Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Mit lehet tenni ilyen helyzetben? A barátnő vállalja az anya-szerepet, vagy szakítsanak?

Figyelt kérdés

Adott egy pár, 24 éves nő és 27 éves férfi. A férfinak van egy gyereke, akit az anyja most itt hagyna neki.

A nő viszont nagyon rossz körülmények között nőtt fel, most jutott el odáig hogy kicsit élvezze az életet, eljárjon szórakozni (nem ihb bulikra kell gondolni).

Jóban van a kisfiúval, de jófej hétvégi mostohából felelősségteljes anyának lenni, reggel kelteni és oviba vinni, szabályokat felállítani, este ágyba parancsolni, betegen ápolni, ezekre nem érzi késznek magát.


Nagyon önző dolog a nő részéről, hogy megmondja ez neki nem fér bele? Vagy próbálják meg? De ha mégsem működik, akkor az nem lesz rosszabb a gyereknek?


2013. júl. 19. 19:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőnek nem kötelessége a gyereket nevelni - de azt el kell fogadnia, ha az apa bevállalja, mert neki mégiscsak a gyereke. A barátnőnek két lehetősége van: vagy megszokik, vagy megszökik. De nincs joga megtiltani, hogy az apa a gyerekével éljen.
2013. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
65%
Ha ez ekkora dilemmát okoz, akkor szakítsanak. Ha most magára erőlteti, aztán besokall és ő is lelép, mint a gyerek igazi anyja, az a gyereknek nagy trauma lesz.
2013. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első két válaszhoz nincs mit hozzátenni.
2013. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

De még egy szempont van: szerelem van-e?

Ez a fő kérdés.

2013. júl. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha jól értem, te vagy a nö.


Szerintem beszélj az apával és egyezzetek meg, hogy a gyerek nagyrészt az ö dolga, és próbáld meg, hogy müködik-e a dolog. Ezeket "reggel kelteni és oviba vinni, szabályokat felállítani, este ágyba parancsolni, betegen ápolni" az apának kellene föként rendezni, neked csak mellette kell állni.


Próba nélkül semmiképpen nem hagynék egy müködö kapcsolatot abba, és könnyen lehet, hogy sokkal kevésbé lesz belöle probléma, mint ahogy most elöre látod.


Ha viszont tényleg nem megy, akkor nincs értelme sokáig húzni a dolgot.

2013. júl. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem eleve úgy korrekt, ha gyerekessel valaki akkor kezd, ha komolyan gondolja. Így utólag árthat mindenkinek, elsősorban a szerelem erőssége dönt.

Nem önzésről van szó, hanem a felelősség felvállalásáról. Egyébként nem özvegy a férfi így sohasem lesz a gyerek valódi anyja, a gyereket nevelheti, de az mindig a saját szülőanyjához fog húzni, amíg az él!

2013. júl. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok a nő, hanem a nővérem.


A párja sokat dolgozik, ezért biztos a nővéremnek is ki kellene vennie a részét a gyereknevelésből.

Igen, nagyon szeretik egymást, nagyon boldogok, ez szemmel látható.

2013. júl. 19. 20:05
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem érdemeg lenne megpróbálni, rövidesen kiderül, hogy müködik-e.


Az elözönek meg: ha egy biológiai anya csak úgy otthagyja az apára a gyereket, akkor a gyerek adott esetben sokkal inkább ragaszkodik ahhoz a "nemanyához", aki minden nap vele van és segít ellátni meg felneveleni, mint ahhoz, aki megszülte és utána egyszer csak megunta a vele való foglalkozást. Szóval amit írsz, az eléggé hülyeség.

2013. júl. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem beszélje meg a párjával, hogy neki most nem fér bele a gyerek, mert nem akar terheket cipelni és nevelje őt inkább a nagymamája, legfeljebb később magukhoz veszik. Ha a nővéred belefásulna, az is csak a gyereknek lenne rossz. Szerencsétlen egész életében hibásnak érezhetné magát, amiért tönkretett egy kapcsolatot.
2013. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Persze, mert a nagymama nyugdíjas korában gyerekkel akar vesződni.



Én 24 évesen nem vállalnám más kicsi gyerekét.

2013. júl. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!