Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tévő legyek? Költözzü...

Most mit tévő legyek? Költözzünk szét?

Figyelt kérdés

A párommal több, mint 3 éve ismerjük egymást és több, mint egy éve lakunk együtt. Szeretne nézni új albérletet. Hozzá tette, hogy nagyobba szeretne költözni és nem baj, ha drágább is lesz. Nekem sajnos a mostani albérlet is a felső határ árban. Ő jól keres, nekem kb. fele annyi a bevételem. Nem vagyunk közös kasszán, mindenki fizeti a felét a dolgoknak.


Mondtam neki, hogy nekem már nem menne drágább albérletben lakni. Erre ő, hogy majd, ha annyit keresek, mint ő akkor nekem se lesz gond egy drágább albérlet. Diplomám is van, nem is buli szakon végeztem, de hát manapság nem könnyű jó állást találni. Mondtam, hogy sajnos oda nem tudom követni őt majd, erre ő, hogy akkor az már szakírást jelent.

Én nem kérem senkitől se, hogy lemondjon a terveiről miattam, de múltkor megmondta, hogy ő senkiért se fog megváltozni.


Mondjuk amúgy se jó fázisban van a kapcsolatunk. Sok a nézeteltérés. Sajnos ő elég erős akaratú és mindennek úgy kell történnie, ahogy kitalálja. Olyan helyzetek teremt, hogy neki ne kelljen kompromisszumot kötnie és a másiknak kelljen lemondania a dolgokról. Nem tudom, hogyan, de ügyesen csinálja ezt. Most is ez van. Ő nem fog olcsóbba költözni akkor inkább költözzünk szét.


Mostanában kezdtem azt a taktikát, hogy nem hagyom teljesen érvényesülni őt. Hogy olyan dolgokban, amikben ő se enged, azokban én se. Lehet mégse jó ez a hozzá állás a részemről, mert látszólag eltávolodik tőlem.


A közös lakással is ez a gond. Ő nem akarja felesbe megvenni. Neki mindenből saját kell, de persze hozzá költözhetek majd.


Köszönöm a válaszokat!


24 N.


2013. nov. 10. 12:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Biztos szereted őt?Mert nekem úgy tűnik,hogy ha szereted is ő nagy ívből leszarja,inkább csak az érdekli ,hogy legyen egy barátnője aki egyben a lakótársa és ennyi..nem értem mi baja a mostani albérlettel,miért kell drágább??Talán azért,hogy megmutassa mennyi jön ki belőle,nagyzolásból?Hagyd ott a fenébe azt a férfit,jobbat érdemelsz.Egy kapcsolatban mind a 2 félnek kell áldoznia picit és nem főnökösködnie az egyiknek,a másiknak pedig engedelmeskednie mint egy cselédnek.
2013. dec. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!