Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a férjem úgy...

Mit tegyek, ha a férjem úgy szeretné hívni a kisbabánkat, mint a volt barátnőjét?

Figyelt kérdés

A volt barátnője Veronika volt, nem volt egy komoly kapcsolat, a lány inkább csak kihasználta, ekkor a férjem 18 körül lehetett. Ennek vége lett, 19 éves korában jöttünk össze, 8 éve együtt vagyunk. Tudom, hogy nem érez semmit már a lány iránt, és azt mondja, mindig is ez a név tetszett neki.

Hiába sorolok más neveket, maximum azt mondja rá, hogy tűrhető, elmegy vagy nem tetszik neki. Nekem amúgy a Veronika név soha nem tetszett.


2013. nov. 7. 07:17
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
39%

Nos, szerintem semmi köze ehhez a volt barátnőnek. Igencsak kicsinyes, ha csakis emiatt nem engeded, hogy Veronika legyen, 1 millió Veronika van még rajta kívül. Mondod, hogy nem tetszik a név, miért nem tetszik? Biztos, hogy csak amblokk soha nem is tetszett?


Amúgy válasszatok más nevet, ha Neked annyira nem jön be, de a kérdésed nagyon kisebbségi komplexusos, féltékeny és önbecsüléshiányosnak hangzik.


Én pl. a párom nevét nem adnám semmiképp a gyerekemnek, de az még nem jelenti azt, hogy a páromat nem szeretem. érted már? :)


Ez legyen a legkisebb gondotok.

2013. nov. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
70%
*akarom mondani legnagyobb:)
2013. nov. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
62%
Elég furcsa, az én férjemnek is van egy lánya az előző házasságból, és megtudtam, hogy volt az exe előtt egy ilyen nevű szerelme. Hát én biztos nem engedtem volna, hogy olyan nevet válasszon a lányának, ami a volt barátnő neve. Ne menj bele ebbe.
2013. nov. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Nem tetszenek két szótagnál hosszabb nevek, sem az olyanok, amiben túl sok fajta van (pl. Enikő, Viktória, Veronika). Egyébként a Veronika becézése a Vera, Veca sem tetszik.


Azt sem szeretném, hogyha mikor a gyerekemet szólítom, az exbarátnő ugrana be.

2013. nov. 7. 07:30
 5/36 anonim ***** válasza:
49%

Elsö valaszoló , nagy marhasagot irsz, gondolom azert akadekoskodsz mert 14 eves vagy es fogalmad sincs semmiröl csak beleugatsz a vilag forgasaba.

Egy izlestelen kerelme van a gyereked apjanak! En biztos nem mennek bele, amugy egy öreges nev , nincs benne semmi szep

Ne csufolkodj a gyerekeddel, te szulted es szamit mit döntesz

Helyedben elkuldtem volna Veronikahoz repulve a pasim

2013. nov. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
30%
Nagyon sok az izlestelen bunko ferfi sajnos az ilyeneknek nem volna szabad szülni !! Mar mi az h milyen szep nev a Veronika jaj de szep , hat nem! Nem a legszebb a világon ! Csömör alak
2013. nov. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 Caldyssis válasza:
78%

Egyetértek az előttem hozzászólóval, hogy ez csak féltékenységről és kisebbségi komplexusról árulkodik.

Ugyan gyermekem nincs még, de csak azért mert pl. az első szerelme Anita volt, engem nem zavarna, hiszen már nem szereti, az én gyermekem is, velem van, minket szeret és szép név.


De, ha Te ennyire ellenzed és neked csak az exe jár a fejedben a név hallatán, ne legyen az a neve!


Remélem ezt már elmondtad neki, hogy ezt az érzést váltja ki belőled, ezért nem szeretnéd. Kíváncsi is lennék arra, hogy a párod válasza mi volt erre...

2013. nov. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem sincs köze a kettőnek egymáshoz. A kisfiam Peti, mert mindig is ez név tetszett. Apának is bejött. Viszont kétszer is voltam szerelmes Péterbe, de ez eszembe sem jutott a névválasztásnál. Az már nagyobb probléma, hogy a kérdezőnek alapból nem tetszik a Veronika név, nem csak az ex miatt. Valami kompromisszumos megoldást kellene találni. Legyen Vera, az csak két szótag, vagy válasszatok két keresztnevet.
2013. nov. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 5!

Nem vagyok 14 éves, és nem is akadékoskodtam, amúgy pont lesz.rom, hogy ki milyen nevet ad a gyermekének.

Ha a lány kihasználta a férjét, biztosan nem azért akarja a gyermekének adni, mert az ex barátnő Veronikát akarja folyton lelki szemei előtt látni. Különben is, mit számít egy 18 éves tiniszerelem hülyesége, mikor már családot tervezünk.


Nekem is volt egy nagy tévedésem egy bizonyos Endrével, ennek ellenére szeretem az Endre nevet és ha a gyerekemet Endrének fogják hívni biztos nem azért lesz, mert hogy szerettem én Endrét....



Az teljsen más lenne ha nagy szerelme, volt jegyese stb. nevét akarná adni a gyereknek, de még akkor is hiszem, hogy egy őszinte kapcsolatban el lehet vonatkoztatni.

Nem is értem ezt hogy nem lehet megbeszélni egy normális házasságban...

2013. nov. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
91%
Én így vagyok a Szandra névvel. Férjem nagy szerelmét így hívták, sajnos ez a név lett volna az első ha lányunk lesz, mert nekem is nagyon tetszik ez a név, de így már kilőve.
2013. nov. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!