Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ismerősömék kisfia 16 évvel...

Ismerősömék kisfia 16 évvel ezelőtt 3 évesen meghalt. Az apuka azóta ha esik ha fúj mindennap kimegy a temetőbe pedig le van fedetve a sírkő. Szerintetek mi járhat a fejében? Nem beteges ez?

Figyelt kérdés
2013. nov. 4. 19:15
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
36%
Lehet, hogy túl racionális a felfogásom, de szerintem nagyon nem normális.
2013. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
91%

Lehet hogy újat mondok neked, de minden ember másképp reagál dolgokra.

Valószínű az édesanya jobban el tudja terelni a gondolatait, vagy jobban magába fojtja.

Még egyszer elmondom,egy szülői köteléket nem lehet elmagyarázni, hanem érezni kell.

2013. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom az apukát, de nem tudok hogyan segíteni neki.
2013. nov. 4. 19:36
 14/49 anonim ***** válasza:
79%

Az nem normális hogy eltemetjük a gyerekünket. Akivel ez megesik az vagy fel tudja dolgozni, vagy nem...


Te miért nem a saját életedet éled?

2013. nov. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
98%

Nekünk a férjemmel 12 évvel ezelőtt halt meg az akkor 5 éves fiúnk. Azon a napon mi magunk is meghaltunk egy kicsit, és hiába telt el 12 év a fiúnk elvesztése még ma is ugyanúgy fáj mint azon a napon. Vannak gyerekeink, édesek, imádjuk őket, de a férjem minden nap munka után bemegy a temetőbe (útba esik neki)..Nem tartom betegesnek, sőt tiszteletben tartom. Én is kijárok, de ritkábban. Viszont minden nap gondolok rá, és vannak napok amikor sírok utána. Egyszer olvastam, hogy az anyák erősebbek lelkileg mint az apák, mert az anyáknak gondoskodni kell másokról is, így kevesebb idejük van a fájdalomra.

Tapasztalom hogy ez bizony így van. Nekem nincs időm, hogy minden nap keseregjek, mert ott van a férjem, és a 2 gyermekem akikről gondoskodnom kell. Ha nem kéne, én is minden nap kijárnék a temetőbe.

Szóval a kérdésedre a válasz: Nem beteges ha valaki nem tudja, nem akarja elfogadni egy ember halálát, főleg a gyermekét..

Örülj neki, hogy neked nem kell ezt átélned..

2013. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez már ilyen megszokás nála. Egy ideig nyilván a sokk miatt járt ki, most meg már annyira a mindennapjai részévé vált, hogy lelkiismeret-furdalása lenne, ha nem menne.
2013. nov. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
86%
Férjem 10 éve halt meg (nagyon nehéz volt sőt még most is nehéz) anyósom le betegedett férjem halála utánn és májusba meg is halt. Szülő a gyermekét veszti el annál roszabb nincs. Van aki lelkileg olyan gyenge hogy soha nem tudja feldolgozni , van aki erősebb.
2013. nov. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
15%
De igen, az. Mielőtt bármelyik butus "nagyonanya" megkövezne, igen, nagyon is beteges. Úgy hívják szaknyelven, hogy "gyászban ragadás". Réges-régen pszichiáternél lenne a helye.
2013. nov. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek jót tesz pszichiáter van akinek nem. A lányommal kelett járni mikor meg halt az apja ,de mikor hazajöttünk az orvostól csak roszabb lett ( A pszichológus azt mondta a lányomnak hogy te mát tíz éves vagy már nemszabad sírni ha apukádról beszélünk ) a gyerekem meg elkezdett zokogni . Na ekkor meg mondtam az orvosnak a magamét. Miutánn nem jártunk a lányom szépen javult ma már mosolyogva is tudunk beszélni milyen jó volt még mikor élt.
2013. nov. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
83%

Mindenki másképp dolgozza fel, vagy éppen nem dolgozza fel. Ha őt ez megnyugtatja, így jobb neki akkor ki jár. Ha van ideje akkor menjen. Neked konkrétan semmi közöd hozzá. Ő dolga/dolguk.

Ismerősömnek a fia halt meg. Bár ő már felnőtt volt. Azóta is minden nap megy a temetőbe, szerintem ez nem beteges, viszont ő karácsonyfát is vitt ki karácsonykor (egy kisebb műfenyőt, kb fél métereset). Na ez már kicsit beteges, de ő így volt nyugodtabb.

2013. nov. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!