Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy házasság,...

Létezik olyan, hogy házasság, családalapítás a két felnőtt fél között baráti alapon történik (nem a szerelem a fontos, hanem a barátságon van a hangsúly)? Ha igen, hol lehet ilyen embereket találni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 9. 23:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%
Én pont ezt látom olyan emberek közt, akiknek a fő céljuk a család. Mert náluk legtöbbször ez van a fókuszban és tökre nem a szerelmi kapcsolat.
2013. nov. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Létezhet, a barátságot megelőzte egy szerelem és nem fordítva.
2013. nov. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk netes társkeresőn próbálkozol, akkor kerek-perec jelentsd ki (írd az adatlapodra), hogy házasság+családalapítás a célod, ahol a szerelem lehet ráadás, de nem az a fontos neked, hanem hogy barátok legyetek elsősorban... Ez korrekt, így senki nem csalódik. Szerelem attól még alakulhat.
2013. nov. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a házasságok 90%-ában a szerelem átalakul szeretetté, tiszteletté, barátsággá, és már nem lángolnak úgy. Akinek ez megfelel, az tök jól elvan akár élete végéig is a társával, akár kevesebb testiséggel is, mert mondjuk ilyenek az igényei. Akinek viszont lételeme a szerelem és a szex, na azok válnak el. Szóval én úgy gondolom, jó esélyed van rá, hogy egy olyan palit fogj ki, akinek nem a szerelem a fontos, az már nehezebb téma lesz, hogy ne csaljon meg és hagyjon el egy idő után.
2013. nov. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Létezik és elég sok ilyen fiút/férfit találtam, akik nem a szerelemre, hanem házasságra hajtanak 20-40 év között.

Sokan szeretnének megállapodni, még gyerekeket is akarnak.

A negatívum, hogy nem a divatosan kiöltözött, biztos állású, jól kereső, magasan képzett emberek azok, hanem általában szakmunkásképzőt végzett átlagos, vagy alacsony életszínvonalon élők (viszont előny, hogy nem nagyigényűek).

Tehát azt látom, kompromisszumot kell ehhez is kötni.

A legtöbb esetben, ha lecövekeltem volna valamelyik mellett, maximum másfél szobás lakása volt + trabant, lada féle régi autója.

De ezek az illetők viszont nagyon komolyan gondolták az "egész életen át"-ot sőt, akikkel jártam, még a szex is jó volt (lángoló szerelem híján, szóval..).

Az is pozitívum, hogy motiváltak, dolgoznak és ha nincs munka minden erővel felkutatnak valamit, el akarnak tartani, merthogy majd gyerekek lesznek stb. tehát terveznek előre.

A mostani párom is ez a megállapodni vágyó típus, kezdem megszeretni. Ez se lángoló dolog, de úgy tűnik elég erős, mély szeretet lesz belőle. Tévedés azt hinni, hogy ha a kezdetekkor nem volt szeretet/szerelem, akkor később se lehet. Ha alapjáraton van egy tetszés, szexuális vonzódás, jókat tud a két fél beszélgetni, abból bármi lehet.

Egyébként a legkülönbözőbb helyeken lehet őket megtalálni, mindenfelé amerre ember jár.

Külsőre nem lesznek feltűnők, az öltözködésük is átlagos többnyire, nem tűnnek ki a tömegből.

2013. nov. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%

Te írtad ki azt a kérdést is, hogy ,, milyen buli lenne, ha nem akarok pasit, csak a legjobb barátomat megkérném hogy ,,kölcsönözzön" nekem egy kis ,,anyagot".. Tipusú kérdést is mi?:)


Tudod a férfiak azért nem fogják ezt bevállalni neked, mert a születésibe mindenképpen bele kell írni egy nevet az apához, és ez márpedig kötelezettségekkel jár. Lehet hogy te úgy gondolod hogy majd sapka, kabát, lelépsz a gyerekkel és boldogan éltek kettecskén, de a férfi szeme előtt az játszódik le, hogy: ,,anyag kölcsönzés" 9 hónap nyugalom, aztán jön a sárkány meg a hatóság , gyerektartási követelés.... Nem egy ilyen esetről hallottam már... Amikor a nő teherbe esik annak ellenére hogy a férfi világosan megmondta hogy nem akar gyereket, vagy a nő azt hazudta hogy tablettát szed, ilyenkor a nő a : én akkor is gyereket akarok, eltartom egyedül" dumát veti be.... Aztán meg később már pereli is az apukát mert hogy kötelezettségei vannnak ... :)

2013. nov. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
6: Szerintem nem kéne ebben a topicban másik topic-ra válaszolni, megvan annak a külön helye.
2013. nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Úgy látom attól még hogy felemlegettem ugyenezt a kérdését egy másik formában, még válaszoltam is rá. Olvasd el mégegyszer. #6
2013. nov. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
szerintem semmi ide passzoló nincs benne.
2013. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem bennem van a hiba :)
2013. nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!