Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon elbizonytalanodtam a...

Nagyon elbizonytalanodtam a vőlegényemmel kapcsolatosan! Szerintetek a szívemre vagy az eszemre hallgassak?

Figyelt kérdés
Biztosan volt már 100 ilyen kérdés, de most nekem arra is szükségem van, hogy kiírjam magamból a gondomat. Szóval van egy vőlegényem, akivel már 3 éve vagyunk együtt. Róla azt kell tudni, hogy egy nagyon-nagyon értékes ember: őszinte, hűséges és nagyon nagy szíve van, és ezért én nagyon becsülöm őt. Szeretjük egymást, de soha nem volt olyan nagyon lángoló, őrült szerelem köztünk, a legelején sem. Nem volt soha olyan "nyálas" a kapcsolatunk, mint ahogy szoktam látni másokon, nem volt becézgetés, gügyögés, nagy udvarlás, semmi őrültség. Inkább azt mondanám, hogy olyan, mintha a legjobb barátom lenne, de persze vonzódom is hozzá. De valahogy most mégis úgy érzem, hogy valami nem jó. Rengeteg ismerősöm mesél a kapcsolatáról, hogy mennyire bolondulásig szeretik egymást, meg látom, ahogy egymásnak esnek az utcán. Tudom, hogy ez nem kéne, hogy számítson, de annyi embert látok fb-n, akik ilyen elsöprő szerelemmel szeretik egymást. Aztán a barátnőm is azt mondta, hogy ez nem szerelem, hanem barátság, és hogy így veszélyes belevágni. És most megriadtam, hogy oké, hogy most nem tudnám elveszíteni, de egy életen át vele legyek?? Nehéz belegondolni. Egyszer úgy érzem, hogy igeeen, akarom, egyszer pedig úgy, hogy pff, lehet, hogy van olyan srác, akivel másabb lenne. (jobb?) Amúgy tud arról, hogy én most egy kicsit bizonytalan vagyok, kértem, hogy legyen felém türelemmel. Az eljegyzés előtt neki is volt egy ilyen korszaka, amikor pont ugyanezeket érezte, szóval megért engem még ebben is. Mi a véleményetek? (ha valakinek nagyon egyértelmű a válasz, kérem, hogy finoman fogalmazzon, mert most nagyon sebezhető vagyok ezzel kapcsolatban:D megértéseteket köszönöm:))
2012. nov. 15. 18:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
55%

Én szörnyen biztos vagyok benne hogy a párommal akarom leélni az egész életemet, ha ilyen bizonytalan lennék, mint te, akkor nem tudnék hozzámenni...

Hány ffi volt előtte az életedben? Ez sokat számít szerintem jelen helyzetben.

2012. nov. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Egy sem.
2012. nov. 15. 18:42
 3/31 A kérdező kommentje:
De te mindig biztos vagy? Mert van, amikor én is.
2012. nov. 15. 18:45
 4/31 anonim ***** válasza:
56%

Az, hogy nem volt előtte férfi az életedben, nem számít semmit. Aki szajháskodik, annak sem jobbak a kapcsolatai.

A lángoló, elsöprő szerelemből ritkán lesz jó kapcsolat vagy házasság. Sokkal fontosabb, hogy szeressétek, megértsétek egymást. Ez biztosabb alap a házassághoz, mint ha örökké nyalnátok-falnátok egymást.

2012. nov. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj! Vannak olyan emberek, akiknek nem hiányzik az "őrült" szerelem, a lángolás és tök jól elvannak olyan kapcsolatban, házasságban, ahol "csak" szeretet van. Van egy 42 éves pasi ismerősöm. Ő azt mondta, mikor terhes lett az élettársa, hogy igaz, hogy nem szerelmes, nincs meg az a lángolás, de jól megvannak és úgy gondolja/érzi, hogy neki ez nem is hiányzik, "lángolt" már eleget.

Van olyan is, aki hozzámegy valakihez, mert jól megvannak, megértik egymást, szintén nincs nagy szerelem, de aztán rájön, hogy valami mégis hiányzik.

Ha úgy érzed, hogy hiányzik neked az, hogy szerelmes legyél, akkor ne menj feleségül hozzá. Ha ilyen aggályaid vannak, az régen rossz.

Igazából ezt neked kell eldöntened, tisztába rakni magadban az érzéseidet. Lehet, hogy arra lenne szükségetek, hogy egy kicsit "szüneteljetek", bár én nem igazán hiszek ebben, de azért vannak, akiknek ez segít.

2012. nov. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
61%

"Rengeteg ismerősöm mesél a kapcsolatáról, hogy mennyire bolondulásig szeretik egymást, meg látom, ahogy egymásnak esnek az utcán. Tudom, hogy ez nem kéne, hogy számítson, de annyi embert látok fb-n, akik ilyen elsöprő szerelemmel szeretik egymást."


Remélem tréfálsz. A faszbukos álboldogság, meg az utcán pettingelés, magamutogatás, messze nem a szerelemről szól. Az viszont bizonyos, hogy ha ilyen kétségeid vannak, mégpedig nem a társad jelleme miatt, hanem ilyen gyerekes mizériák zavarnak, akkor jobb, ha nem kapkodjátok el azt a házasságot.

2012. nov. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Nem hiányzik, hogy lángoljunk, de úgy gondolom, hogy úgy sokkal könnyebb kimondani az igent. Mert akkor kicsit nem vagy normális, és mindent tökéletesnek látsz. De én most mindent látok, a hibákat is, a gondokat is, és így nekem most nehéz meghozni ezt a döntést.
2012. nov. 15. 18:51
 8/31 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy hülyeség, és nem is mondtam, hogy erre vágyom! Csak azt, hogy ez a dolog összeköt embereket, olyanokat is, akik lehet, hogy csak feleennyire illenek össze, mint mi. És minket ez nem köt össze, és így nehezebb.


Amúgy mondtam, hogy légyszi finomabban :)

2012. nov. 15. 18:54
 9/31 anonim ***** válasza:
33%
Ne haragudj kérdező, de szerintem nem vagy tiszta! (remélem finoman fogalmaztam) Először azt írod, hogy hiányzik a szerelem, aztán meg azt, hogy nem akarsz lángolást. Azt se tudod, hogy mit akarsz, csak unatkozol és kiírtál egy kérdést... Lehet lepontozni!
2012. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim válasza:
100%
A legnagyobb baj hogy te másokkal vagy elfoglalva..ez alapban gond,de még arra enged következtetni hogy balóban annyira nem vagy boldog,mert aki boldog az lesz@rja más véleményét és nem azt nézi hogy ki hogyan él és miket csinál.Nem mellesleg az fb-re ne alapozzál mert sokszor téves képet mutat.Az hogy valaki feltőlt képeket éppen boldog pillanatról,ami éppen egy jó pillanar volt,attól még nem látsz bele a hétköznapokban és hogy mi zajlik minden nap két ember között.Amúgy meg hallgassál a megérzéseidre ezt senki nem fogja tudni neked itt megmondani hogy mi lenne jó neked ezt neked kell érezni hogy mi jó és mi nem.
2012. nov. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!