Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszer fent, egyszer lent a...

Egyszer fent, egyszer lent a vőlegényemmel. Nálunk most a lent. Ti ilyenkor hogyan kerültök ismét fel? Ugye nem rontottunk el mindent?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt, 1 éve élünk együtt, fél éve vagyunk jegyesek. A miénk gimiben induló szerelem, aztán volt távkapcsolat, volt állandó találkozás, majd összeköltözés. Barátaink, ismerőseink szerint mi vagyunk a "tökéletes pár" és én is így gondoltam (és talán még most is azt gondolom, persze csak nagyvonalakban). Tudom, hogy mindenhol vannak konfliktusok, ahol nincs ott hazudnak, de mi mindig röhögve túlléptünk mindenen, mindent őszintén megbeszéltünk, mindig ott voltunk őszintén a másiknak, és komolyan is gondoljuk az "igen"-t. Az összeköltözés simán ment, és imádunk együtt élni, szinte nincsenek is surlódásaink. Vagyis mostanig.


Néhány hete minden baj a páromnak, hogy néz ki a konyha (pl. mosogatás után a borogatón hagyom az edényeket)...Feszt rendezi a házat, állandóan kommentálja a rendetlenséget. Ma még azt is mondta, hogy jó ha nem vagyok otthon, mert akkor legalább rend van :( Pedig nem vagyok az a rendetlen fajta, de a ház van értem és nem fordítva, meló után, főzés-mosogatás után engedtessék meg, ha épp nem pakolok el...Úgy érzem ezek csak olyan belém kötések, tavaly sem voltam másabb és megvoltunk. Átbeszéltük a dolgokat, elmondtam neki, hogy hiányzik a régi életünk, és hogy úgy érzem mostanában nem egy úton haladunk...Mindig ölelés a vége, és őszintén, mert tényleg szeretjük egymást, de ma megint elölről kezdődött egy hasonló cirkusz és már nem is tudom, én nem akarok így élni...


2013. nov. 5. 22:03
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Tökéletes pár...nagy vonalakban! Na hát ilyen nincs. Vagy frankó egy kapcsolat a kisebb vitákkal is vagy nem. Olyan nincs, hogy valaki kicsit terhes. Érted!


Azt hiszem ti most értetek el oda, hogy lakva ismeri meg az ember a másikat.


Ha ennyi probléma van akkor le kell ülni, mindketten írjátok le, mi a baj és beszéljétek meg, találjatok ki valami kompromisszumos megoldást, de azt tényleg tartsátok be.


Ha most az elején nem tudtok dűlőre jutni később csak többet fogtok vitatkozni, ami szépen megmérgezi a kapcsolatot. Szerintem várjatok a házassággal adjatok időd egymásnak. Ha egy év múlva is gondok vannak és nem mennek zökkenő mentesen a minimális dolgok sem akkor érdeme elgondolkodni rajta vajon tényleg össze illetek-e.


Most bújik elő a valós személyiségetek az apró dilik, stb. Vagy legalábbis most válik láthatóvá, mindennapos idegesítő dologgá, amin eddig röhögve túlléptetek. Ezek komoly dolgok, tönkretehetik a minden napjaitokat érdemes ezen komolyan elgondolkodni.


Egyébként nálam is sokszor előfordul, hogy főzés után rendet rakok, összetakarítok, minden frankó csak a mosogató egyik részében ott vannak még a tiszta edények csepegni. Pár órával később, mikor kipihentem magam akkor elteszek mindent. Ez még nem probléma.

2013. nov. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Szerintem valami nagyon nincs rendben, ha egyszerre megváltozott a viselkedése veled szemben.


A háztartási problémákra a helyedben annyit mondanék, hogy ha nem tetszik neki valami, akkor szabad neki megcsinálni (pl az edényeket elpakolni a csurgatótól), stb. De nem hiszem, hogy tényleg ez lenne a baj, ez csak kifogás.

2013. nov. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy természetesen idézőjelben értettem, hogy tökéletes, merthát olyan nincs.


Nem hinném, hogy nem ismerjük egymást, 6 év azért nem kevés idő. Itt valami másról van szó szerintem, csak még sajnos nem jöttem rá, hogy mi a hiba a gépezetben :(


Az esküvőnk egy év múlva lesz.

2013. nov. 5. 22:24
 4/30 A kérdező kommentje:

2!

Ezt mondtam neki és erre az a válasza, hogy ezeket mindig neki kell csinálnia és ha ő egyszer rendbeteszi, másnap miért nincs rend a konyhában (miután már egyszer jártam ott)? Mire mondtam neki, hogy ha főzök, piszkolok, aztán mosogatok, aztán csepegnek ismét...

Ez néhány hete megy így és nem értem mi van. Megbeszéljük, íéreteket teszünk (én arra, hogy figyelmesebb leszek, ő arra, hogy nem kötekszik) aztán ismét visszatérünk a témához...

Nem tudom :(

2013. nov. 5. 22:27
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Az a hiba, hogy már nem szerelmes beléd, így tisztán látja minden apró kis hibádat. Ami eddig bájos volt, az irritálja. halálra rémíti a gondolat, hogy hamarosan el fog venni egy olyan nőt, aki ennyire másként áll a rendhez, most "jön ki" minden, amit eddig a szerelem köde elhomályosított.
2013. nov. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
0%

6 ev az 6 ev , szivi

A lángolás alábbhagyott , tisztábban lát

Az összeköltözés az oka, a nagy összezartsag

Kulön kell lakni es találkozgatni

Maskepp minden kapcsolatnak ez lenne a vege

2013. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Vagy tényleg most bújik elő valami belőle, vagy valami miatt feszültebb pár hete, vagy titkol valamit. Nem tudok másra gondolni. Mi is 6 éve vagyunk együtt, és nálunk is vannak ilyen súrlódások, néha olyanokért szólok be a páromnak, hogy csoda, hogy ennyire türelmes... persze ez nem tart tovább max. fél óránál, utána megbeszéljük, megnevetett, és máris nem vagyok feszült. Ha valami nem tetszik egyikünknek, akkor vacsoránál szépen átbeszéljük, és másnaptól már minden úgy is van. Szerintem ez nem bonyolult. Ami ez másoknál nem működik, az előbb-utóbb véget vethet a kapcsolatban. Az, hogy folyamatosan olyanokért lecs*sszük egymást, mint a párod téged... az nekem sok lenne.
2013. nov. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Persze, és a külön lakás mégis hova vezet? Mi esküvőt, családot szeretnénk, abba meg nem nagyon fér bele a különélés. Amúgy ha szétköltöznénk az nálam egyenlő lenne a szkítással. Az azt jelentené valami olyasmi baj volt, amit hosszútávon nem voltunk képesek megoldani és arra semmiféle különélés nem gyógyír.
2013. nov. 5. 22:35
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz itt esküvő, jobb ha erre felkészülsz, mert a párod kifelé tart a kapcsolatotokból.Teljesen egyértelmű az írásodból.
2013. nov. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
7! épp ez fáj, hogy eddig pontosan olyanok voltunk, ahogyan magatokat leírtad...néhány hete meg teljesen más minden...nagyon el vagyok keseredve.
2013. nov. 5. 22:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!