Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz döntés. Lakásvásárlás a...

Nehéz döntés. Lakásvásárlás a vőlegényemmel, két házzal a szüleimtől. A párom viszonya apámmal nem tűl jó, mert ő nem az a ezermester féle, apám meg folyton oktatja. Jo a szülőkhöz ilyen közel?

Figyelt kérdés
A ház nagyon jó árba van. Összedobnánk rá, adna a két mamám,anyám, és a kicsi kölcsön a banktól. A házat nem kell újítani. Bármi kell csak átmennénk a szüleimhez. Csendes környék. Nekem minden nagyon szupi, de a barátom nem akarja bevállalni hogy megvegyem a lakást mert nem szívesen élne itt. Félne hogy a nyakunkon lenne a család és oktatnának.
2013. márc. 8. 19:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

És inkább emeletbe menne lakni. Ami távolabb is van a szüleimtől.

FÉl hogy egy családi házban nyakába szakadna egy rakás munka.

2013. márc. 8. 19:36
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Semmiképpen nem költöznék a szülök majdnem szomszédságába még akkor sem, ha nagyon jó köztünk a kapcsolat.

Igy, hogy apád meg a barátod elege nem birják egymást, elöre boritékolható, hogy állandó veszekedés lesz belöle, és nemsokára elvált nö lesz belöled.

2013. márc. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Semmiképpen nem költöznék olyan helyre, ahová a párom nem szívesen megy.


A másik dolog pedig az, ha a párod nem ezermester típus, akkor a családi ház nem neki való. Örökös vita tárgya lenne.

2013. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Szülők anyós apóstól olyan messze kell költözni, hogy papucsba ne tudjanak átsétálni. Persze, hogy neked tökéletes lenne, hisz te ott nőtél fel a szomszédba. Gondolja arra te mit szólnál hozzá fordított esetben.
2013. márc. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Sose költözz olyan közel a rokonsághoz, ahová papucsban is át lehet szaladni...

Nem dakota mondás, de igaz!

2013. márc. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%
Anyósomék mellett lakunk,és ez így mindenkinek nagyon kényelmes,sokszor nagy segítség,hogy itt vannak(gyerek miatt).Viszont nálunk jó a viszony.Ha rossz lenne,biztosan nem költözünk a szomszéd lakásba.
2013. márc. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem, neeeeeem :)
2013. márc. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem költöznék ilyen közel sem a szüleimhez, sem a párom szüleihez, pedig nagyon jó a kapcsolatunk mindenkivel. Minimum a pár utca, de jobb ha egy fél város választ el legalább.

Jó ha közel van a segítség ha kell, de azért bőven van vita forrás is ilyen közelségnél. Én ezt nem vállalnám fel. Nem akarok a szüleim nyakán lógni életem végéig és azt sem szeretném, hogy ők lógjanak rajtunk állandóan. Ettől függetlenül imádom, szeretem őket, de nem a szomszédból.

2013. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Szerintem ha nem járnak át minden nap akor nincs probléma. Ha gyerekünk lesz akkor csak átjön rá vigyázni:)

És ha a barátomnak mégse jön be a dolog...még nem a férjem. Szeretem és tisztelem őt és azt szeretném amit ő.

Erre van most lehetőségünk. egy ház azért elválaszt minket.

2013. márc. 8. 20:30
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

"Szerintem ha nem járnak át minden nap akor nincs probléma."

Mi a biztosíték, hogy nem fognak.


"Ha gyerekünk lesz akkor csak átjön rá vigyázni:)."

Aha meg tanácsokat osztogat, ajánlom a gyerekvállalás kategóriát.

2013. márc. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!