Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kedves Hölgyek! Olvastam...

Kedves Hölgyek! Olvastam előbb pár hozzászólást, miért vagytok úgy kiakadva, ha a párotok néha elmegy sörözni?

Figyelt kérdés
Magam is lejárok néha, ilyenkor ha akar jön velem a feleségem is. Több ismerősöm is jár hetente párszor, a barátnőjük/feleségük addig "csajos napot" tart, ők is elvannak. Ha van gyerek, akkor vagy az apjukkal jönnek addig pár üdítőt meginni, játszanak a téren a többi apuka gyerekével. Miért van ennyi begyöpösödött ember, hogy szerintük csak a munka meg az otthon tévézés létezik ezen kívül semmi más?
2013. nov. 8. 13:40
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Akiket én eddig olvastam, nem arra panaszkodtak, hogy a férjük/partnerük NÉHA elmegy sörözni, hanem ahogy van szabadideje az első útja a kocsmába vezet. Ez nem oké.


(Megjegyzem szerintem a heti egy sem jó, pláne ha a gyereket is viszik, de én absztinens vagyok és elég radikális. A kocsmázásnál fantáziátlanabb dolog nincs sztem.)

2013. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fantáziátlan? Ott találkozom a barátokkal, meccset nézni, beszélgetni. Sokszor magamhoz hívom őket, nem mindig kocsmázunk. Emellett eljárunk templomba is, színházba is.
2013. nov. 8. 13:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A hozzászólásom nem zárójeles része válasz a kérdésedre, a többi csak magánvélemény. Mit nem lehet azon érteni, hogy ne EGÉSZ NAP, a hét minden napján üljön a kocsmába?
2013. nov. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább az egyenlőtlenség a probléma ilyenkor, hogy a férj mindig kocsmában/haverokkal/bárhol van, a feleségnek meg semmit se szabad. Ilyenkor teljesen jogosan akadnak ki. Mi általában együtt megyünk sörözni a feleségemmel, és nincs is semmi problémája vele (nem vagyunk alkeszek).

F/36

2013. nov. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Egyet értek az elsővel, a zárójeles részt leszámítva...gyerekként imádtam a kocsmát, édesapám nem iszákos amúgy, a kocsma, pedig sosem az alkoholról szolt nálunk, hanem a társadalmi életről...


Tehát az általad felvázolt helyzettel nincsen baj, én is elmegyek a csajokkal, a sörözőbe, brozóba, a férjemmel ketten is elmegyünk, a haverokkal karöltve is. Sőt minden hónapban elmegy a munkatársaival is "céges sörözésre"

2013. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kisgyerekes nő kérdése kapcsán írod, akkor ott a napi szintű kocsmázás miatt voltak kiakadva. Szerintem teljesen normális, ha az ember elmegy valahová kikapcsolódni, de ha folyton az nem okés. Pláne ha gyereke is van. A gyereket neki is kell nevelnie, foglalkozni vele, nem csak a feleségének. Plusz biztos a feleségének is jól esne ha apuka munka után foglalkozna a gyerekkel és lenne egy kis szabadideje. Ha az embernek családja van, az az első.
2013. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy heti egy "kocsmázás" elnézhető, de ennél több már nem. Ha az embernek családja van, akkor ők az elsők, és nem a barátok vagy a meccs. Menjen, mert kell a kikapcsolódás, de igenis tudni kell kialakítani a helyes sorrendet.


Én el nem tudom képzelni, hogy heti több alkalommal ott üljek valahol a barátaimmal, miközben a férjem és a gyerekeim otthon várnak. Az összes barátom nincs olyan fontos számomra, mint ők.

2013. nov. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a párom régen nagy kocsma fan volt.Hétköznapi piálások,hétvégi részegedések.Szerették a bandájukat a kocsmárosok mert fejenként 6-7eft-ot hagytak ott egy hétvégén...aztán jöttem én az életébe.

Nos, gyűlölöm az alkoholizmust, kis és nagy tételben is.Kiskoromban messziről megéreztem a piás embereket és már akkor gyűlöltem őket!Apám,nevelőapám ivott, el nem tudtam képzelni egy hasonló férfi oldalán magamat.

Nem hogy egy alkoholista oldalán nem, de egy olyan frfi mellett sem, aki 1-2 sört iszik meg hetente 1szer a kocsmában!

Mint ahogy írtam,párom nagy kocsmás volt,de abba hagyta.Nem zsaroltam sosem, nem kértem sosem, ha akart elmehetett.

Nyilván látta rajtam, hogy ez nekem mennyire nem tetszett, és ha hiszitek akár nem, egy idő után ezzel leállt.Azóta évek teltek el, de kocsmába nem volt.Nem arról van szó, hogy nem iszik, mert akár itthon is megiszogat pár sört, de kocsmába nem megy.

A baráti társaságát pedig azóta inkább áthívja vagy ő megy hozzájuk, de nem megy többé italozóba.

Sokat jelent ez nekem, hogy értem leszokott erről, és azóta nagyra értékelem emiatt, azt hiszem szerencsés vagyok amiért ilyen élettársam van.

2013. nov. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Gondolom, nem minden kérdést olvastam itt, de én is csak olyanokat olvastam, mint az első, hogy az idegesít valakit, hogy a férje állandóan kocsmázni jár, esetleg mattrészegen jár haza, nem pedig az, hogy heti egy-két alkalommal beül a haverokkal sörözni és néha becsíp.

Engem ez utóbbi nem idegesítene, de nem szokott ilyen előfordulni, mert a férjem nem szereti az alkoholt és ha megy is valahova a haverokkal, engem is visz magával, mint ahogy a haverok is a feleségüket, barátnőjüket. Igazából már közös a baráti körünk, ezért koedukáltan bulizgatunk alkalomadtán. :)

2013. nov. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Normális és jól működő kapcsolatban a kérdésben leírtak nem okoznak problémát.Ahol viszont valami gubanc van,és a pasi hozzáállása a kapcsolathoz eleve hagy némi kívánnivalót maga után,ott érthető a kiakadás,pláne,hogy ott az esetek döntő többségében nem a fent leírt eset áll fent.Sokkal inkább rendszeres csavargásról,iletve mértéktelen italozásról van szó.

Igazából szerintem a heti egyszeri sörözés is lehet tüske a nő szemében,amennyiben alapvetően elhanyagolja a másik,és erre még rá is tesz x óra távolléttel.

2013. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!