól félek hogy előbb utóbb nekem lesz szükségem pszichológusra, mert tönkre fogok menni mégjobban, és nem akarok kárt tenni magamban. Az a baj hogy mindig is ilyen bunkó volt, örökké keresztbe tett nekem kiskoromban is, a nővéremet szó szerint elüldözte itthonról, nekem is az összes barátomat barátnőmet elüldözte, minden reggel úgy kel fel hogy már magában mondogalódik meg dunnyog és egész nap ezt csinálja, nagyon nagyon csúnyán beszél, soha semmi meg senki nem tetszik neki meg azt hajtogatja folyton hogy neki mi mennyire rossz, önző, senki nem érdekli csak saját maga, szerinte mindenki csak ártani akar meg tud neki, segíteni senki... Nem akarok tönkre menni, húsz éves leszek lassan találtam egy munkahelyet és minél előbb el akarok költözni mert ezt nem bírom elviselni idegileg meg lelkileg, hogy még fel se kelt a nap de már ez megy. Mit lehetne tenni???? Kérlek segítsetek, adjatok valami ötletet!!!! Ez az ő érdeke legfőképp, mert a végén megöregszik és egyedül marad mert senki sem akar majd vele lenni még öt percre sem, mert nem lehet elviselni egyszerűen. Örülnék ha lenne társa meg barátai, még csak ötven éves, még sok van vissza neki, nem akarom hogy így élje le az életét!!!! Valahogy rá kellene szedni hogy keressen fel egy pszichológust vagy aki tud segíteni, de ő nem ismeri be hogy ez kell neki meg is folytana ha ezt felhoznánk neki!!!!
2013. okt. 30. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Pedig nincs más választá csak a vagy-vagy. Vagy hajlandó elfogadni a segítségedet hogy közösen megtegyétek a szükséges lépéseket a szakember felé, vagy magadat védve elköltözöl és ő egyedül marad. Természetes módon biztos hogy nem tudsz már neki segíteni egyedül ha tényleg gyerekkorod óta fenáll ez a dolog nála. Majd egy jó szakorvos megfelelő terápiával és gyógyszerekkel segít neki legyűrni a démonjait. Ha meg nem akarja, akkor azt is tiszteletbe kell hagyni, akkor elköltözöl és időnként meglátogatod.
2013. okt. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elköltözni nagyon nehéz, mert minimálbért keresek és errefelé nagyon drága egy albérlet, pedig már nagyon régóta álmodozok róla, megpróbálok olyasmit keresni ahol többen is össze tudnánk költözni esetleg, de igazából szeretek itt lakni a környék hiányozna meg a szobám. Másrészt ha elköltözök akkor anyám végleg egyedül marad és akkor mégjobban tönkre fog menni, de így viszont én megyek tönkre. Már tippem sincs hogy mivel védhetném ki vagy akármi, mert egyszerűen elfogyott a türelmem. Eddig próbáltam mindig visszafogni magam, nem szóltam semmiért, hanem lenyeltem, de már nem bírom. Egy éjjel sem alszok mert fel kell kelnem mert hánynom kell, meg fáj a gyomrom az idegességtől. Nem tehetek róla nem vagyok pszichológus nem tudok vele türelmes lenni tovább, mert én is tönkre fogok menni benne.
2013. okt. 30. 15:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Anyukádnak nem pszichológusra van szüksége. Nem beteg ő, hanem egyszerűen ilyen rossz a természete. Anyukádnak magának kéne megváltoznia. Rossz szokásairól kéne lemondania mint káromkodás, vagy állandó nyafogás, rosszindulat mások felé..Egész egyszerűen lehet azt mondani rá, hogy kérges szívű.

Nagyon sok ember ilyen természetű, sőt van aki tetézi azzal hogy gonosz is..

Ha anyukád nem változtat a viselkedésén, olyan öregasszony lesz belőle, akit mindenki utál-

A legjobb megoldás ilyenkor a szerelem. Egy pasira lenne szüksége..

2013. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

@3: a pszichológushoz nem betegek mennek, ő nem orvos. Aki beteg, az pszichiáterhez megy.


Pszichológushoz lelki problémával mennek egészséges emberek. ANyukádnak valóban jót tenne, hogy elfogadja önmagát, a környezetét, és szeretetteljesen nyilvánuljon meg az örökös kritizálás helyett.

2013. okt. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De hogy vezethetném rá? Vagy mit tehetnék? Arra is gondoltam hogy veszek neki egy könyvet ami ilyesmi témájú hátha olvasás közben rájön egy két dologra, vagy mit csináljak?
2013. okt. 30. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!