Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy jobb legyen...

Mit tegyek, hogy jobb legyen a szüleimmel a kapcsolatom?

Figyelt kérdés
11-12 éves koromig minden rendben volt,anyuékkal szívesen mentem bárhová és örültem,ha velük lehetek, aztán ez a dolog évről-évre egyre rosszabb lett. Mára már ott tart a dolog,h szinte nem telik úgy el nap,hogy ne veszekednék a szüleimmel,vagy legalább 1 héten 2-3szor előfordul az ok általában a suli,ugyanis 2 évet jártam szakiskolába és most pedig átvetek szakközép részbe(egy suliról van szó),és hát szeptemberben eléggé rossz lett az átlagom és most úgy ahogy kezdek felzárkózni,hát ebből sok veszekedések vannak,és sokszor anyuéktól csak a negatívumokat kapom kevés az amikor valamelyikük megölel,persze én is kezdeményezek,nem csak ők,és hát a szüleim kijelentették,hogy őket továbbra nem érdekli,hogy mi lesz velem,döntsem el,hogy mit akarok,tanulni,vagy dolgozni,az tény,hogy nem vagyok túl szorgalmas,de próbálom rendbe hozni a dolgokat,anyum teljesen kész van idegileg és félek,hogy valami baja lesz,és ezt nem szeretném,továbbá apum megmondta,hogy elköltözhetek a barátomhoz,ha nem szeretek itthon lakni,egyébként nem vagyok az a bulizós típus 2-3 szor voltam diszkoban,de nem is vonz a dolog,és azt sem lehet mondani,hogy nagyszájú vagyok vagy esetleg rossz,mert nem,és anyumék is tudják,éjjelente nem alszom rendesen szinte mindig valamin idegeskedek,és ez mind ezért van emelett,van egy barátom(21-éves),akivel már 2 éve együtt vagyok,nagyon szeretem és ő is engem,és hát mindketten tervezgetjük a jövőnket,összeköltözés stb..és ha anyuékkal összeveszem akkor mindig hozzá menekülök,felhívom telefonon stb...szóval annyi a lényeg,hogy nem jó ez így és hát tényleg nem szeretek itthon lakni,és már annyira várom azt a pillanatot amikor a barátommal lehetek,és összeköltözünk majd,lehet,hogy bennem van a hiba,mert megkapok mindent de úgy érzem hogy hiányzik még valami és azthiszem az a szeretet a családból és az odafigyelés egymásra és ez nincs meg,és félek,hogy nemfogom tudni letenni az érettségit,nincs önbizalmam:(:S,és ez is akadályoz,na meg akarat erőm sincs:( anyum azt mondta,hogy beszél az osztályfőnökkel, nem tudom,hogy mit csináljak...várom a válaszokat!!!!! 17/L
2009. nov. 15. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj velük.

Nem az a szeretet,meg a jó családi kapcsolat,ha ők pátyolgatják a gyermeküket,hanem a gyermeknek is részt kell venni a család életében.

Ha baj van,azt írod elrohansz,meg a barátodat hívod.Miért nem beszélsz a szüleiddel?Ha velük van baj,akkor azt csak velük tudod megbeszélni.Légy kitartó.ha elhajtanak egyszer,kétszer,kérdezd meg,mikor érnének rá ezt meg ezt megbeszélni veled.És persze ,ha igazuk van,azt is el kell ismerni.

Gondok vannak a tanulással,írod.Hát erről te tehetsz.Mondjuk ma délutántól napi két órát csak a tankönyveidet olvasgatod.Ha valamit nem értesz,húzd alá,kérdezd meg a tanárodat.

Nem vagy szorgalamas írod.Ez mit jelent?17 évesen,ha már összeköltözésen gondolkodsz,akkor főzni,háztartástvezetni,pénztbeosztani tudni kell(ene)

Érettségi:Ne parázz!a legnagyobb átverés!megkapod előre amit kell megtanulnod,ráadásul még szünetet is kapsz,hogy megtanuld.Emlékszem rosszul voltunk az érettségitől,amikor vége lett ott röhögött az egész osztály,hogy ennyi volt?Igen nálunk is voltak olyanok,akik nem mertek eljönni érettségire,elmentek pótérettségizni,aztán piszokul megbánták,hogy nem merték meglépni elöbb.(ráadásul nálunk az egyik tanár még segített is,úgyhogy ezen tényleg ne izgulj)

2009. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Helló! Hát többször is olvastam a kérdésed, és azt szŰrtem ki belőle, hogy az egyedüli probléma közted, és a szüleid között a suli. Vagyis a jegyeid. Ugyanis örökösen abból vannak a viták. Ha rendezni akarod a szüleiddel a kapcsolatod, akkor állj neki tanulni, ne csak a szerelmen járjon a bucid. Persze, hogy a barátodnak panaszkodsz ilyenkor, ki másnak? Csak az a baj, hogy ő nem azt mondja, hogy tanulj, és akkor megszűnnek a viták. Összeköltözés pedig komoly dolog ám. Rendszeres jövedelem kell hozzá, és elfogadható bér. Mindkettőtöknek. Neked viszont ott van még az iskola, amit becsülettel meg kell csinálni. Továbbtanulni sem ártana, ha normális munkahelyet szeretnél. Úgyhogy próbáld rendezni a szüleiddel a dolgaidat, akkor majd megszűnik eza az örökös feszültség is benned. Próbálj meg "kislány" lenni néha, odabújni hozzájuk, hohy ők is érezzék a szereteted. Neki is hiányozhat, ugyanúgy, mint neked. És tanulj, meglátod, megszűnnek a viták.

Biztosan nem ezt a választ vártad, de ha segíteni akarok, nem írhatok mást. Mert ez az igazság.

2009. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
persze,tudom,hogy az én hibám,h nem tanulok,már sokszor próbáltam/próbálok velük leülni főleg anyuval,de kifogásokat talált,és mindig csak ugyanoda lyukadt ki a dolog,h én ne próbáljak megmagyarázni neki semmit,pedig sosem hazudok,semmiben sem
2009. nov. 15. 12:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid azért veszekednek veled a jegyeid miatt, mert nagyon szeretnek és egyetlen vágyuk és feladatuk, hogy téged tisztességesen felneveljenek. Ebbe beletartozik a tanulás is. Hidd el,h ogy kizárólag azért nyüstölnek, hogy legyen belőled valami az életben, azon túl, hogy mondjuk ellenőrként működsz a bkv-nál, vagy gyorsétteremben sütöd a csirkéket.

Szeretnek és törődnek veled, így állj hozzá ha megint veszekedés van. Te pedig tegyél meg mindent azért hogy büszkék legyenek rád, ha már ennyit vesződnek veled.

2009. nov. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
igen, tudom csak nincs elégg akarat erőm és kitartásom a tanuláshoz:S tudom,h ezen csak én tudok változtatni,de nem megy csak egy adott ideig aztán meg megy minden elöről
2009. nov. 15. 13:05
 6/12 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Nem, a szüleid nem utálnak téged. Nagyon helyesen látod, hogy neked kell változtatnod. Viszont máris elkezdtél kifogásokat találni: "nincs elég akaraterőm a tanuláshoz", "éjjelente nem alszom rendesen szinte mindig valamin idegeskedek,és ez mind ezért van" - itt már majdnem megsajnáltalak... A szüleid jót akarnak neked. Azt szeretnék, hogy tanult, művelt, sikeres ember legyél az életben, de te ellenséget látsz bennük, és kijelented, hogy ha tanulásra kényszerítenek, akkor inkább megszöksz és a barátodhoz költözöl.

Ebből is látszik, mennyire gyerek vagy még... Azt gondolod, hogy ha elköltözöl, nem kell majd tanulnod? Lehet, hogy így van. 18 éves korodig vagy tanköteles, ha addig nem szerzel érettségit vagy szakmát, akkor akár nyolc általánossal is leélheted az életed. Csak nem mindegy, mit fogsz dolgozni és mennyiért... Persze köztisztasági munkásokra is szükség van, de nem gondolom, hogy napi 12 óra munkáért minimálbért akarsz keresni, ami a megélhetéshez kevés, az éhenhaláshoz sok...


Értsd meg, hogy itt csak te javíthatsz a dolgokon! A szüleid szeretnek, és jót akarnak neked. Ha ezt nem hiszed el, akkor azt kell mondanom, hogy borzasztó gyerekes és buta vagy.

2009. nov. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ez nem igaz,hogy utálom őket,szeretem őket,nem erről van szó,h utálom,hanem csak annyi,hogyha bármit is megakarok magyarázni és mindig igazat mondok és nem kifogásokat keresek,akkor szépen azt mondják,h hazudok,és hogy őket nem érdekli,és ezért megyek be a szobámba és becsukom az ajtót,mert minek mondjak bármit is,ha nem hiszik el
2009. nov. 15. 13:44
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért ezt két mondatban megírni, nem kis teljesítmény:-)
2009. nov. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Végigolvastam az eddigi hozzászólásokat és a reakcióidat. De az előttem szólóknak igaza van, neked kell változnod (örülök, hogy ezt tudod) azzal, hogy tanulsz. Ahelyett, hogy kifogásokat keresnél, inkább ülj le a könyveid mellé. MUTASD MEG, HOGY A BARÁTOD MELLETT (nem úgy értem, hogy költözz oda) IS KÉPES VAGY ARRA, HOGY JÓ JEGYEKET SZEREZZ! (Aféle akkor is megmutatom Nekik! Mivel a rossz jegyeid miatt szerintem amiatt sem rajongnak, hogy Ő van.) Légy kitartó a tanulásban! Ha látják, hogy huzamosabb ideig ha be-be csúszik is 1-1 rosszabb jegy, de alapjában jó jegyeid vannak, akkor meglátod jobb lesz. Látják majd, hogy akarsz, törekszel és ezt becsülni fogják. Ők is nagyon idegesek, mert félnek, hogy mi lesz így belőled...még továbbtanulnod kéne, nem azon gondolkozni, hogy mikor költözhetnél már végre a barátoddal össze. Ezért idegesek, de ha látják, hogy akarsz és törekszel majd elmúlik szépen a feszültség is, és minden a régi lesz újra. Bizonyítanod kell, mégpedig jó jegyekkel...ehhez tanulnod kell.

Nekem is volt barátom, sőt vőlegényem iskolás időszakomból...mégis tele voltam jó jegyekkel. Volt, hogy a vőlegényemet kértem meg, hogy kérdezze ki a könyvelési tételeket. Mikor ez megvolt, a jegyzetemet félretettem és Vele foglalkoztam. Szóval, hogy tudsz úgy is lehet tanulással tölteni az időt, hogy közben együtt vagytok...az én párom megértette.

2009. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem azt kellene tenned hogy mivel látszik hogy lexarnak teged a szüleid így szard le öket te is, és a haverokkal is kb uyganezt tedd, illetve amig érdeked úgy kívánja addig legyél haver velük!!! A pasikat ha tudod hazsnáld ki és jól vésd az eszedbe


EGYEDÜL VAGY, CSAK MAGADRA SZÁMÍTHATSZ!!!!


Ha ez megvan és átszellemültél, akkor JUSS BE EGY JOGI VAGY GAZDASÁGI FŐISKOLÁRA DIPLOMÁZZ LE, JUSS BE EGY VEZETŐ ÁLLÁSRA, KERESS SOKAT ÉS KÖLTÖZZ EL!


A szüleidet továbbra is xard le ahogy ök is tették, aztán ha összejött elég pénz vegyél egy házat, és ekkor már eljön az ideje hogy férjet fogj és családot alapíts ha addig nem jött volna össze...



Most vagy 17, ha ügyes vagy 27-29 éves korodra családos önálló nő leszel!! De ehhez azonnal tenni is kell az ügyért!!!


A Szüleiddel nincs értelme foglalkoznod mert csak a saját idődet húzod vele, egyszerüen annyi mintha meghaltak volna!!!


CSAK MAGADRA SZÁMÍTHATSZ!!!!!

2009. nov. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!